Stone Veneer (fornir kamienny)

OKLEINA KAMIENNA

Prawdziwy kamień naturalny.

Cienka warstwa kamienia naturalnego wzmocniona podkładem z włókna szklanego. Dzięki temu kamień zyskuje zupełnie nową, niespotykaną dotąd lekkość i elastyczność. Wykonane miliony lat temu, każda kamienna płyta ma unikalny wzór. To wygląd, który jest możliwy do osiągnięcia tylko dzięki produktom pochodzenia naturalnego. W wyniku doskonałego połączenia powstają nowe produkty z kamienia naturalnego. Dają one nieograniczone możliwości w projektowaniu mebli, wykończeniu i nowoczesnej aranżacji wnętrz.

  • Grubość 1,5 - 2 mm
  • Waga ok. 1,5 kg / m2
  • Okleina rozmiar standardowy: 122 x 61 cm
  • Rozmiar forniru duży: 244 x 122 cm
  • Elastyczny kamień naturalny
  • 3-warstwowy system podkładu, włókna treningowego i kamienia naturalnego

Aktywne filtry

0
Fornir kamienny Autumn Rustic

Fornir kamienny Rustic Black o niespotykanej barwie i unikalnym kolorze trafiający w...

165,00 zł
favorite_border

Przygotowanie narzędzi, okleiny i powierzchni

Najpierw należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię, aby klej mógł ją całkowicie pokryć. Następnie powierzchnię gruntuje się odpowiednim środkiem chemicznym w zależności od rodzaju podłoża (tynk, beton, gips itp.) i jego chłonności wody. Fornir kamienny jest cienki i może być cięty za pomocą ręcznych nożyczek lub elektronarzędzi.

We wszystkich przypadkach niezbędne jest wyposażenie ochronne i należy zapewnić ochronę oczu, twarzy i rąk ze względu na możliwość wystąpienia odłamków włókna szklanego i pyłu.

Chronić materiał przed nadmiarem kleju i innymi uszkodzeniami. Na tym etapie można zastosować impregnat hydrofobizujący, aby w razie wystąpienia zanieczyszczeń można je było łatwo usunąć.

Dopasować i przyciąć płytę fornirową. Przed przyklejeniem sprawdź, czy wybrany wzór pasuje i czy po przyklejeniu wygląda jak najczystszy. Po dopasowaniu można rozpocząć przycinanie, pod warunkiem zachowania powyższych środków bezpieczeństwa. Przycięte krawędzie wykańczamy drobnym papierem ściernym.

Klejenie i prasowanie to jeden z najważniejszych procesów. Z doświadczeń wynika, że zalecany jest jednoskładnikowy klej montażowy Wurth K+D (klej montażowy w kartuszach). Nałóż cienką warstwę kleju na jedną stronę za pomocą szpatułki i dobrze dociśnij gumowym wałkiem, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków powietrza. Dodatkowo oklej krawędzie sklejki taśmą, aby nadmiar kleju nie wystawał. Nie zaleca się montażu z użyciem klejów na bazie cementu, ponieważ może to zmniejszyć przyczepność do materiału.

Fugowanie i konserwacja

W zależności od ostatecznego wykończenia, okleinę można układać bez spoinowo w odstępach co 0,5 mm lub zastosować cienką fugę w wybranym kolorze. Również na tym etapie zabezpiecz krawędzie kamieniarki i zbierz gąbką nadmiar fugi. Na koniec zostaw fazę utrzymania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, pięknem wykończenia można cieszyć się przez wiele lat.

Po zabrudzeniu należy natychmiast usunąć plamę za pomocą bawełnianej szmatki lub podobnej, bez użycia silnych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić kamień naturalny.

OKLEINA KAMIENNA Prawdziwy kamień naturalny. Cienka warstwa kamienia naturalnego wzmocniona podkładem z włókna szklanego.

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

Szlifierka do...

close

Ławeczka składana

close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

Klej epoksydowy...

close

Klej do liter...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

Piaskarka...

close

KRISTALIZER...

close

DAYSTONE COVER...

close

Daystone FLOOR...

close
close

Fornir kamienny...

close

Dynasil WET...

close

RENOWAL TOR...

close

Szczotka do...

close

AP-110...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

WEXA Lithofin

close
close
close

SUPER MAR pasta...

close
close

Dynasil OIL...

close

Coat Remover...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Lithofin...

close
close

DYNASIL FX...

close

SEA B-CHEM

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close
close

Zestaw do...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close
close

WORKI FILTRACYJNE

close

Lithofin FVE...

close

Fornir kamienny...

close

Stół obrotowy...

close
close
close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

AP-307 Silny...

close

AP-101 Impregnat...

close

LATIO silny...