Konglomerat

Impregnat do konglomeratu

Jest to materiał występujący w naturze. Występuje także pod inną nazwą - czyli Zlepieniec. To inaczej mówiąc rodzaj litej skały osadowej, łączącej w sobie okruchy różnego pochodzenia, a także naturalne spoiwo.Aktywne filtry

5
5
AP-101 Impregnat przeciw...

Impregnat przeciw plamom na bazie rozpuszczalników, nie zmieniający koloru...

88,00 zł
favorite_border
5
5
AP-102-Impregnat-nano-Przeciw-plamom

Impregnat nano przeciw plamom na bazie wody. Nie zmienia koloru kamienia.

121,00 zł
favorite_border
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

59,00 zł
antyplama impregnat
favorite
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

65,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite_border
4,5
4,5
impregnat przeciw plamom

Impregnat zabezpieczający przed wszystkimi plamami. Nie zmienia koloru kamienia.

75,00 zł
favorite_border

Zastosowanie konglomeratu

Przede wszystkim jest to alternatywa dla kamieni naturalnych, dlatego też mają zastosowanie podobne do kamieni naturalnych. Schody, Wszelkiego rodzaju blaty, parapety, to tylko niektóre elementy wytwarzane z tego właśnie materiału.

Impregnacja konglomeratu

Czym czyścić konglomerat. Do czyszczenia wyrobów z konglomeratu, używamy bardzo łagodnych środków. Mogą być to na przykład: Mydło, łagodny uniwersalny płyn do mycia. Uwaga. Nie należy stosować w żadnym wypadku środków chemicznych, które zawierają grube składniki ścierne

Impregnat do parapetów z konglomeratu

Schody Lastryko

Wykonane schody z lastryko są niezwykle trwałe i odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe panujące na zewnątrz nawet w najcięższym klimacie. Schody lastryko można wykonać na dwa sposoby polerowane oraz płukane. Polerowane schody mogą być śliskie jeżeli są strome. Schody o zwykłym uniesień nie powinny wpływać na śliskość. Zawsze można zastosować preparat antypoślizgowy w celu lepszej przyczepności obuwia do schodów. Schody polerowane stosuje się we wnętrzach obiektów budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.  Schody z lastryco płukanego stosuje się na zewnątrz aby poprawić bezpieczeństwo. Aby zakonserwować lastryco płukane używa się preparatów, które wnikają w strukturę lastryko oraz tworzą powłokę odporną na działanie wody, słońca i mrozów. 

Blat kwarcowy

Blaty kwarcowe są niezwykle trwałe. Blaty z konglomeratu kwarcowego są mniej twarde niż kwarc naturalny, ale są bardziej odporne na plamy. Blaty kwarcowe oraz z konglomeratu kwarcowego są idealne do pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnie, łazienki czy pomieszczenia spa.  Blaty z naturalnego kwarcu wymagają impregnacji, aby zapobiec wchłanianiu tłuszczu i kolorowych soków. Z kolei blaty z konglomeratu kwarcowego nie wymagają impregnacji, ale ponieważ konglomerat nie posiada wysokiego połysku to dla zwiększenia go należy zabezpieczyć powłoką ochronną przed osadzaniem się wapnia w wodzie.

Terazzo

Kompozyt cementowo-marmurowy, znany również jako "lastryko", to materiał, który od dawna jest wszystkim znany. A teraz przeżywa renesans i ponownie dominuje na światowym rynku kamieniarskim. Można go stosować do podłóg, parapetów, ścian, blatów kuchennych i stołów. Nie ma też przeszkód, by stosować ten materiał na zewnątrz. Pierwotnie lastryko było dostępne tylko w czterech podstawowych kolorach: czarnym, białym, szarym i czerwonym. Dziś lastryko to coś więcej niż tylko szara podłoga, jest dostępne w ogromnej różnorodności wzorów i kolorów, co daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz: Terazzo występuje w szerokiej gamie kolorów w odcieniach granatu, błękitu, pudrowego różu, zieleni i beżu, a także kamienia. Niektóre płytki są bardziej stonowane, inne bardziej kontrastowe posiadające większe lub mniejsze uziarnienie granitu lub bazaltu więc każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty terazzo zabezpieczamy przed plamami poprzez impregnację przeciw plamom

Konglomerat marmurowy

Konglomerat marmurowy łączy w sobie niezwykłe i nowoczesne cechy kamienia i nadaje się do wielu wnętrz, w tym domowych, publicznych i różnych wnętrz komercyjnych. Konglomerat marmurowy powstaje z kruszywa marmurowego o różnym uziarnieniu i oraz żywicy poliestrowej jako spoiwa. Dodatkowo w procesie produkcji stosowane są barwniki do żywicy, które nadają konglomeratowi marmurowemu kolor zbliżony do kawałków marmuru zawartych w konglomeracie. Pomimo tego, że jest to produkt mało odporny na kwasy spożywcze, przemysłowe, dlatego warto go zabezpieczyć na przyszłość powłoką ochronną. Jego jakość i piękny wygląd nie różnią się znacząco od naturalnego marmuru. Dodatkowo jego przystępna cena sprawia, że każdy może go bez problemu wkomponować w swoje wnętrza.

Impregnacja parapetów, zlewów, blatów i innych produktów z konglomeratu. Jeśli odpowiednio dbasz o konglomerat, to przez wiele lat będzie wyglądał doskonale.

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...