poch. Naturalnego

Preparaty do usuwania plam pochodzenia naturalnego lub organicznego

Zabarwienia kamienia plamami pochodzenia naturalnego występuje w szczególności na kamieniach na zewnątrz budynków. Ogrodzenia, tarasy, elewacje, chodniki i podjazdy to tylko część miejsc gdzie występują plamy lub przebarwienia spowodowane otaczająca nas roślinnością czy zwierzętami.Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

67,50 zł 75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite
5
5
AP-301-Odplamiacz-do-kamienia

Usuwa wszelkie kolorowe plamy z kamienia w tym również z polerowanego marmuru.

89,00 zł
favorite
5
5
ODRDZEWIACZ-DO-KAMIENIA

Żel do skutecznego usuwania rdzy z kamienia. Bezpieczny dla polerowanych marmurów,...

90,00 zł
favorite_border
5
5
lithofin-bero-odrdzewiacz-do-kamienia

Bardzo mocny odrdzewiacz do kamienia usuwający rdzę, rdzawe wykwity i zacieki.

87,00 zł
BERO odrdzewiacz Lithofin
favorite_border
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast wszystkie powierzchnie kamienne, cegły,...

79,00 zł
favorite
4,5
4,5
środek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite_border
4,5
4,5
plama-po-kawie-herbacie

Usuwa plamy z wina, kawy, herbaty, buraków, atramentu, soków krwi i kwiatów.

64,00 zł
FLEKK wywabiacz plam
favorite_border
4,5
4,5
odrdzewiacz-do-kamienia

Niezwykle skuteczny i bezpieczny odrdzewiacz do kamienia naturalnego i betonu. 

85,00 zł
ROSTEN odrdzewiacz
favorite_border

Najczęstszym problemem są zabarwienia kamienia powstałe na wskutek opadania liści z drzew a ich soki wnikają w kamień przebarwiając go. Również zazielenienia, mchy i porosty które przyswajają sobie strukturę kamienia do dalszego rozwoju zielonych nalotów szczególnie od strony północnej gdzie jest duża ilośc wilgoci i mało słońca. 

Środki do samoczynnego oczyszczenia na zewnątrz murów, chodników, elewacji, tarasów

Bardzo dobrze to widać na elewacjach na których po paru latach od wykonania powstają zielone i czarne smugi których deszcz nie jest w stanie spłukać. Także pod wpływem wilgoci jaka panuje na zewnątrz w kamieniu naturalnym uaktywniają się zawarte związki żelaza i wychodzą rude plamy które można usunąć wyłącznie odrdzewiaczem Rosten. Odchody po zwierzętach są częstą przyczyną powstania żółtych plam które wyglądają niezbyt okazale a szczególnie jeśli wystąpiły przed samym głównym wejściem do domu. Aby takie plamy usunąć potrzeba użycia specjalistycznych i sprawdzonych preparatów które nie zrobią większej szkody niż sama plama. Poniżej właśnie takie preparaty polecamy do użycia.

Plamy z krwi

Plamy krwi są bardzo częstym problemem do usunięcia nie tylko na ubraniach ale także na chłonnych marmurach czy granitach. Krew składa się z komórek czerwonych (erytrocytów), które posiadają mocne właściwości barwiące, które wnikają głęboko w strukturę kamienia ubarwiając go na kolor lekko czerwony lub pomarańczowy w zależności od rodzaju posiadanej krwi. Krew nie jest problemem większym do usunięcia czy wywabienia trzeba zastosować odpowiedni preparat tzw. wywabiacz plam. 

Jak usunąć plamy z krwi

Krew w połączniku z wywabiaczem plam utlenienia się i znika całkiem ze struktury kamienia. Nie zależnie czy to jest granit, wapień, marmur czy inny rodzaj kamienia pod warunkiem użycie prawidłowego środka czyszczącego który potrafi wywabić ale też nie zniszczyć powierzchni kamienia.

Plamy z trawy

Bardzo często również występuje zabarwienie kamienia sokami z trawy na kolor zielony. Szczególnie jeżeli trawa jest mocno nasączona woda opadową. Szczególnie problem ten pojawia się na kostce granitowej lub z porfiru na tarasach, chodnikach czy podjazdach. Trawa posiada dużą liczbę aminokwasów które pod wpływem wody uruchamiają reakcję wydzielania barwnika podczas nacisku na nią.

Plama na kamieniu naturalnym

Występowanie plam na różnorakich kamieniach jest codziennością. Duży wpływ na ten problem mają czynniki zewnętrzne w postaci kwaśnych deszczy, użycia detergentów, wylania soków barwiących lub plamam po buraczkach. Usunięcie plam pochodzenia naturalnego nie jest problemem ale usunięcia pozostałości po kwaśnych produktach wymaga już większego zaangażowania, ponieważ plamy taki pozostawiają matowy ślad, który usuniemy wyłącznie po użyciu pasty polerskiej lub zestawu do naprawy poleru.

Brązowe plamy po liściach

Opadające liście z drzew są problemem nie tylko na jesień ale także całorocznym. Liście spadają do ulewnych deszczach czy burzach a namoknięte wydalają soki, które wnikają w strukturę kamienia naturalnego. Szczególnie to zjawisko widoczne jest w składach płyt granitowych lub na cmentarzach gdzie występuje większa ilość zieleni. Liście im dłużej zalegają n kamieniu tym głębiej zabraniają kamień. Czasami użycie jednorazowe wywabiacza nie poskutkuje do końca i trzeba powtórzyć zabieg nawet parokrotnie.

Plamy po przekładkach drewnianych

Tak samo się mają zabarwienia po listewkach drewnianych. Soki zawarte w drzewie pod wpływem wilgoci oraz nacisku płyt granitowych wydalają substancję barwiącą tzw. Żywicę, które bezpardonowa brudzi i plami płytę granitową. Usunięcie takiej plamy wymaga czasu ponieważ jeden zabieg z reguły nie wystarcza. Do usunięcia plam po listewkach drewnianych jak i plam po liściach używamy wywabiacza plam, które ingeruje wgłąb kamienia spokojnie milimetr po milimetrze usuwając ciemne i brzydkie zabarwienia.

Środki do samoczynnego oczyszczenia na zewnątrz murów, chodników, elewacji, tarasów. Neutralizują głębokie plamy, z farby, kawy, oliwy, wina i innych barwiących

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52