Cena

Cena

Fugi i silikony

Profesjonalne fugi i silikony do kamienia

W asortymencie sklepu do-kamienia znajdziecie fugi i silikony renomowanych producentów takich jak Atlas czy niemiecka firma OTTO CHEMIE, które bardzo dobrze sprawdzają się przy pracy z kamieniem. Aktywne filtry

5
5
FUGA ELASTYCZNA ZFF

Szybkowiążąca,szeroka i elastyczna fuga cementowa typu CG2WA do fugowania kamienia.

70,00 zł
favorite_border
5
5
silikon-do-płytek

Profesjonalne silikony do kamienia niemieckiej firmy OTTO CHEMIE. Różne kolory.

82,50 zł
favorite_border
0
Silikon Tytan

Uniwersalny silikon bardzo dobrze sprawdzający się przy uszczelnianiu kamienia. 

38,50 zł
favorite_border

Odpowiedni dobór preparatów do kamienia

Bardzo istotnym elementem przy wyborze fug i silikonów jest dopasowanie spoiny do rodzaju podłoża oraz miejsca w którym preparat zostanie nałożony. Należy uwzględnić zmienność warunków atmosferycznych, temperaturę otoczenia oraz wilgotność.

Fugi i silikony

Prawidłowy dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych jest niezwykle istotny dla osiągnięcia odpowiednich efektów wizualnych, a także trwałości i wytrzymałości. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, warto poświęcić trochę więcej czasu na to, aby wybrać odpowiednie fugi oraz silikon do fug. Fugi z silikonu najwyższej jakości sprawdzą się doskonale do wykańczania powierzchni, na których położono różnego rodzaju płytki kamienne. W zależności od  tego, czy fugi będą położone wewnątrz budynków czy na zewnątrz, należy zdecydować się na odpowiedni rodzaj. 

Fugowanie 

Fugowanie to stosunkowo proste zadanie, które mimo wszystko wymaga sporo umiejętności, a także wiedzy. Aby osiągnąć fantastyczny efekt wizualny podczas układanie glazury, płyt kamiennych lub innych, warto wybrać świetnie dobrane kolorystycznie fugi, które podkreślą płytki, będąc tak zwaną kropką nad i. Dobrze dobrane fugi odgrywają niesamowicie dużą rolę w tym, jak prezentuje się podłoga lub ściana wyłożona glazurą. Niuanse dotyczące odcieni warto przemyśleć, a jeśli istnieją spore wątpliwości co do tego, na który kolor postawić, najlepiej zamówić po prostu próbki. Dzięki temu najłatwiej ocenić, czy fuga nie jest zbyt jasna lub też zbyt ciemna. W zależności od tego, czy wybiera się fugi do wnętrza domu, czy też na zewnątrz, warto zdecydować się na wysokiej jakości materiały, które są odporne na różnego rodzaju czynniki uszkadzające. Wśród nich najważniejszą jest temperatura. Niskie temperatury panujące na zewnątrz powodują, że słabej jakości fuga szybko się kruszy. 

Fugowanie silikonem

Dla zabezpieczenia wokół warto zastosować silikon. Silikon do fug pozwala zabezpieczyć długi przed działaniem negatywnych czynników, przed uszkodzeniem mechanicznym, a także przed wykruszaniem. Dzięki temu fugi idealnie prezentują się przez długi czas, są mniej narażone na zabrudzenia. Nie trzeba poświęcać dużo siły oraz czasu na to, aby przywrócić je do stanu świetności. Wysokiej jakości produkty takie jak fugi oraz silikon do fug,  sprawdzą się w przypadku wszystkich prac wykończeniowych.

Fuga zalecana do spoinowania okładzin kamiennych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprawdzone przy uszczelnianiu elementów kamiennych. Silikon kamieniarski

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52