Cena

Cena

Rodzaj

Rodzaj

Kamień naturalny

W ofercie sklepu do-kamienia posiadamy wysokiej klasy impregnaty do zabezpieczania powierzchni granitu, marmuru, piaskowców o wykończeniu polerowanym, szczotkowanym czy półmatowym.  Użycie preparatów impregnujących na płyty nagrobkowe pozwala na zabezpieczenie jej powierzchni przed wpływem wody i zabrudzeń takich jak tłuste plamy czy pleśń, mech. 

Aktywne filtry

5
5
ager-impregnat-pogłębiający-kolor-kamienia-polerowanego

Ager. Impregnat powodujący pogłębienie barwy kamienia tzw. efekt mokrego kamienia....

107,80 zł
favorite_border
0
akemi-impregnat-przed-plamami

Impregnat oparty na Nano technologii do zabezpieczenia kamienia naturalnego przed...

70,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
5
5
Do-blatów-kuchennych,-kamiennych

Impregnat przeciw plamom do kamieni takich jak granit, marmur, trawertyn, łupek,...

61,75 zł 65,00 zł
antyplama impregnat
favorite_border
4
4
impregnat-mokry-kamień

Do kamienia naturalnego z efektem mokrego kamienia zabezpieczający przed plamami.

76,00 zł
Hydrostone Gold impregnat
favorite_border
5
5
impregnat-do-muru-przeciw-wilgoci

Impregnat izolacyjny przeciw wnikaniu wilgoci stosowany na spodnią stronę kamienia.

88,00 zł
favorite_border
  • Obniżka
4,5
4,5
impregnat-do-kamienia-granitu

Do piaskowca i kamienia naturalnego konserwuje kamień w niezmienionej barwie. 

71,25 zł 75,00 zł
hydrostone impregnat
favorite_border
3
3
krystalizator do lastriko

Jednoskładnikowy krystalizator kamieni, utwardza i uszczelnia strukturę kamienia,...

46,20 zł
favorite_border
5
5
impregnat do piaskowca

Impregnat do piaskowca, chłonnego kamienia i betonu. Nie zmienia koloru kamienia.

110,00 zł
favorite_border
4,5
4,5
impregnat-przeciw-plamom

Impregnat zabezpieczający przed wszystkimi plamami. Nie zmienia koloru kamienia.

85,00 zł
favorite_border
5
5
WS3000-pogłębiacz-koloru

Wet&Strong preparat mocno potęgujący kolor kamienia. Idealnie nadający się do...

97,00 zł
WS 3000 impregnat
favorite_border
  • Wyprzedaż!
  • Pakiet
0
do nagrobków z piaskowca

Zestaw do odświeżenia i zabezpieczenia nagrobków z piaskowca.  

179,00 zł 189,00 zł
favorite_border

Konserwacja nagrobków granitowych

Granit jest materiałem naturalnym, który jak każdy materiał naturalny i nie tylko naturalny wymaga pielęgnacji oraz prawidłowego utrzymania. Każdy kamień w tym kamień wykorzystywany do produkcji nagrobków posiada własną absorpcję wody, która wnika w jego strukturę uwalniając zawarte w nim minerały powodujące z czasem zmianę koloru oraz powstawania przebarwień.

Konserwacja nagrobka z granitu

Nagrobki w większości są wykonywane z granitu naturalnego, który jest dostępny w bardzo szerokiej kolorystyce. Aby utrzymać kamien w jego naturalnych odcieniach należy dokonywać systematycznie jego konserwacji. Zabieg ten polega na wykonaniu impregnacji kamienia powodującej zablokowanie jego kapilarów przed wnikaniem wilgoci, wody oraz plam wynikłych podczas rozlania się wosków ze zniczy. Do tego celu należy używać odpowiednio dobranych impregnatów zabezpieczających.

Impregnat do nagrobków granitowych

Odpowiedni impregnat do nagrobków granitowych to taki, który odpowie na wymagania chłonności kamienia i odpowiednio zadziała na jego zabezpieczenie. Każdy granit posiada inna chłonność dlatego dobór impregnatu ma tutaj pierwszorzędne znaczenie. Występują nagrobki o kolorystyce ciemnej lub czarnej a także jasne granity, które są bardziej wymagające. 

Impregnat do granitu

Występują impregnaty do ciemnych granitów powodujące tzw. Efekt mokrego kamienia oraz impregnaty do jasnych granitów utrzymujące  kamień w efekcie suchej naturalnej barwy. Impregnaty dzieli się również pod względem działania. Niektóre z nim działają wyłącznie hydrofobowo a niektóre posiadają działanie hydro i oleofobowe co oznacza ze działa na blokowanie tłustych plam również po zniczach.

Impregnat do granitu płomieniowanego 

Ten rodzaje wykończenia granitu jest szorstki i antypoślizgowy. Nie wykorzystuje się go raczej do produkcji nagrobków lecz bardziej ze względu właściwości antypoślizgowych do wykładania chodników przy nagrobkach. Zabezpieczenie tego rodzaju granitu najlepiej wykonać impregnatem rozpuszczalnikowym o działaniu hydrofobowym. Można również użyć preparatu oleofobowego w celu lepszego zabezpieczenia chodników przed zabrudzeniami również z parafiny. 

Impregnat do kamienia naturalnego efekt mokry kamień

Używając ten rodzaj impregnatu musimy pamiętać, że kamień nabierze wyrazistego koloru jego użylenia zostana bardziej wyostrzone a barwa ciemniejsze i mocna. Efekt „mokrego kamienia” będzie widoczny. Tak rodzaj impregnatu nie jest zalecany do jasnych, żółtych i szarych kamieni ponieważ ich ściemnienie może spowodować mało estetyczny wygląd, który może być ciężki do usunięcia.

Impregnat hydrofobowy

Impregnat hydrofobowy jest środkiem zabezpieczającym przed wnikaniem wody wgłąb kamienia. Kolor i barwa granitu po jego wyschnięciu pozostaje nie zmieniona a podczas deszczu kamień nie ciemnieje. Wodą zostaje odtrącana i lepiej spływa po granicie. Po użyciu impregnatu i wysychaniu wody mogą ujawniać się jasne plamki n płycie nagrobka, które są naturalnym zjawiskiem. Można je usunąć czystą szmatką przecierając powierzchnię nagrobka.

Impregnaty izolacyjne. Płynne powłoki ochronne stosowane w kamieniarstwie nagrobkowym. Do m.in.marmuru, granitu, piaskowca, łupka. Zdolność wchłaniania wilgoci

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close