favorite Zapisz do ulubionych
5
5

AP-312 Pasta do usuwania tłustych plam, wosku, parafiny

AP-312
85,00 zł (Cena z VAT)

Pasta do usuwania plam po woskach, tłuszczach i zniczach.
Szczególnie zalecana do nanoszenia na:

• POLEROWANY MARMUR

• GRANIT

• KAMIEŃ NATURALNY

• CERAMIKA I PŁYTKI

• KAMIEŃ POROWATY

• WAPIEŃ

• BETON

• MOZAIKA

• LASTRYKO

• BETON

• PIASKOWIEC

Ilość

Pasta czyszcząca do usuwania plam po olejach i innych tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur i niepowlekane, cementowe, granitowe i inne chłonne powierzchnie. Ma doskonałą zdolność penetracji. Może usuwać lakiery i inne powłoki.

APLIKACJA:

Po pierwszym powierzchownym czyszczeniu plamy można użyć pasty, aby usunąć plamę która wsiąkła w głąb. Po upewnieniu się, że przestrzeń jest odpowiednio wentylowana, rozprowadź pastę wokół plamy za pomocą szpatułki, tworząc film o grubości około pół centymetra. Pozostaw materiał na powierzchni na 24 godziny, aż całkowicie wyschnie przykrywając szczelnie folią. Następnie zeskrob wysuszony materiał za pomocą plastikowej szpatułki i wytrzyj powierzchnię. Na koniec spłucz powierzchnię zwykłą wodą. Materiał należy zawsze przetestować, aby upewnić się, że nie uszkadza powierzchni.

Pojemność pasty 0,35 kg.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czym zmyć plamy oleju z kostki

Olej samochodowy jest jednym z najbardziej ciężkich rzeczy do usunięcia. A jeszcze jak jest olej z samochodów z silnikiem diesla to już problem gwarantowany. Łatwiej jest już usunąć olej z silników napędzanych benzyną lub gazem wówczas olej nie jest aż tak przepracowany a kolor jego jest przejrzysty. Oleje z silników diesla potocznie ropniaków jest czarny i zabarwia kostkę betonową. Przez co samo usuniecie czarnego oleju będzie dłuższe  i bardziej kosztowne. Dlatego do tego celu firma Apollon stworzyła żel, który doskonale radzi sobie z czarnymi tłustymi plamami nie niszcząc betonu.

Jak usunąć tłustą plamę z granitu płomieniowanego

Na granitach promieniowanych występuje większa porowatość powierzchni niż w wykończeniu polerowanym. Granit jest bardziej chłonny i posiada strukturę otwartą. Również i sam tłusty olej penetruje wówczas kamień głęboko. Usuniecie takiej plamy nie jest niczym nadzwyczajnym w końcu producenci chemii dobierali odpowiedni skład aby końcowy produkt spełnił oczekiwania konsumentów i usunął tłusta plamę. Wystarczy nałożyć żel i odczekać ok 10 godzin po czym ściągnąć pozostałości i umyć kamień. 

Należy również pamiętać, że w takich miejscach narażonych na zaplamienia a w szczególności tłuste konieczna jest konserwacja zabezpieczająca przed takimi problemami. 

Jak usunąć parafinę z pomnika granitowego

Parafinę, która wniknęła głęboko kamień jest trudno usunąć. Wosk gorący potrafi wnikać dość głęboko zasklepiając strukturę kamienia. W większości widoczna plamam w ciemnym kolorze wygląda fatalnie. Na ciemnych i czarnych granitach nie jest tak widoczna ale też struktura ciemnych granitów jest mniej chłonna niż w przypadku jasnych kamieni.

Jak zmyć wosk z pomnika

Samo zmycie wosku z powierzchni płyty nagrobkowej nie rozwiąże nam problemu z widoczną plamą. Trzeba użyć bardziej mocniejszych specyfików aby wydostać wosk z kamiennej płyty. Do tego celu służy pasta AP-312, która bez większego wysiłku sobie z tym poradzi. Wystarczy nałożyć i odczekać do dnia następnego. Nagrobek po usunięciu plamy zmywamy preparatem odtłuszczającym ale takim aby nie zniszczyć polerowanego nagrobka.

Jak usunąć wosk z pomnika

Parafinę usuwamy pastą, którą nanosimy wyłącznie w miejsce zaplamione. Warto wspomnieć, że pasta ma wysokie właściwości neutralizujące tłusta parafinę ale nie szkodzi w żadnym stopniu na kamień. Pamiętajmy również, że można zabezpieczyć pomnik impregnatem przeciw plamom aby w przyszłości ustrzec się od takich problemów lub zmniejszyć stopień tego problemu szczególnie na nagrobkach wykonanych z jasnych granitów.

Plama z tłuszczu

Tłuszcz jest mocno infekcyjny, potrafi wniknąć bardzo głęboko w materiał, z którym ma styczność. Jeżeli jest gorący, wówczas jest bardzo rzadki i jego przenikalność jest wysoka. Tłuszcz zwierzęcy to mieszaniny wyższych kwasów tłuszczowych oraz estrów gliceryny. Tłuszcz roślinny to glicerol oraz estry kwasów tłuszczowych. Natomiast tłuszcz z oleju samochodowego to smary i związki ropo pochodne. Każdy z nich ma wysokie właściwości plamiące.

Jak usunąć plamę z wosku na pomniku

Wszelkie tłuste plamy usuniemy preparatem AP-312. Żel ten jest bardzo mocny i potrafi usunąć plamy, nawet do 2 cm w głąb. Środek jest też mocno wonny więc raczej zalecany do użytku na zewnątrz, wiec idealnie sprawdzi się do czyszczenia pomników na cmentarzach, gdzie zapach nie będzie przeszkadzał. Nałożony preparat można przykryć folią w celu otrzymania lepszego rezultatu.

Czym zmyć olej z kostki

Olej z kostki pochodzący z nieszczelnego silnika samochodowego nie raz prowadzi do dużych problemów. Wnikając w strukturę bruku, potrafi pozostawić dużą rozległą plamę, która cięgla nas denerwuje. Użycie różnych zmywaczy nie zawsze przynosi spodziewane efekty, a czasami nawet plamę powiększy. Dlatego zawsze należy zastosować preparaty, które nie zmywają bezpośrednio, tylko preparaty penetrujące i wywabiające, które neutralizują olej. Większość zmywaczy po prostu nie działa na tyle skutecznie by oczyścić bruk z plamy.

Tłusta plama na granicie

Granit ma swoją strukturę chłonną. Niektóre granity szczególnie w jasnych kolorach posiadają chłonności na poziomie 0,40%. Dla porównania czarne granity, które są znacznie mniej chłonne, posiadają chłonność na poziomie 0,10%. Dlatego znacząco widoczna różnica robi duże znaczeni przy wchłanianiu tłustych plam w granit. Na granitach jasnych plama może powstać znacznie większa i rozległa. Dlatego tak istotna jest impregnacja granitu, aby zapobiec wchłaniania tłuszczu, parafiny czy oleju w kamień naturalny, jakim jest granit.

Stare plamy z tłuszczu

Plamy, które zaistniały wcześniej wyglądają na ciemne i zabrudzone, niekiedy wydaje nam się, że już nic z tym nie można zrobić, i tak musi zostać. Nic bardziej mylnego. Stare i ciemne plamy można tak sam usunąć, jak i nowe dopiero powstałe. Tłuszcz wnika z podłoże i przenika do pewnego momentu. Później pozostaje w miejscu i nie zmienia swojej objętości. Dlatego mocny preparat AP-312 poradzi sobie nawet z najstarszymi plama z tłuszczu.

RozwińZwiń

Opinie

2023-09-18

Super preparat

2023-04-30

Super środek do walki z wylana świeczka olejna na pominik

2022-08-17

Polecam preparat pomimo swojego mocnego zapachu sprawdził się na nagrobku i usuną parafinę.

2021-09-27

Produkt doskonale sprawdził się usuwając tłuste plamy po zniczach olejowych na nagrobku. Polecam

2021-08-24

Pasta bardzo dobrze poradziła sobie z plamami na nagrobku. Po 24 h nie było śladu po zabrudzeniach. Należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Polecam!

2021-04-06

Pasta spełniła swoje zadanie. Plamy po oleju z samochodu zniknęły. Granit czysty. Postępujcie zgodnie z instrukcją a na pewno wszystko wyczyści

2020-07-09

Pasta bardzo dobra, usunęła ciemne, tluste plamy na tarasie (granit), które nie chciały zejść po użyciu innych środków. Polecam jeśli ktoś ma podobny problem.

2020-04-10

Plamę po oleju usunęła z kostki.

Napisz swoją opinię

AP-312 Pasta do usuwania tłustych plam, wosku, parafiny

Pasta do usuwania tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur .

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

69,30 zł
77,00 zł
Oszczędzasz 0 zł

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...