Cena

Cena

Litery

Litery mosiężne

W ofercie naszego sklepu posiadamy litery na nagrobki między innymi  renomowanej włoskiej firmy Caggiatti, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania, wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwością w montażu. Litery wykonane są z najlepszej jakości materiałów. W asortymencie posiadamy litery w różnych wielkościach i w różnorodnych czcionkach do wyboru oraz specjalistyczne kleje i akcesoria niezbędne do szybkiego montażu na nagrobkach. Istnieje możliwość wykonania szablonu pod montaż liter.Aktywne filtry

0
czcionka ROMANO litery na...

Litery wykonane z granitu naturalnego, które są bardzo prestiżowe i eleganckie przed...

24,00 zł
favorite
0
klej-do-liter-mosieznych

2-składnikowy klej epoksydowy wolnowiążący do klejenia liter mosiężnych,...

69,30 zł
favorite_border
0
litery-mosiezne-cyrylica

Litery mosiężne na nagrobek, trwałe lakierowane w kolorze jasnego złota.

16,00 zł
favorite_border
5
5
litery-mosieżne-mundial-caggiatti

Litery nagrobkowe mosiężne firmy
Cagiatti powlekane lakierem.

18,70 zł
litery nagrobkowe cagiatti
favorite_border
0
Litery mosiężne PARK

Litery mosiężne PARK dostępne są w 3 rodzajach.
Unikalna czcionka zapewni...

16,00 zł
favorite_border
5
5
litery-mosiężne-nagrobkowe

Literki nagrobkowe firmy Cagiatti 
z mosiądzu powlekanego lakierem.

13,20 zł
litery nagrobkowe cagiatti
favorite_border
0
litery-na-nagrobek

Prestiżowe litery na nagrobek wykonane ze spieku kwarcowego w grubości 12 mm do...

24,00 zł
litery ze spieku
favorite_border
5
5
Litery-samoprzylepne-nierdzewne

Litery wykonanie ze stali nierdzewnej o grubości od 2-4 mm w zależności os wielkości...

15,18 zł
favorite_border
0
Mieszadełko do kleju EGOPOXID

Końcówka z mieszadełkiem do kleju EGOPOXID 2000 Rapid i EGOPOXID 2100

12,50 zł
favorite_border
0
Pistolet do kleju do liter...

Pistolet dedykowany do kleju 2-składnikowego EGOPOXID 2000 Rapid i EGOPOXID 2100.

275,00 zł
favorite_border
5
5
litery-na-pomnik

Czcionka wykonana ze stali nierdzewnej w formie płaskiej z blachy nierdzewnej...

15,95 zł
favorite_border

Decydując się na wykonanie nagrobka lub grobowca dla najbliższej osoby, chcemy by wyglądał on estetycznie i elegancko. Musimy dokonać wyboru kamienia, jego faktury, koloru oraz kształtu. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. 

Bez względu na to czy nagrobek będzie wykonany z piaskowca, granitu, czy marmuru o ostatecznym efekcie decydują detale. Najważniejszym ich elementem są litery nagrobne.

Jakie napisy na nagrobkach?

Nagrobek zwieńczony jest płytą napisową. Umieszcza się na niej podstawowe informacje o osobie zmarłej, czyli imię, nazwisko, datę urodzenia i datę śmierci. Niektórzy dodają także tytuły naukowe lub stopnie wojskowe. 

Bardzo często na płycie umieszczana jest także sentencja lub cytat odzwierciedlający wyznanie i wartości odzwierciedlające osobowość zmarłego. Dodatkowo umieszczane są symbole wiary, ornamenty roślinne oraz zdjęcia. Wszystkie te elementy powinny być spójne w formie.

Jak wybrać napisy na nagrobki?

Wybierając napisy na nagrobku przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość miejsca, którą mamy do dyspozycji. Jeśli nagrobek przeznaczony jest dla więcej niż jednej osoby, to wielkość liter musi być odpowiednio mniejsza i zostawione miejsce na dodanie kolejnych.

Ważnym kryterium jest także kształt czcionki. Do prostych klasycznych nagrobków najlepiej będą pasowały litery o prostych kształtach, które będą także pasowały do nagrobków nowoczesnych. W przypadku nagrobków bardziej ozdobnych można wybrać litery pochyłe o kształtach zaokrąglonych.

Litery nagrobne z mosiądzu

Nasz sklep oferuje Państwu mosiężne litery nagrobne włoskiej firmy Cagiatti, lidera na rynku liter i ozdób nagrobnych. Litery są najwyższej jakości, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. 

Mosiądz odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, niskie i wysokie temperatury. Dodatkowo farby pokrywające metal odporne są na działanie promieni UV, dzięki litery nie blakną pod wpływem promieni słonecznych nawet w najbardziej nasłonecznionych miejscach. 

W naszym sklepie możecie Państwo wybrać litery idealnie pasujące do charakteru nagrobku. Różnią się kształtem, wielkością, grubością oraz kolorem. 

Każda litera posiada bolce do montowania na pycie napisowej. Dodatkowo oferujemy specjalny klej montażowy do samodzielnego przyklejania liter. Na zamówienie wykonujemy także szablon pod montaż liter, który umożliwia idealne ich rozmieszczenie. 

Napisy na nagrobkach

wykonane z mosiądzu można uzupełniać w dowolnej chwili, bez konieczności wymiany wszystkich liter.

Litery na nagrobki

Litery na nagrobku musza wyglądać przede wszystkim bardzo estetycznie. To przecież na nie wzrok idzie w pierwszej kolejności w celu sprawdzenia kto jest pochowany w nagrobku.

Litery piaskowane wyglądają  sa trwałe lecz nie wyglądają tak efektownie jak litery mosiężne czy ze stali nierdzewnej. Czcionki liter są też na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie przypadającego do gusty.

Litery mosiężne lub nierdzewne na pewno po kilkunastu latach nie beda już tak błyszczeć ale będą ciągle widoczne i bardzo eleganckie.  Natomiast litery piaskowane po kilkunastu latach trzeba odnawiać ponieważ naniesiona farba do liter nie jest tak wytrzymała jak litery całe z mosiądzu. Litery mosiężne są dodatkowo lakierowane aby zapobiegać starzeniu co znacząca przykłada się do ich wytrzymałości.

Montaż liter nagrobnych

Montaż liter odbywa się za pomocą szablonu dostarczonego wraz z zamówionymi literami nagrobkowymi. Na szablonie widnieją kółeczka oznaczające miejsce wiercenia otworów pod obsadzenie na kleju liternictwa.

Każda litera posiada dwa sztyfty które są przymocowane do liter na stałe lun za pomocą nagwintowanego otworu. Otwory wierci się wiertłami diamentowymi ręcznie mocowanymi do wiertarki sos lub za pomocą maszyny stacjonarnej do której przychodzą wiertła placowe mocowane do uchwytu wiertarskiego lub szybkozłączki stożka ISO. Występują też litery nagrobne samoprzylepne gdzie nie musimy wiercić otworów w granicie tylko za pomocą linijki ustawiamy litery i kleimy je bezpośredni do kamienia wcześniej odtłuszczonego acetonem. 

Kleje do liter na nagrobki

Kleje, które należy używać są klejami odpornymi na warunki atmosferyczne przede wszystkim na mróz. Są to kleje dwuskładnikowe na bazie epoksydów EPOXI ,które dość szybko wiążą. Występują one w dwóch wariantach szybkości schnięcia. Kleje te schną ok 20 minut pod warunkami. Gdy używamy je w okresie jesienno zimowym to używamy kleju szybko schnącego.  Gdy stosujemy klej w okresie wiosennym i letnim używamy kleju długo schnącego. Zamiana odwrotna klejów może szykować szybkim zaschnięciem kleju podczas pracy.

Środek do czyszczenia mosiądzu

Tak dokładnie jest to możliwe. Preparat Solved doskonale nadaje się również do czyszczenia liter nagrobnych wykonanych z mosiądzu. Stare litery ponad 20 letni już z ciemniała można oczyścić i nadać i m wypielęgnowanego wyglądu. Dzięki delikatnym zawartościom kremów w składzie preparat Solved doskonale radzi sobie ze starym brudem oraz zaśniedziałym mosiądzem. Litery może nie będą wyglądały jak nowe, lśniące i jasno złote ale będą odświeżone a co najważniejsze nie będą porysowane jak w przypadku czyszczenia papierem ściernym. Do lepszego uzyskania efektu krem Solved nanosimy na literę i za pomocą wełny stalowej dokonujemy czyszczenia liter. Efekt murowany.

Litery są wykonane z mosiądzu lakierowane aby zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Różny kolor liter. Istnieje możliwość wykonania szablonu pod montaż

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52