Cena

Cena

Fugi i silikony

Profesjonalne fugi i silikony do kamienia

W asortymencie sklepu do-kamienia znajdziecie fugi i silikony renomowanych producentów takich jak Atlas czy niemiecka firma OTTO CHEMIE, które bardzo dobrze sprawdzają się przy pracy z kamieniem. Aktywne filtry

5
5
FUGA ELASTYCZNA ZFF

Szybkowiążąca,szeroka i elastyczna fuga cementowa typu CG2WA do fugowania kamienia.

60,50 zł
favorite_border
5
5
Silikon OTTOSEAL S70

Profesjonalne silikony do kamienia niemieckiej firmy OTTO CHEMIE. Różne kolory.

82,50 zł
favorite_border
0
Silikon Tytan

Uniwersalny silikon bardzo dobrze sprawdzający się przy uszczelnianiu kamienia. 

38,50 zł
favorite_border

Odpowiedni dobór preparatów do kamienia

Bardzo istotnym elementem przy wyborze fug i silikonów jest dopasowanie spoiny do rodzaju podłoża oraz miejsca w którym preparat zostanie nałożony. Należy uwzględnić zmienność warunków atmosferycznych, temperaturę otoczenia oraz wilgotność.

Fugi i silikony

Prawidłowy dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych jest niezwykle istotny dla osiągnięcia odpowiednich efektów wizualnych, a także trwałości i wytrzymałości. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, warto poświęcić trochę więcej czasu na to, aby wybrać odpowiednie fugi oraz silikon do fug. Fugi z silikonu najwyższej jakości sprawdzą się doskonale do wykańczania powierzchni, na których położono różnego rodzaju płytki kamienne. W zależności od  tego, czy fugi będą położone wewnątrz budynków czy na zewnątrz, należy zdecydować się na odpowiedni rodzaj. 

Fugowanie 

Fugowanie to stosunkowo proste zadanie, które mimo wszystko wymaga sporo umiejętności, a także wiedzy. Aby osiągnąć fantastyczny efekt wizualny podczas układanie glazury, płyt kamiennych lub innych, warto wybrać świetnie dobrane kolorystycznie fugi, które podkreślą płytki, będąc tak zwaną kropką nad i. Dobrze dobrane fugi odgrywają niesamowicie dużą rolę w tym, jak prezentuje się podłoga lub ściana wyłożona glazurą. Niuanse dotyczące odcieni warto przemyśleć, a jeśli istnieją spore wątpliwości co do tego, na który kolor postawić, najlepiej zamówić po prostu próbki. Dzięki temu najłatwiej ocenić, czy fuga nie jest zbyt jasna lub też zbyt ciemna. W zależności od tego, czy wybiera się fugi do wnętrza domu, czy też na zewnątrz, warto zdecydować się na wysokiej jakości materiały, które są odporne na różnego rodzaju czynniki uszkadzające. Wśród nich najważniejszą jest temperatura. Niskie temperatury panujące na zewnątrz powodują, że słabej jakości fuga szybko się kruszy. 

Fugowanie silikonem

Dla zabezpieczenia wokół warto zastosować silikon. Silikon do fug pozwala zabezpieczyć długi przed działaniem negatywnych czynników, przed uszkodzeniem mechanicznym, a także przed wykruszaniem. Dzięki temu fugi idealnie prezentują się przez długi czas, są mniej narażone na zabrudzenia. Nie trzeba poświęcać dużo siły oraz czasu na to, aby przywrócić je do stanu świetności. Wysokiej jakości produkty takie jak fugi oraz silikon do fug,  sprawdzą się w przypadku wszystkich prac wykończeniowych.

Fuga zalecana do spoinowania okładzin kamiennych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprawdzone przy uszczelnianiu elementów kamiennych. Silikon kamieniarski

Moje ulubione produkty

close

DEEPER TENAX...

close

Wagony diamentowe

close

Chwytak...

close

Podnośnik,...

close

Marmolux...

close

MEBA CLEAN...

close

Piła do marmuru...

close
close
close

Litery...

close

LISTWA TAŚMA...

close

Chwytak NEPTUN II

close

AP-207 Pasta...

close

AP-304...

close

Rzepy na mokro...

close

RSG Lithofin...

close
close
close
close
close

Dysza do...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

QUARTZ PROTECT...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

ALGES koncentrat