Cena
Cena
Rodzaj
Rodzaj
Kamień naturalny
Czym czyścić kamień naturalny
Kamień naturalny coraz częściej gości w naszych domach. To idealny materiał, który można spotkać w naszych salonach, na blatach w kuchni, na ścianach w łazienkach, a także przed wejściem do naszych posesji. Czym czyścić kamień, by był cały czas w świetnej kondycji? Jak odpowiednio go pielęgnować?
Aktywne filtry
Czyszczenie kamienia naturalnego
Kamień naturalny taki jak np.: piaskowiec, wapień, marmur, granit, bazalt czy onyks wymagają odpowiedniego czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji. Dlatego też, w tej kategorii znajdziecie Państwo wiele sprawdzonych produktów od najlepszych producentów, którzy oferują mocne środki do każdego typu zabrudzeń. Cleaner koncentrat, Alges koncentrat, BERO Lithofin odrdzewiacz to tylko niektóre produkty idealnie sprawdzające się przy usuwaniu smug, nalotów oraz innych długotrwałych zabrudzeń.
Środek do czyszczenia kamienia naturalnego
Na nasze preparaty trwa obecnie atrakcyjna promocja - dlatego też, jest to dobry czas, by wypróbować środki, które działają szybko, skutecznie i samoczynnie (bez szorowania). Przekonaj się sam. Zapraszamy do zakupów.
Sprawdź też
Środki do czyszczenia kamienia dekoracyjnego
Kamień dekoracyjny jest często stosowany w miejscu bardzo eksponowanym jak ściany w salonie, w kuchni, elewacje czy ogrodzenia. Spełniać ma funkcję użytkowe oraz wytrzymałościowe. Jednak w wielu przypadkach inwestorzy zapominają o jego impregnacji lub użyli nieodpowiednich impregnatów aby go zabezpieczyć co skutkuje szybkim zabrudzeniem go, zaciekami oraz zielonymi nalotami , które ciężko usunąć.
Pamiętajmy jednak, ze nie wszystkie preparaty nadają się do czyszczenia tego rodzaju kamienia którym są łupki, forniry kamienne, piaskowce czy spieki kwarcowe. Użycie złego środka może spowodować konsekwencje w postaci przyciemnienia kamienia, spalenia struktury a także zamglenia kolorytu na kamieniu. A przywrócenie dawnej świetności będzie wymagało sporo wysiłku i wkładu środków pieniężnych.
Czyszczenie granitu octem
Podobno stare metody nigdy nie zawodzą. I to jest prawda stare metody są skuteczne jak właśnie mycie granitu z woda z octem. Granit myje się dobrze tylko częste czyszczenie w taki sposób może doprowadzić do jałowienia granitu i jego strukturalnego pękania. Kamień jest jak nasza skóra, które też wymaga pielęgnacji. I dopóki go myjemy środkami delikatnymi jest w porządku ale gdy zaczniemy myć go środkami mocnymi jak ocet struktura kamienia będzie coraz słabsza a poler mało estetyczny. Dlatego jednorazowe potraktowanie granitu z octem z woda jest w porządku ale częstsze juz nie. Granit tez potrzebuje natłuszczenia poprzez impregnację tak jak nasza skóra poprzez nawilżenie kremami do skóry.
Czyszczenie piaskowca
Piaskowiec ma specyficzną strukturę, która jest mocno chłonna. Kamień ten nie poddany impregnacji wchłania dużo zabrudzeń oraz wilgoci co sprzyja powstawaniu mikroorganizmów oraz zielonych wykwitów i nalotów. Pamiętajmy aby piaskowca nie szorować twardymi szczotkami ryżowymi tylko raczej czyścic go bezdotykowo za pomocą myjki ciśnieniowej. Jeżeli natomiast nie ma takiej możliwości z powodu słabego dostępu do mediów zlecane jest używanie miękkich szczotek o naturalnym włosiu. Użycie preparatu, który zwalczy zasoby biologiczne spowoduje, że nie będziemy musieli używać szczotek do mechanicznego szorowania.
Środek do czyszczenia piaskowca
Dobry środek do piaskowca nie może zawierać kwasów ponieważ niszczy jego strukturę osłabiając go. Piaskowiec jak sama nazwa wskazuje to kamień powstały z piasku który pod wpływem lat i wilgoci utwardził się do możliwości wydobycia go w jednym większym kawałku. Dlatego tak ważne jest zachowanie powagi przy zakupie preparat lub zaczerpnięcie fachowej informacji w zakresie użycia odpowiedniego preparatu. Preparat do czyszczenia piaskowca z naturalnych zabrudzeń powinien być nie tylko skuteczny w czyszczeniu powierzchownym ale także w czyszczeniu dogłębnym kamienia poprzez wniknięcie w strukturę piaskowca i zlikwidowaniu powstających tam mikroorganizmów. Dobiera po takim zwalczeniu nie tylko dolegliwości ale także centrum powstawania przebarwień możemy dokonać impregnacji piaskowca.
Czyszczenie kamienia naturalnego domowe sposoby
Nie ma idealnego sposobu domowego na wyczyszczenie kamienia naturalnego ze wszystkich brudów. Plamy, zabrudzenia czy zacieki występują w różnych postaciach i różnymi preparatami się je usuwa. Dlatego jedynym sposobem bezpiecznym w czyszczeniu kamienia jest ewentualnie użycie szarego mydła rozjuczonego w wodzie i umycie kamienia tylko i wyłącznie w taki sposób. Nie wolno używać mydełek nawilżających czy posiadających olejki eteryczne ponieważ możemy bardziej zaplamić kamień niż osiągnąć pozytywne efekt. Każdy rodzaj kamienia potrzebuje indywidualnego podejścia i użycia różnych środków czyszczących dlatego też nie powinniśmy kupować ogólnych preparatów do mycia i czyszczenia kamienia w sklepach nie związanych bezpośrednio z branżą kamieniarską. Nie kiedy użycie mało profesjonalnych środków wywołuje nieodwracalne skutki znaczenia kamienia. Zalecane są zakupy rekomendowanych środków przez zakłady kamieniarskie, kamieniarzy lub sklepy kamieniarskie posiadające soje firmy kamieniarskie ponieważ ich nabyte doświadczenie i rozwiązywanie problemów z kamieniem naturalnym to codzienność.
Preparat do czyszczenia kamienia naturalnego
Jaki zatem wybrać preparat aby był bezpieczny dla kamienia? Jeżeli chcemy odświeżyć kamień wybieramy środki do codziennego mycia i pielęgnacji jest to na ogół bezpieczna chemia, która nie powinna wyrządzić krzywdy lecz bardziej wypielęgnować kamień nadając mu estetyczny wygląd. Do czyszczenia mocniejszego trzeba juz dobrać preparat do zaistniałej sytuacji i danego problemy. Preparaty te są dedykowane do usunięcia konkretnego rodzaju problemu. Do rdzy, zacieków z cementu, zielonych nalotów i mchów, do wykwitów na kostce brukowej, do plam po oleju i liściach są odrębne preparaty. Nie znajdziemy na rynku jednego środka do wszystkiego ponieważ takiego nie ma. I to trzeba sobie uzmysłowić.
Czym czyścić kamień polny
Na kamieniu polnym w większości występuje problem zielonych nalotów, mchów, alg szczególnie w miejscach mało nasłonecznionych od strony północnej i wschodu. Niekiedy są też zabarwienia naturalne po liściach z drzew, odchody zwierzęce lub po sokach z gałęzi drzew czy w branży kamieniarskie śladami po przekładkach drewnianych ,które znajdują się na płytach granitowych. Dlatego w takim celu trzeba wybrać preparaty zwalczające mikroorganizmy oraz wywabiacze plam które doskonale radzą sobie z głęboko wchłoniętymi zabarwieniami.