Konglomerat

Impregnat do konglomeratu

Jest to materiał występujący w naturze. Występuje także pod inną nazwą - czyli Zlepieniec. To inaczej mówiąc rodzaj litej skały osadowej, łączącej w sobie okruchy różnego pochodzenia, a także naturalne spoiwo.Aktywne filtry

5
5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat przeciw plamom na bazie rozpuszczalników, nie zmieniający koloru...

132,00 zł
favorite_border
5
5
AP-102-Impregnat-nano-Przeciw-plamom

Impregnat nanotechnologii przeciw plamom na bazie wody. Nie zmienia koloru kamienia....

140,00 zł
favorite_border
5
5
AP-103-WET-LOOK-pogłębiacz-koloru

Impregnat przeciw plamom z efektem "pogłębienia koloru". Bezpieczny w działaniu.

140,00 zł
favorite_border
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

65,00 zł
antyplama impregnat
favorite
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat zabezpieczający przed wszystkimi plamami. Nie zmienia koloru kamienia.

85,00 zł
favorite
  • Obniżka
5
5
impregnat-do-konglomeratu

Najbardzej sprawdza się na blatach kuchennych, okładzinach ścian w kuchni i...

99,00 zł 110,00 zł
favorite_border
3
3
impregnat-do-konglomeratów-kwarcowych-spieków-dektonu

 Specjalny impregnat pogłębiający kolor do konglomeratów kwarcowych, spieków.

253,00 zł
QUARTZ TONER TENAX impregnat
favorite_border
  • Obniżka
5
5
Jak-dbać-o-konglomerat

Dedykowany zestaw do kompleksowego mycia, pielęgnacji i impregnacji wyrobów z...

145,00 zł 169,00 zł
favorite_border

Zastosowanie konglomeratu

Przede wszystkim jest to alternatywa dla kamieni naturalnych, dlatego też mają zastosowanie podobne do kamieni naturalnych. Schody, Wszelkiego rodzaju blaty, parapety, to tylko niektóre elementy wytwarzane z tego właśnie materiału.

Impregnacja konglomeratu

Czym czyścić konglomerat. Do czyszczenia wyrobów z konglomeratu, używamy bardzo łagodnych środków. Mogą być to na przykład: Mydło, łagodny uniwersalny płyn do mycia. Uwaga. Nie należy stosować w żadnym wypadku środków chemicznych, które zawierają grube składniki ścierne

Impregnat do parapetów z konglomeratu

Schody Lastryko

Wykonane schody z lastryko są niezwykle trwałe i odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe panujące na zewnątrz nawet w najcięższym klimacie. Schody lastryko można wykonać na dwa sposoby polerowane oraz płukane. Polerowane schody mogą być śliskie jeżeli są strome. Schody o zwykłym uniesień nie powinny wpływać na śliskość. Zawsze można zastosować preparat antypoślizgowy w celu lepszej przyczepności obuwia do schodów. Schody polerowane stosuje się we wnętrzach obiektów budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.  Schody z lastryco płukanego stosuje się na zewnątrz aby poprawić bezpieczeństwo. Aby zakonserwować lastryco płukane używa się preparatów, które wnikają w strukturę lastryko oraz tworzą powłokę odporną na działanie wody, słońca i mrozów. 

Blat kwarcowy

Blaty kwarcowe są niezwykle trwałe. Blaty z konglomeratu kwarcowego są mniej twarde niż kwarc naturalny, ale są bardziej odporne na plamy. Blaty kwarcowe oraz z konglomeratu kwarcowego są idealne do pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnie, łazienki czy pomieszczenia spa.  Blaty z naturalnego kwarcu wymagają impregnacji, aby zapobiec wchłanianiu tłuszczu i kolorowych soków. Z kolei blaty z konglomeratu kwarcowego nie wymagają impregnacji, ale ponieważ konglomerat nie posiada wysokiego połysku to dla zwiększenia go należy zabezpieczyć powłoką ochronną przed osadzaniem się wapnia w wodzie.

Terazzo

Kompozyt cementowo-marmurowy, znany również jako "lastryko", to materiał, który od dawna jest wszystkim znany. A teraz przeżywa renesans i ponownie dominuje na światowym rynku kamieniarskim. Można go stosować do podłóg, parapetów, ścian, blatów kuchennych i stołów. Nie ma też przeszkód, by stosować ten materiał na zewnątrz. Pierwotnie lastryko było dostępne tylko w czterech podstawowych kolorach: czarnym, białym, szarym i czerwonym. Dziś lastryko to coś więcej niż tylko szara podłoga, jest dostępne w ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, co daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz: Terazzo występuje w szerokiej gamie kolorów w odcieniach granatu, błękitu, pudrowego różu, zieleni i beżu, a także kamienia. Niektóre płytki są bardziej stonowane, inne bardziej kontrastowe posiadające większe lub mniejsze uziarnienie granitu lub bazaltu więc każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty terazzo zabezpieczamy przed plamami poprzez impregnację przeciw plamom

Konglomerat marmurowy

Konglomerat marmurowy łączy w sobie niezwykłe i nowoczesne cechy kamienia i nadaje się do wielu wnętrz, w tym domowych, publicznych i różnych wnętrz komercyjnych. Konglomerat marmurowy powstaje z kruszywa marmurowego o różnym uziarnieniu i oraz żywicy poliestrowej jako spoiwa. Dodatkowo w procesie produkcji stosowane są barwniki do żywicy, które nadają konglomeratowi marmurowemu kolor zbliżony do kawałków marmuru zawartych w konglomeracie. Pomimo tego, że jest to produkt mało odporny na kwasy spożywcze, przemysłowe, dlatego warto go zabezpieczyć na przyszłość powłoką ochronną. Jego jakość i piękny wygląd nie różnią się znacząco od naturalnego marmuru. Dodatkowo jego przystępna cena sprawia, że każdy może go bez problemu wkomponować w swoje wnętrza.

Impregnacja parapetów, zlewów, blatów i innych produktów z konglomeratu. Jeśli odpowiednio dbasz o konglomerat, to przez wiele lat będzie wyglądał doskonale.

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...