Kamień naturalny

Czym czyścić kamień naturalny

Kamień naturalny coraz częściej gości w naszych domach. To idealny materiał, który można spotkać w naszych salonach, na blatach w kuchni, na ścianach w łazienkach, a także przed wejściem do naszych posesji. Czym czyścić kamień, by był cały czas w świetnej kondycji? Jak odpowiednio go pielęgnować?Aktywne filtry

  • Obniżka
4,5
4,5
Adex. Środek do usuwania wykwitów wapiennych

Usuwa smugi cementu, białe wykwity i przebarwienia.

67,16 zł 73,00 zł
ADEX środek czyszczący
favorite_border
0
AKEMI Epoxy-Entferner...

Zmywacz do usuwania fug epoksydowych i farb także plam i zabarwień po montażach.

214,50 zł
favorite_border
  • Obniżka
4,5
4,5
alges-srodek-do-usuwania-zabrudzen-naturalnych-zielonych-nalotowmchow-glonow

Usuwa zabrudzenia naturalne, zielone naloty, mchy, algi, porosty

63,75 zł 75,00 zł
ALGES środek czyszczący
favorite_border
4,5
4,5
AP-302-Neutralny-środek-do-mycia

Łagodny detergent do polerowanych marmurów i podłóg wrażliwych na kwasy o...

66,00 zł
favorite_border
5
5
AP-303 Mocny środek czyszczący

Silny, skoncentrowany środek czyszczący do usuwania zanieczyszczeń budowlanych na...

65,00 zł
favorite_border
4
4
AP-307-Silny-środek-alkaliczny-odtłuszczający

Silny skoncentrowany alkaliczny detergent, odpowiedni do powierzchni wrażliwych na...

60,00 zł
favorite
5
5
AP-312-Pasta-do-usuwania-tłustych-plam-parafiny-wosku

Pasta do usuwania tłustych plam. Można ją stosować na polerowany marmur .

85,00 zł
AP-312
favorite_border
5
5
lithofin-bero-odrdzewiacz-do-kamienia

Bardzo mocny odrdzewiacz do kamienia usuwający rdzę, rdzawe wykwity i zacieki.

87,00 zł
BERO odrdzewiacz Lithofin
favorite_border
5
5
CLEANER (dawniej CalxOut )...

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite_border
  • Obniżka
5
5
DAYSTONE SEPT 750ml

Preparat antybakteryjny do czyszczenia i odkażania powierzchni w tym również...

43,20 zł 48,00 zł
favorite_border
5
5
środek-do-czyszczenia-zabrudzeń-naturalnych

Specjalny środek czyszczący do usuwania plam i pozostałości cementu, soli, mchu,...

56,00 zł
favorite_border
0
do-czyszczenia-kamienia-klinkieru

DeSalin Stone Pro dokładnie czyści i skutecznie usuwa pozostałości cementu, fug,...

98,00 zł
favorite_border
5
5
czyszczenie-mchów-zielonych nalotów,-zabrudzeń-biologicznych

Działa rozjaśniająco i czyści natychmiast

wszystkie powierzchnie kamienne.

79,00 zł
favorite_border
5
5
czyszczenie-marmuru

Do gruntownego czyszczenia wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych.

79,00 zł
favorite_border
5
5
dynasil-renowal-500-do-czyszczenia-kamienia

Kwaśny płyn przeznaczony do gruntownego mycia powierzchni kamiennych typu granit...

55,00 zł
Dynasil Renowal 500 koncentrat
favorite_border
4,5
4,5
dynasil-renowal-alk-srodek-do-czyszczenia-zielonych-nalotow

Preparat do czyszczenia zielonych nalotów pochodzenia roślinnego i naturalnego.

55,00 zł
dynasil ALK do czyszczenia
favorite_border
5
5
mycia-kominków-grilli

Środek do usuwania tłustych i czarnych zabrudzeń z kamienia, klinkieru i cegły.

86,00 zł
PERFECT FORTE płyn czyszczący
favorite_border
5
5
lithofin-kuku-do-usuwania-smug-cementu

Preparat do usuwania smug cementu z kamienia naturalnego.

85,00 zł
KUKÜ Lithofin do smug
favorite_border

Czyszczenie kamienia naturalnego

Kamień naturalny taki jak np.: piaskowiec, wapień, marmur, granit, bazalt czy onyks wymagają odpowiedniego czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji. Dlatego też, w tej kategorii znajdziecie Państwo wiele sprawdzonych produktów od najlepszych producentów, którzy oferują mocne środki do każdego typu zabrudzeń. Cleaner koncentrat, Alges koncentrat, BERO Lithofin odrdzewiacz to tylko niektóre produkty idealnie sprawdzające się przy usuwaniu smug, nalotów oraz innych długotrwałych zabrudzeń. 

Środek do czyszczenia kamienia naturalnego

Na nasze preparaty trwa obecnie atrakcyjna promocja - dlatego też, jest to dobry czas, by wypróbować środki, które działają szybko, skutecznie i samoczynnie (bez szorowania). Przekonaj się sam. Zapraszamy do zakupów.

Sprawdź też

Środki do czyszczenia kamienia dekoracyjnego

Kamień dekoracyjny jest często stosowany w miejscu bardzo eksponowanym jak ściany w salonie, w kuchni, elewacje czy ogrodzenia. Spełniać ma funkcję użytkowe oraz wytrzymałościowe. Jednak w wielu przypadkach inwestorzy zapominają o jego impregnacji lub użyli nieodpowiednich impregnatów aby go zabezpieczyć co skutkuje szybkim zabrudzeniem go, zaciekami oraz zielonymi nalotami , które ciężko usunąć.

Pamiętajmy jednak, ze nie wszystkie preparaty nadają się do czyszczenia tego rodzaju kamienia którym są łupki, forniry kamienne, piaskowce czy spieki kwarcowe. Użycie złego środka może spowodować konsekwencje w postaci przyciemnienia kamienia, spalenia struktury a także zamglenia kolorytu na kamieniu. A przywrócenie dawnej świetności będzie wymagało sporo wysiłku i wkładu środków pieniężnych.

Czyszczenie granitu octem

Podobno stare metody nigdy nie zawodzą. I to jest prawda stare metody są skuteczne jak właśnie mycie granitu z woda z octem. Granit myje się dobrze tylko częste czyszczenie w taki sposób może doprowadzić do jałowienia granitu i jego strukturalnego pękania. Kamień jest jak nasza skóra, które też wymaga pielęgnacji. I dopóki go myjemy środkami delikatnymi jest w porządku ale gdy zaczniemy myć go środkami mocnymi jak ocet struktura kamienia będzie coraz słabsza a poler mało estetyczny. Dlatego jednorazowe potraktowanie granitu z octem z woda jest w porządku ale częstsze juz nie. Granit tez potrzebuje natłuszczenia poprzez impregnację tak jak nasza skóra poprzez nawilżenie kremami do skóry.

Czyszczenie piaskowca

Piaskowiec ma specyficzną strukturę, która jest mocno chłonna. Kamień ten nie poddany impregnacji wchłania dużo zabrudzeń oraz wilgoci co sprzyja powstawaniu mikroorganizmów oraz zielonych wykwitów i nalotów. Pamiętajmy aby piaskowca nie szorować twardymi szczotkami ryżowymi tylko raczej czyścic go bezdotykowo za pomocą myjki ciśnieniowej. Jeżeli natomiast nie ma takiej możliwości z powodu słabego dostępu do mediów zlecane jest używanie miękkich szczotek o naturalnym włosiu. Użycie preparatu, który zwalczy zasoby biologiczne spowoduje, że nie będziemy  musieli używać szczotek do mechanicznego szorowania.

Środek do czyszczenia piaskowca

Dobry środek do piaskowca nie może zawierać kwasów ponieważ niszczy jego strukturę osłabiając go. Piaskowiec jak sama nazwa wskazuje to kamień powstały z piasku który pod wpływem lat i wilgoci utwardził się do możliwości wydobycia go w jednym większym kawałku. Dlatego tak ważne jest zachowanie powagi przy zakupie preparat lub zaczerpnięcie fachowej informacji w zakresie użycia odpowiedniego preparatu. Preparat do czyszczenia piaskowca z naturalnych zabrudzeń powinien być nie tylko skuteczny w czyszczeniu powierzchownym ale także w czyszczeniu dogłębnym kamienia poprzez wniknięcie w strukturę piaskowca i zlikwidowaniu powstających tam mikroorganizmów. Dobiera po takim zwalczeniu nie tylko dolegliwości ale także centrum powstawania przebarwień możemy dokonać impregnacji piaskowca. 

Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby

Nie ma idealnego sposobu domowego na wyczyszczenie kamienia naturalnego ze wszystkich brudów. Plamy, zabrudzenia czy zacieki występują w różnych postaciach i różnymi preparatami się je usuwa. Dlatego jedynym sposobem bezpiecznym w czyszczeniu kamienia jest ewentualnie użycie szarego mydła rozjuczonego w wodzie i umycie kamienia tylko i wyłącznie w taki sposób. Nie wolno używać mydełek nawilżających czy posiadających olejki eteryczne ponieważ możemy bardziej zaplamić kamień niż osiągnąć pozytywne efekt. Każdy rodzaj kamienia potrzebuje indywidualnego podejścia i użycia różnych środków czyszczących dlatego też nie powinniśmy kupować ogólnych preparatów do mycia i czyszczenia kamienia w sklepach nie związanych bezpośrednio z branżą kamieniarską. Nie kiedy użycie mało profesjonalnych środków wywołuje nieodwracalne skutki znaczenia kamienia. Zalecane są zakupy rekomendowanych środków przez zakłady kamieniarskie, kamieniarzy lub sklepy kamieniarskie posiadające soje firmy kamieniarskie ponieważ ich nabyte doświadczenie i rozwiązywanie problemów z kamieniem naturalnym to codzienność. 

Preparat do czyszczenia kamienia naturalnego

Jaki zatem wybrać preparat aby był bezpieczny dla kamienia? Jeżeli chcemy odświeżyć kamień wybieramy środki do codziennego mycia i pielęgnacji jest to na ogół bezpieczna chemia, która nie powinna wyrządzić krzywdy lecz bardziej wypielęgnować kamień nadając mu estetyczny wygląd. Do czyszczenia mocniejszego trzeba juz dobrać preparat do zaistniałej sytuacji i danego problemy. Preparaty te są dedykowane do usunięcia konkretnego rodzaju problemu. Do rdzy, zacieków z cementu, zielonych nalotów i mchów, do wykwitów na kostce brukowej, do plam po oleju i liściach są odrębne preparaty. Nie znajdziemy na rynku jednego środka do wszystkiego ponieważ takiego nie ma. I to trzeba sobie uzmysłowić.

Czym czyścić kamień polny

Na kamieniu polnym w większości występuje problem zielonych nalotów, mchów, alg szczególnie w miejscach mało nasłonecznionych od strony północnej i wschodu. Niekiedy są też zabarwienia naturalne po liściach z drzew, odchody zwierzęce lub po sokach z gałęzi drzew czy w branży kamieniarskie śladami po przekładkach drewnianych ,które znajdują się na płytach granitowych. Dlatego w takim celu trzeba wybrać preparaty zwalczające mikroorganizmy oraz wywabiacze plam które doskonale radzą sobie z głęboko wchłoniętymi zabarwieniami. 

Odpowiednie środki do czyszczenia kamienia naturalnego to gwarancja, że wygląd kamienia przez wiele lat będzie spełniał swoją rolę i świetnie wyglądał.

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

Szlifierka do...

close

Ławeczka składana

close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

Klej epoksydowy...

close

Klej do liter...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

Piaskarka...

close

KRISTALIZER...

close

DAYSTONE COVER...

close

Daystone FLOOR...

close
close

Fornir kamienny...

close

Dynasil WET...

close

RENOWAL TOR...

close

Szczotka do...

close

AP-110...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

WEXA Lithofin

close
close
close

SUPER MAR pasta...

close
close

Dynasil OIL...

close

Coat Remover...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Lithofin...

close
close

DYNASIL FX...

close

SEA B-CHEM

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close
close

Zestaw do...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close
close

WORKI FILTRACYJNE

close

Lithofin FVE...

close

Fornir kamienny...

close

Stół obrotowy...

close
close
close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

AP-307 Silny...

close

AP-101 Impregnat...

close

LATIO silny...