• Obniżka
favorite_border Zapisz do ulubionych
4
4

Zestaw do usuwania plam i rys na marmurach, konglomeratach

Stara cena: 175,00 zł (brutto)
160,00 zł 175,00 zł (Cena z VAT)

Idealne sprawdza się przy naprawie matowych śladów na  parapetach, schodach, blatach, posadzkach.
- usuwa trudne plamy, zmatowienia i rysy
- sprawdzony sposób w branży kamieniarskiej
- zestaw do prac ręcznych i maszynowych
- opis stosowania krok po kroku

Ilość

Polerowane marmury, konglomeraty marmurowe zwane inaczej aglomarmurami oraz inne wapienie z powodu swojego składu chemicznego podatne są na działanie różnych kwasów. Pod ich wpływem dochodzi do reakcji chemicznej tzw. wypalenia poleru, która charakteryzuje się matowym śladami na polerze kamienia. Nie jest to plama, która można wywabić, a można ją naprawić jedynie poprzez mechaniczne polerowanie uszkodzonego miejsca. Jeśli takie miejsce jest gładkie i nie jest wyczuwalna przy dotyku zmiana struktury kamienia (chropowatość) to możemy to naprawić sami używając zestawu do samodzielnej naprawy poleru.

Zestaw składa się z:
- uchwytu z rzepem
- papierów na sucho do polerowania # 400, #800, #1200
- filcu do polerowania
- dedykowanego proszku do polerowania marmuru
- płynu do nabłyszczania
- ściereczki do polerowania
- pary rękawiczek gumowych.

W zestawie znajduje się również instrukcja, która poprowadzi Państwa krok po kroku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plamy na parapecie
Plamy na parapetach wewnętrznych mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak kwiaty i rośliny, woda z podlewania, ślady gleby, owoce, kubki z napojami, kredki, farby, oleje lub kosmetyki.  Natomiast na parapetach zewnętrznych plamy mogą występować po opadach deszczu, działaniu słońca, ptasie odchody a także pył i brud unoszące się z zewnątrz.

Plamy na parapecie z konglomeratu
Na parapetach z konglomeratu wewnątrz pomieszczeń mogą występować plamy po rozlanych herbatach lub sokach, które ingerują w powierzchnię. Napoje pozostawione bez podstawki mogą powodować wilgotne plamy, a krople wody z doniczek przy roślinach mogą tworzyć plamy, kiedy schną na powierzchni parapetu.

Matowe plamy na parapecie z konglomeratu

Matowe plamy biorą się z kontaktu z sokiem cytryny, rozlanych soków o odczynie kwaśnym, nadmiaru wody z doniczek z kwiatami, rozlanego wina, kwasu octowego, używania agresywnych środków czyszczących a nawet z samej herbaty. Trzeba na takie odczyny uważać szczególnie przy konglomeratach marmurowych.

Konglomerat polerowanie
Polerowanie konglomeratu jest możliwe, ale wymaga pewnej uwagi i ostrożności, ponieważ konglomerat jest materiałem wrażliwym na ścieranie i uszkodzenia. Konglomerat to naturalny kamień, składający się z drobnych elementów związanych żywicą lub cementem. Polerowanie konglomeratu może pomóc przywrócić mu połysk i wygląd, ale ważne jest, aby to zrobić prawidłowo.

Polerowanie parapetu z konglomeratu
Parapet z konglomeratu można polerować w podobny sposób jak sam konglomerat. Niemniej jednak, istnieją pewne czynniki i aspekty związane z polerowaniem parapetów z konglomeratu, które warto wziąć pod uwagę np. Mniejsza powierzchnia do polerowania, przylegające do parapetu okna oraz szpalety. Trzeba zwrócić uwagę aby ich nie uszkodzić.

Jak wypolerować parapet z konglomeratu

Można wypolerować parapet z konglomeratu za pomocą zestawu do polerowania z naszego sklepu do-kamienia.pl. Warto postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi w zestawie i brać pod uwagę szczegółowe kroki jakie należy wykonać. Po stosowaniu zestawu zgodnie z opisem możemy być pewni uzyskania wysokiego połysku na parapecie i usunięcie plam oraz rys.

RozwińZwiń

Opinie

2024-07-07

Zestaw niestety nie poradził sobie z defektami jakich nabawił się mój parapet podczas remontu mieszkania. Generalnie osobiście nie polecam zestawu, gdyż tak naprawdę produkty, które otrzymujemy są bardzo słabej jakości, a na dodatek są warte całościowo MAX 50 ZŁ !!! Zamawiając taki zestaw przepłacacie lekko ponad 100 zł...

2024-07-07

Zestaw niestety nie poradził sobie z defektami jakich nabawił się mój parapet podczas remontu mieszkania. Generalnie osobiście nie polecam zestawu, gdyż tak naprawdę produkty, które otrzymujemy są bardzo słabej jakości, a na dodatek są warte całościowo MAX 50 ZŁ !!! Zamawiając taki zestaw przepłacacie lekko ponad 100 zł...

2023-08-27

Zestaw sprawdził mi się dobrze jednak musiałem włożyć troszkę pracy aby uzyskać efekt zadowalający.

2023-04-30

Zakupiłam zestaw do naprawy poleru. Rewelacja, nie wierzyłam, że pozbędę się plam na parapecie z konglomeratu. Trochę pracy wg. załączonej instrukcji i parapet wygląda jak nowy. Polecam produkt i sprzedającego, który zna się na swoim fachu.

2021-10-19

Zestaw sprawdził się bardzo dobrze. Uciążliwa plama na parapecie zniknęła. Polecam

2021-03-29

Dziękuję za polecenie tego zestawu. Szybko i sprawnie usunął plamy po cytrynie na parapecie.

Napisz swoją opinię

Zestaw do usuwania plam i rys na marmurach, konglomeratach

Zestaw do samodzielniej naprawy matowych plam na marmurze, aglomarmurze, trawertynie, wapieniu 

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

4,30 zł
4,30 zł
97,00 zł
97,00 zł
50,00 zł
50,00 zł
88,00 zł
88,00 zł

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close