Tłuste

Tłuste plamy na granicie

Plamy powstają poprzez zaplamienie kamienia przez tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz parafinę.  Tłuszcze zawarte w produktach pozostawione na kamieniu mogą wniknąć głęboko nawet do 3 cm w zależności od struktury i chłonności zastosowanego kamienia. Im kamień twardszy tym zaplamienie kamienia występuje mniejsze. Im kamień rzadszy tym plama tłusta może zostać wchłonięta przez kamień głęboko. Jak usunąć tłustą plamę z kamienia na blatach kuchennych, posadzki a także nagrobków.Aktywne filtry

5
5
Pasta-do-usuwania-tłustych-plam-parafiny-wosku

Pasta do usuwania tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur .

85,00 zł
AP-312
favorite
4,5
4,5
żel-do-usuwania-plam-po-oleju

Preparat do usuwania na zewnątrz plam po olejach, tłuszczach różnego pochodzenia.

50,00 zł
OIL ABSORBER żel
favorite
4,5
4,5
usuwa-tłuste-plamy

Do usuwania plam z oleju, wosku ze wszystkich rodzajów kamienia naturalnego.

99,00 zł
OIL-EX Lithofin żel
favorite_border
  • Wyprzedaż!
4,5
4,5
oil-free-usuwanie-plam-po-oleju-wosku-tłuszczu

Bardzo skuteczna pasta do usuwania plam z tłuszczu, oleju, wosku, parafiny oraz...

69,30 zł 77,00 zł
oil free pasta
favorite_border
4,5
4,5
pasta-r-52-odplamiacz-wosku-firmy-hmk

Pasta do usuwania wosku i tłustych plam z kamienia, wyrobów betonowych.

82,50 zł
favorite_border
0
srodek-do-usuwania-plam-oleju-z-kostki-brukowej

Preparat płynny przeznaczony do usuwania plam po tłustych olejach samochodowych...

77,00 zł
favorite_border

Usuwanie wosku z kamienia

Bardzo łatwe w użyciu są pasty które nanosi nie na kamień i pozostawia na czas reakcji do 8 godzin. Wówczas pasta neutralizuje tłuszcz pozostawiając czysty kamień który należy bezwzględnie poddać impregnacji aby problem się nie powtarzał. Również dużym problemem są plamy na kostce brukowej z oleju samochodowego. Olej wnika w betonu i bardzo trudno go usunąć. Również i wtedy należy zastosować pastę Oil free która jest bezwzględna dl tłustej plamy usuwając ją do czystej powierzchni.

Plama z wosku na pomniku granitowym

Najtrudniejszą plamą na nagrobku są właśnie plamy po parafinie, która zostanie wylana na płytę granitową. A jeszcze trudniejsze jest upilnowanie, aby tak się nie stało. Szczególnie widoczne jest to na jasnych kamieniach, objawiając się ciemną plamą w miejscu rozlania, a także niekiedy okrągłym odbiciem ze znicza. Granit bez dokonywanej systematycznie impregnacji jest chłonny i przyjmuje wszystkie ciecze szczególnie rzadkie.

Plama z wosku na granicie

Gorący wosk jest cieczą, którą potrafi wniknąć bardzo głęboko w strukturę granitu nawet do 2 cm. Granit jest materiałem twardym, ale też chłonnym. Jego chłonność jest nierównomierna, dlatego rozlany wosk w niektórych miejscach potrafi bardziej lub mniej wchłonąć parafinę. Aby uchronić nagrobek, przed wniknięcie parafiny w granit należy stosować podstawki pod znicze i nie tylko na święto zmarłych, ale przez cały rok, aby przyzwyczaić do stawiania zniczy na podstawkach odwiedzających grób.

Jak usunąć plamę z wosku

Plamę z wosku należy delikatnie nożykiem do papieru ściąć z powierzchni kamienia. Bez obaw, nie porysujemy płyty kamiennej. Następnie zeskrobać pozostałości wosku do czystej płyty. Dalej nałożyć pastę do usuwania wosku Oil Free i pozostawić na około 8-10 godzin. W pomieszczeniach zamkniętych lub w warunkach narażonych na opady deszczu pastę możemy przykryć folią. Po tym czasie usuwamy pozostałości pasty i myjemy kamień czystą wodą. Pozostawiamy do wyschnięcia nawet do 3 dni. Po wyschnięciu zalecamy konserwację przeciw plamom w celu uniknięcia podobnych problemów.

Plamy na granicie płomieniowanym

Granit poddawany obróbce termicznej, który staje się antypoślizgowy, jest również łatwy do zaplamień i zabrudzeń. Struktura granitu jest otawa, więc wszelkie zabrudzenia wnikają bez problemu. Dlatego bardzo istotną rolą każdego wykonawcy oraz użytkownika jest impregnacja granitu w celu zabezpieczenia przed wodą, oraz wnikaniem plam. Zapobiegamy wtedy kamień nie tylko przed plamami, ale także aktywacją związków żelaza oraz glinu, które są nieodłącznym składnikiem twardego granitu.

Jak usunąć olej z kostki domowym sposobem

Istnieje wiele przepisów w Internecie, które wskazują jak, i czym można usunąć olej z kostki. Jedni piszą o użyciu płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą, drudzy o użyciu chloru lub preparatu domestos a jeszcze inni o bardziej radykalnym podejściu, czyli o użyciu kwasów. Prawda jest taka, że oleju wnikniętego w kostkę brukową nie usuniemy powyższymi sposobami. Możemy tylko powierzchownie usunąć tłustą plamę. Natomiast żeby usunąć ze środka kostki tłusty olej potrzeba użyć specjalistycznego preparatu tzw. absorbera, który zneutralizuje plamę, wyciągając ją z głębi kostki. Wówczas tylko wtedy po użyciu żelu Oil Absorber będziemy mieć pewność, że plama zniknie i kostka pozostanie czysta.

Jak usunąć stare plamy z tłuszczu na ubraniu

Olej to taki odczynnik, że zawsze pozostawi po sobie ślad. A szczególnie na ubraniach, w których chodzimy cały dzień. Wówczas powstaje problem, który chcemy usunąć a szczególnie wtedy, jak ubranie jest nowe i jeszcze mało używane. Do tego celu sprawdzonym rozwiązaniem jest pasta Oil Free. Jest to delikatny środek, który łatwo poradzi sobie z tłuszczem i nie uszkodzi oraz nie odbarwi ubrania. Po wywabieniu plamy ubranie należy wyprać.

Sposób na tłuste plamy na kamieniu. Plamy na granicie. Odplamiacz do wosku. Do usuwania plam z olejów. Pasty do usuwania olejów i wosków. Skuteczne preparaty.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...