Cena
Cena
Rodzaj
Rodzaj
Konglomerat
Impregnat do konglomeratu
Jest to materiał występujący w naturze. Występuje także pod inną nazwą - czyli Zlepieniec. To inaczej mówiąc rodzaj litej skały osadowej, łączącej w sobie okruchy różnego pochodzenia, a także naturalne spoiwo.
Aktywne filtry
Zastosowanie konglomeratu
Przede wszystkim jest to alternatywa dla kamieni naturalnych, dlatego też mają zastosowanie podobne do kamieni naturalnych. Schody, Wszelkiego rodzaju blaty, parapety, to tylko niektóre elementy wytwarzane z tego właśnie materiału.
Impregnacja konglomeratu
Czym czyścić konglomerat. Do czyszczenia wyrobów z konglomeratu, używamy bardzo łagodnych środków. Mogą być to na przykład: Mydło, łagodny uniwersalny płyn do mycia. Uwaga. Nie należy stosować w żadnym wypadku środków chemicznych, które zawierają grube składniki ścierne
Impregnat do parapetów z konglomeratu
Schody Lastryko
Wykonane schody z lastryko są niezwykle trwałe i odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe panujące na zewnątrz nawet w najcięższym klimacie. Schody lastryko można wykonać na dwa sposoby polerowane oraz płukane. Polerowane schody mogą być śliskie jeżeli są strome. Schody o zwykłym uniesień nie powinny wpływać na śliskość. Zawsze można zastosować preparat antypoślizgowy w celu lepszej przyczepności obuwia do schodów. Schody polerowane stosuje się we wnętrzach obiektów budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Schody z lastryco płukanego stosuje się na zewnątrz aby poprawić bezpieczeństwo. Aby zakonserwować lastryco płukane używa się preparatów, które wnikają w strukturę lastryko oraz tworzą powłokę odporną na działanie wody, słońca i mrozów.
Blat kwarcowy
Blaty kwarcowe są niezwykle trwałe. Blaty z konglomeratu kwarcowego są mniej twarde niż kwarc naturalny, ale są bardziej odporne na plamy. Blaty kwarcowe oraz z konglomeratu kwarcowego są idealne do pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnie, łazienki czy pomieszczenia spa. Blaty z naturalnego kwarcu wymagają impregnacji, aby zapobiec wchłanianiu tłuszczu i kolorowych soków. Z kolei blaty z konglomeratu kwarcowego nie wymagają impregnacji, ale ponieważ konglomerat nie posiada wysokiego połysku to dla zwiększenia go należy zabezpieczyć powłoką ochronną przed osadzaniem się wapnia w wodzie.
Terazzo
Kompozyt cementowo-marmurowy, znany również jako "lastryko", to materiał, który od dawna jest wszystkim znany. A teraz przeżywa renesans i ponownie dominuje na światowym rynku kamieniarskim. Można go stosować do podłóg, parapetów, ścian, blatów kuchennych i stołów. Nie ma też przeszkód, by stosować ten materiał na zewnątrz. Pierwotnie lastryko było dostępne tylko w czterech podstawowych kolorach: czarnym, białym, szarym i czerwonym. Dziś lastryko to coś więcej niż tylko szara podłoga, jest dostępne w ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, co daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz: Terazzo występuje w szerokiej gamie kolorów w odcieniach granatu, błękitu, pudrowego różu, zieleni i beżu, a także kamienia. Niektóre płytki są bardziej stonowane, inne bardziej kontrastowe posiadające większe lub mniejsze uziarnienie granitu lub bazaltu więc każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty terazzo zabezpieczamy przed plamami poprzez impregnację przeciw plamom.
Konglomerat marmurowy
Konglomerat marmurowy łączy w sobie niezwykłe i nowoczesne cechy kamienia i nadaje się do wielu wnętrz, w tym domowych, publicznych i różnych wnętrz komercyjnych. Konglomerat marmurowy powstaje z kruszywa marmurowego o różnym uziarnieniu i oraz żywicy poliestrowej jako spoiwa. Dodatkowo w procesie produkcji stosowane są barwniki do żywicy, które nadają konglomeratowi marmurowemu kolor zbliżony do kawałków marmuru zawartych w konglomeracie. Pomimo tego, że jest to produkt mało odporny na kwasy spożywcze, przemysłowe, dlatego warto go zabezpieczyć na przyszłość powłoką ochronną. Jego jakość i piękny wygląd nie różnią się znacząco od naturalnego marmuru. Dodatkowo jego przystępna cena sprawia, że każdy może go bez problemu wkomponować w swoje wnętrza.