Stone Veneer (fornir kamienny)

OKLEINA KAMIENNA

Prawdziwy kamień naturalny.

Cienka warstwa kamienia naturalnego wzmocniona podkładem z włókna szklanego. Dzięki temu kamień zyskuje zupełnie nową, niespotykaną dotąd lekkość i elastyczność. Wykonane miliony lat temu, każda kamienna płyta ma unikalny wzór. To wygląd, który jest możliwy do osiągnięcia tylko dzięki produktom pochodzenia naturalnego. W wyniku doskonałego połączenia powstają nowe produkty z kamienia naturalnego. Dają one nieograniczone możliwości w projektowaniu mebli, wykończeniu i nowoczesnej aranżacji wnętrz.

  • Grubość 1,5 - 2 mm
  • Waga ok. 1,5 kg / m2
  • Okleina rozmiar standardowy: 122 x 61 cm
  • Rozmiar forniru duży: 244 x 122 cm
  • Elastyczny kamień naturalny
  • 3-warstwowy system podkładu, włókna treningowego i kamienia naturalnego

Aktywne filtry

0
Fornir kamienny Autumn Rustic

Fornir kamienny Rustic Black o niespotykanej barwie i unikalnym kolorze trafiający w...

165,00 zł
favorite_border

Przygotowanie narzędzi, okleiny i powierzchni

Najpierw należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię, aby klej mógł ją całkowicie pokryć. Następnie powierzchnię gruntuje się odpowiednim środkiem chemicznym w zależności od rodzaju podłoża (tynk, beton, gips itp.) i jego chłonności wody. Fornir kamienny jest cienki i może być cięty za pomocą ręcznych nożyczek lub elektronarzędzi.

We wszystkich przypadkach niezbędne jest wyposażenie ochronne i należy zapewnić ochronę oczu, twarzy i rąk ze względu na możliwość wystąpienia odłamków włókna szklanego i pyłu.

Chronić materiał przed nadmiarem kleju i innymi uszkodzeniami. Na tym etapie można zastosować impregnat hydrofobizujący, aby w razie wystąpienia zanieczyszczeń można je było łatwo usunąć.

Dopasować i przyciąć płytę fornirową. Przed przyklejeniem sprawdź, czy wybrany wzór pasuje i czy po przyklejeniu wygląda jak najczystszy. Po dopasowaniu można rozpocząć przycinanie, pod warunkiem zachowania powyższych środków bezpieczeństwa. Przycięte krawędzie wykańczamy drobnym papierem ściernym.

Klejenie i prasowanie to jeden z najważniejszych procesów. Z doświadczeń wynika, że zalecany jest jednoskładnikowy klej montażowy Wurth K+D (klej montażowy w kartuszach). Nałóż cienką warstwę kleju na jedną stronę za pomocą szpatułki i dobrze dociśnij gumowym wałkiem, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków powietrza. Dodatkowo oklej krawędzie sklejki taśmą, aby nadmiar kleju nie wystawał. Nie zaleca się montażu z użyciem klejów na bazie cementu, ponieważ może to zmniejszyć przyczepność do materiału.

Fugowanie i konserwacja

W zależności od ostatecznego wykończenia, okleinę można układać bez spoinowo w odstępach co 0,5 mm lub zastosować cienką fugę w wybranym kolorze. Również na tym etapie zabezpiecz krawędzie kamieniarki i zbierz gąbką nadmiar fugi. Na koniec zostaw fazę utrzymania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, pięknem wykończenia można cieszyć się przez wiele lat.

Po zabrudzeniu należy natychmiast usunąć plamę za pomocą bawełnianej szmatki lub podobnej, bez użycia silnych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić kamień naturalny.

OKLEINA KAMIENNA Prawdziwy kamień naturalny. Cienka warstwa kamienia naturalnego wzmocniona podkładem z włókna szklanego.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...