Lakiery do kamienia

Lakiery impregnujące do kamienia

Proces czyszczenia, renowacji i impregnacji kamienia naturalnego wymaga specjalistycznych preparatów. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknem marmuru, piaskowca, granitu, gresu oraz innych rodzajów kamienia naturalnego i sztucznego należy go odpowiednio zabezpieczyć. Dostępne na rynku impregnaty umożliwiają stworzyć powłokę ochronną oraz dekoracyjną.Aktywne filtry

5
5
poliuretanowy-wodny-lakier-do-kamienia

Wodny lakier z żywic poliuretanowych. Nie zmieniający koloru kamienia. 

86,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
lakier-do-betonu

Lakier do szorstkich powierzchni efekt mokry kamień i delikatnym połyskiem.

97,00 zł
PRODARK MAX impregnat-lakier
favorite_border
5
5
lakier-do-kamieni-szorstkich

Lakier z żywic niemieckiej firmy Lithofin, uwydatnia barwę i strukturę, nadaje...

130,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
powłoka-do-beton

Wodo i mrozo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do miejsc o dużym obciążeniu...

160,00 zł
favorite_border

Jaki lakier zastosować

Decyzja o polakierowaniu kamienia powinna być poprzedzona analizą dostępnych produktów na rynku kamieniarskim. Producenci aby maksymalnie wydobyć piękno i odpowiednio zabezpieczyć kamień tworzą produkty dedykowane pod konkretny materiał. Zastosowane w nich substancje odpowiednio nałożone powodują, że kamień jest odpowiednio zabezpieczony przy jednoczesnym wydobyciu jego naturalnego piękna.

Lakier do kamienia ułatwia proces zabezpieczania powierzchnie, ponieważ można go bardzo łatwo nałożyć za pomocą wałka lub pędzla. Produkty te z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, nie mniej jednak zawsze przed malowaniem należy dokonać próby i pomalować niewielki fragment kamienia, aby sprawdzić czy uzyskany efekt będzie dla nas zadowalający.

Lakiery na bazie żywic

W ofercie sklepu do-kamienia dostępne są profesjonalne impregnaty w postaci lakierów, które mają za zadanie wzmocnienie podłoża, zmniejszenie jego chłonności na wszelkiego typu zabrudzenia. Zastosowanie lakieru na kamiennej powierzchni zmniejsza jej śliskość, uwydatnia barwę, strukturę oraz rysunek kamienia,  nadaje efekt mokrej powierzchni, zapobiega pyleniu i nadaje powierzchni delikatny połysk. Przy tym nie żółknie i bardzo łatwo się go nakłada na każdy rodzaj kamienia.

Posiadamy lakiery jednoskładnikowe na bazie żywic, przeźroczyste wodne lakiery impregnujące do kamieni takich jak granit, ceramika, kamień porowaty, wapień, beton i tworzyw sztucznych. Wybierając impregnat czy lakier do kamienia należy określić rodzaj powierzchni, do której ma być przeznaczony preparat. 

Lakier do kamienia

W jakim celu używamy lakierów do kamienia jak mamy przecież impregnaty? Lakier służy również podobnie jak impregnat zabezpieczeniu kamienia przed wnikaniem wody i tłuszczy ale także ma Jeszce jeden cel którego impregnaty nigdy nie osiągną. Mianowicie tworzy na powierzchni kamienia powłokę ochronną (barierę) wzmacniając strukturę kamienia a także nadając dodatkowy efekt połysku, półmatu lub także matu. Żaden impregnat ni jest w stanie takiego efektu uzyskać.

Lakier do granitu

Odpowiedni lakier do granitu po zastosowaniu wyciągnie kolor kamienia, w którym kolor zrobi się bardziej ożywiony ale także wniknie w strukturę kamienia  dokładnie wypełniając jego kapilary w celu lepszej ochrony przed warunkami zewnętrznymi jak deszcz, mróz czy słońce. Lakiery bardzo często służą jako renowatory do granitu doskonale odświeżając powierzchnię kamienia oraz konsolidują ją w przypadku destrukcji starej powierzchni kamiennej.

Lakier do betonu

Beton jest produktem również częściowo naturalnym ponieważ zawiera naturalny piasek oraz kruszywo w postaci drobnego kamienia. Spoiwem łączącym te dwa kruszywa jest cement który najbardziej jest podatny na degradację i zniszczenia wraz z upływem lat. Zastosowanie lakieru na beton zwiększa wytrzymałość betonu i chroni go przez czynnikami zewnętrznymi. Trzeba jednak pamiętać, że beton zesnuje się przez minimum 30 dni i nie wolno pod żadnym pozorem nanosić lakieru wcześniej na beton oraz jak beton jest mokry lub nawet wilgotny. Musimy mieć pewność że beton jest całkowicie wyschnięty i suchy.

Lakier do betonu architektonicznego

Beton stosowany na wykończenie ścian i elewacji to beton architektoniczny w postaci cienkich płyt. Jak każdy produkt z zawartością naturalnych składników jest chłonny i podatny na zabrudzenia. Chcąc go zakonserwować odpowiedni stosuje się impregnaty również lakiery. Lakier ochronny stworzy dodatkowa barierę ochronną na powierzchni betonu. Pamiętać trzeba jednak że lakiery mogą zmieniać kolor oraz odcień betonu architektonicznego dlatego warto przed aplikacją zrobić próbę w mało widocznym miejscu betonu aby upewnić się ze takie odcień betonu po wyschnięciu lakieru będzie nam odpowiadał.  

Lakier do betonu na zewnątrz

Wszelkie betony na zewnątrz są najbardziej narażone na mchy, glony, porosty oraz zabrudzenia nie tylko naturalne ale także użytkowe. Zastosowanie lakieru pozwoli na ochronę betonu nie tylko wgłębi jego struktury ale także na jego powierzchni. Na zewnątrz najlepszymi lakierami są lakiery na bazie polimerów oraz poliuretanu ponieważ ich ciągliwość i odporność na zmiany termiczne jest bardziej wydłużona. Lakiery na bazie żywic są mniej trwałe i trzeb pamiętać o wcześniejszym powtórzeniu konserwacji.

Lakier bezbarwny do betonu

Lakiery w większości występują jako bezbarwne nośniki jednak można też spotkać lakiery barwione służące bardzie do renowacji betonowej kostki brukowej niż betonów ozdobnych wykonywanych na elewacjach a także betonów konstrukcyjnych jak mury oporowe czy ogrodzenia. Lakier bezbarwny ma ta zaletę ze pozostawia beton w kolorystyce naturalnego betonu lub przyciemnionego betonu tzw. Mokrego w zależności od sposobu aplikacji lakieru oraz jego właściwości.

Lakier poliuretanowy do betonu

Lakier wyprodukowany na bazie poliuretanu lub polimerów jest bardzo wytrzymały. Odporny jest na ścieranie dlatego jego zastosowanie na posadzkach również tych przemysłowych jest jak najbardziej odpowiednie. W warunkach zewnętrznych spisuje się doskonale tworząc na powierzchni kamienia, betonu, cegły oraz innych dobrą ochronę. Jest ciągle elastyczny i nie pęka co czyni go długotrwałym. Odporny jest  na promieniowanie UV, deszcz i mróz. Lakier poliuretanowy do doskonały preparat chcąc mieć zabezpieczenie na długie lata i zapomnieć o ciągłej konserwacji co parę lat.

Lakier matowy

W lakierach przeznaczonych do naturalnych produktów występują lakiery w połysku lub półmacie. Lakiery całkiem matowe stosowane są w większości do drewna. Zastosowanie lakieru na kamieniu ma za zadanie ostrzyć i pogłębić kolor kamienia wydobywając z niego to co najpiękniejsze żywy kolor i wspaniałe rysunki użyleń natury. Lakiery matowe nie spełniają takich oczekiwać dlatego ich zastosowanie w kamieniarstwie nie miało by żadnego bytu.

Jeger protector do betonu 

Protector to inaczej ochrona. Wzięty wyraz ze słownika obcojęzycznego w tym, przypadku z angielskiego. Ochrona betonu to nic innego jak impregnacja betonu za pomocą preparatów chemicznych mających na celu zabezpieczenie betonu przez starzeniem się i jego skutkami.Do betonu możemy zastosować preparaty rozpuszczalnikowe oraz wodne a także opisywane wcześniej lakiery. 

Proces czyszczenia, renowacji i impregnacji kamienia naturalnego wymaga specjalistycznych preparatów. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknem marmuru, piaskowca,

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...