• Obniżka
favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

HYDROSTONE impregnat do piaskowca, granitu, łupka

hydrostone impregnat
Stara cena: 75,00 zł (brutto)
71,25 zł 75,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Właściwości impregnatu:
- Nie zmienia barwy kamienia
- Bardzo dobre właściwości ochronne
- Zapobiega powstawaniu zabrudzeń i zielonych nalotów
- Wydajny i łatwy w aplikacji
- Trwałość do 5 lat

Ilość

WŁASCIWOSCI
Impregnat wzmacnia podłoże ,zabezpiecza powierzchnie przed wchłanianiem wody i brudu.  Doskonale uodparnia na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV, zapobiega pyleniu. Poprawia parametry wytzrymałosciowe na mróz i wodę. Ogranicza zagrzybienie, porost glonów i pleśni. Doskonale zabezpiecza piaskowiec, palony granit, łupek i wapień oraz wszelkie wyroby kamienia podobne.
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI
Powierzchnię należy odtłuścić oraz oczyścić z pyłu, kurzu i innych zanieczyszczeń . Powierzchnia powinna być czysta i sucha. Można impregnaować na powierzchni lekko wilgotnej.
WARUNKI APLIKACJI
Preparat powinien być stosowany w temperaturze otoczenia +5 /+25C,
Przy pogodzie bezdeszczowej.
SPOSÓB UŻYCIA
Impregnat na szorstkie powierzchnie nakładać za pomocą pędzla wałka lub natryskowo .Powierzchnie należy impregnować dwukrotnie w krótkich odstępach czasu ( 5 min ) po wsiąknięciu pierwszej warstwy.
WYDAJNOŚĆ
zużycie w zależności od chłonności podłoża ( przy jednokrotnym nakładaniu ): od 8-12 m2/litr
Czas schnięcia 15min
Czas całkowitego utrwalenia 12 godzin.
UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Impregnat do piaskowca na zewnątrz

Do piaskowca, granitu, łupka oraz betonu

Efekt suchy kamień

 
Ogrodzenie nie impregnowane
 
 
Ogrodzenie impregnowane impregnatem HYDROSTONE
 
 
 Prezentujemy Państwu test i skuteczność impregnatu HYDROSTONE

 
 
Zobacz film jak działa impregnat HYDROSTONE na filmie

Impregnat do piaskowca

Oferujemy Państwu innowacyjny produkt, jakim jest HYDROSTONE impregnat, czyli impregnat do piaskowca idealny do powierzchni znajdujących się na zewnątrz, narażonych na bezpośredni kontakt z brudem, zanieczyszczeniami oraz opadami atmosferycznymi. Co ważne, jest to niezwykle skuteczny i wygodny w użyciu preparat, który można stosować do ochrony piaskowca, granitu, łupka, a nawet betonu.
Dostępny w naszym sklepie impregnat do piaskowca na zewnątrz, dzięki swoim unikalnym właściwościom chroni powierzchnię kamienia przed czynnikami atmosferycznymi, zapobiega powstawaniu nieestetycznych zabrudzeń i charakterystycznych zielonych nalotów oraz przede wszystkim nie zmienia barwy kamienia.

Impregnat do piaskowca na zewnątrz

Ponadto impregnacja piaskowca przy pomocy HYDROSTONE impregnat jest prosta i intuicyjna, a regularne stosowanie tego preparatu skutecznie wzmocni strukturę kamienia i zabezpieczy jego powierzchnię przed nadmiernym wchłanianiem wody i brudu.
Chcąc uzyskać najlepszy możliwy efekt, należy nakładać impregnat do piaskowca, gdy temperatura otoczenia wynosi od 5℃ do 25℃ i nie występują opady. Ponadto przed aplikacją trzeba dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię kamienia. Natomiast sam impregnat nakłada się powoli, przy pomocy specjalnych pędzli lub natryskowo, a żeby osiągnąć optymalny efekt, należy położyć dwie warstwy preparatu z zachowaniem odpowiedniego odstępu między nakładaniem każdej z nich.

Impregnacja piaskowca

Tak zabezpieczona struktura kamienia będzie pięknie się prezentować i zachowa swój pierwotny wygląd przez wiele lat, dzięki czemu nie trzeba będzie inwestować w kosztowną renowację kamiennych powierzchni. Dlatego gorąco polecamy Państwu zakup impregnatu do piaskowca HYDROSTONE impregnat!

Impregnat do granitu

Środki ochronne to płyny z zawartością związków zabezpieczających w rozpuszczalnikach, które po nałożeniu na kamień i inne materiały zapobiegają wnikaniu wody i plam pochodzenia naturalnego jak woda deszczowa a także są odporne na działanie warunków atmosferycznych w przeciągu od 3-5 lat. Dzięki temu brud pozostaje na powierzchni kamienia, ale nie może wniknąć do środka. Dlatego podczas użytkowania i późniejszej pielęgnacji łatwiej jest go usunąć. Dobry impregnat chroni kamień i działa jak  parasolka. Ma za zadanie wypuścić parę wodną spod kamienia ale nie dopuścić aby woda opadowa przeniknęła przez kamień wgłąb od strony zewnętrznej. 

Impregnat do granitu płomieniowanego

Sam fakt, że granit jest płomieniowany wzrasta ryzyko jego zabrudzenia oraz zwiększa się jego nasiąkliwość. Dla porównania nasiąkliwość granitu polerowanego wynosi ok 5% natomiast płomienowanego ok 20%. Inne nadawane struktury groszkowane, szlifowane są z mniejsza nasiąkliwości od 5-10%. Chcąc zapobiegać zabrudzeniom oraz splamieniom struktura płomieniowana powinna być zabezpieczona impregnatem nanoszonym obficie tak aby otwarte kanaliki strukturalne granitu zostały zamknięte poprzez zablokowanie dostępu wody i brudu wgłąb kamienia. Zużycie impregnatu na granicie płomieniowanym również zasadniczo jest większe i wynosi ok 7-10 m2/litra natomiast na granicie polerowanym od 15-25m2/litra. Różnice widać gołym okiem. Niestety nie mamy możliwości zastosowania granitu w innym wykończeniu na zewnątrz ze względu bezpieczeństwa. Granit płomieniowany doskanle się sprawdza w trudnych warunkach atmosferycznych jednak wymaga lepszej impregnacji hydrofobowej poprzez solidną aplikację. Ważne jest również zastosowania impregnatu od spodu kamienia przed wnikaniem wilgoci aby zachować elegenacki wygląd suchego granitu przed powstawaniem niechcianych plam i przebarwień, które niekiedy spędzają nam sen z powiek.

Impregnacja granitu

Ogólnie sam granit jako kamien wydobyty z ziemi nie wymaga konserwacji. Materiał jest odporny na warunki atmosferyczne, słońce, deszcz i może przebywać na zewnątrz latami. Jednak chcąc zachować jego eteryczny wygląd i koloryt o takiej barwie jaką sobie wybraliśmy wówczas zalecana jest konserwacja granitu z wielu względów. Kamień jest materiałem naturalnym więc może z czasem na wskutek wpływu czynników atmosferycznych zmienić swój odcień, kolor, mogą pojawić się ciemne plamy i przebarwienia które są nieodwracalne i nieusuwalne. Dlatego odcięcie granitu od wilgoci od spodu i od góry spowoduje brak ingerencji bodźców zewnętrznych w jego strukturę oraz brak możliwości wpływania n jego zmiany w czasie. Dlatego impregnacja granitu i pilnowanie jego pielęgnacji wpłynie pozytywnie na wygląd granitu z zachowaniem jego szlachetnych właściwości oraz ponadczasowego wyglądu.

Impregnat do łupka

Łupek jest kamieniem twardym mało chłonnym ale jego struktura wymaga wzmocnienia ponieważ kamień ten składa z iłów łupkowych scalonych ze sobą na wskutek erozji i zachodzących zmian klimatycznych przed miliony lat.

Iły łupkowe po wydobyciu i ingerencji warunków zewnętrznych maja skłonności do osłabiania swojej struktury  i rozwarstwiania się. Dlatego zastosowanie impregnacji zwiąże ich strukturę poprzez wiązanie chemiczne odtrącenie wody we wnikanie wgłąb kamienia. Najczęstszym lasowaniem nie łupków jest wniknięcie wody oraz rozmarzanie jego struktury zimą poprzez mróz. Działanie termiczne poprze zamrożenie i zamrożenie może skutkować rozsypywaniem nie warstw kamienia nawet już po jednym roku. Zastosowanie impregnacji spowoduje ograniczenie nasiąkanie woda opadową a co za tym idzie wydłużenie żywotności łupka zastosowanego na elewacji domu czy w ogrodzie.

Impregnat hydrofobowy

Hydrofobowość, czyli „efekt parasola”, jest powodowana przez cząsteczki produktu, które nasycają porowatość kamienia i szczelnie zamykają dostęp wody do struktury kamienia. Tworzy się siatka chemiczna, a krople wody nie mogą wniknąć do środka. Jednak naturalna wilgoć może wydostawać się z porów kamienia w postaci pary wodnej. W rzeczywistości dobre produkty ochronne nie zatrzymują pary wodnej pozwalając na swobodne oddychanie kamienia. Impregnat hydrofobowy nie jest jednak skuteczny w przypadku tłustych plam czy soków, które z natury przechodzą przez chemiczne wiązania siatki hydrofobowej brudząc kamień. W tym celu należy zastosować impregnat oleofobowy zabezpieczający również przed plamami.

Impregnat hydrofobowy do betonu

Skuteczność hydrofobizacji betonu  zależy w dużym stopniu od właściwości fizycznych zabezpieczanej powierzchni. Porowatości, szczelności, nasiąkliwości oraz rodzaju i stężenia impregnatu nanoszonego na beton.  Ze względu na to, że beton charakteryzuje się niską nasiąkliwością  ok 4% przyrost nasiąkliwości wynosi zaledwie ok. 1%. Decydujący wpływ na wynik ma wysoka szczelność rodzaju betonu np. lanego na poziomie 88% a półsuchego na poziomie 60%. Zdolność dyfuzji pary wodnej, mrozoodporność ma również bardzo duże znaczenia w przypadku stosowania impregnacji. Po uwzględnieniu wyników wszystkich właściwości należy jednoznacznie wskazać największą efektywność hydrofobizacji betonu z zastosowaniem impregnatu niskocząsteczkowego na bazie alkiloalkoksysilanu. Hydrofobizacja materiałów budowlanych w tym betonu powoduje przesunięcie strefy krystalizacji lodu w głąb materiału. Dlatego istotnym parametrem gwarantującym skuteczność hydrofobizacji jest przyczepność powłok do podłoża i ich nierozerwalność cząsteczkowa gwarantującą poprawne sieciowanie.

Akemi impregnat do granitu

Jest wiele firm na rynku proponujących impregnaty do zabezpieczania kamienia. Między nimi jest firma Akemi Stein, Tenax Proseal, Lithofin Podstawowa Ochrona, Dynasil kamień, Remmers Funcosil, Ilpa Drai, Foka, Eksil, Sarsil czy Sikagard. Jednak trzeba pamiętać, że dobry impregnat to sprawdzony impregnat wyłącznie do kamień a nie również do wszystkich materiałów budowlanych. Sprawdzone impregnaty na granicie, łupku czy piaskowcu nie oznaczają dobrego zabezpieczenia na cegle czy betonie i na odwrót co jest do cegły nie będzie dobre do granitu. Producent badając impregnat pod katem zastosowania na kamieniu naturalnym nie bierze pod uwagę sprawdzalności preparatu na materiałach budowlanych dlatego zwróćmy uwagę aby kupowane preparaty były do kamienia w tym przypadku granitu.

Impregnat do granitu Castorama

Kupowanie impregnatów do kamienia w Castoramie to tak jakbyśmy kupowali koszulki polo na aliexpress. Ostatnimi czasy zwiększyła się sprzedaż kamienia naturalnego do wnętrz i ogrodów. Co za tym idzie markety sieciowe zwróciły na to uwagę z chęci zwiększenia obrotów. Wprowadziły zatem do sprzedaży naturalne kamienie oraz wyroby z kamieni jak schody, parapety, płytki granitowe pochodzące od producentów z Azji i Afryki z niższymi cenami niż do tej pory na rynku. Co za tym idzie zwiększając sprzedaż zwrócili uwagę na produkty potrzebne do montażu i zabezpieczenia kamienia jak kleje, audi i impregnaty. Chcąc zachować niższą cenę zwrócili się do producentów o produkcję preparatów na ich potrzeby w niższej cenie. Niższa cena wzięła się ze zmniejszenia ilości preparatu w opakowaniu lub w przypadkach złej konkurencji słabszej jakości produkt. ALe też były przypadki zastosowania jednego produktu do wszystkich materiałów czyli kamienia , cegły, betonu itp.Dlatego przestrzegamy do zakupów w takich sieciowych sklepach chcąc mieć pewność dobrej jakości produktu a zarazem zabezpieczenia Waszego granitu.

Impregnat do granitu na zewnątrz

Czy różni się impregnat na zewnątrz od impregnatu wewnątrz. Otóż tak zdecydowanie się różni. Pierwszym zdecydowanym odróżnieniem impregnatów zewnętrznych jest ich zapach. Wyprodukowane są one na rozpuszczalnikach i są mocno wonne. Impregnaty do zastosowań wewnętrznych są na bazie wody i nie posiadają mocnego zapachu. W niektórych przypadkach są nawet całkowicie niewyczuwalne. Nie oznacza to jednak, że są gorsze od rozpuszczalnikowych środków konserwujących. Są bardziej ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest ich skład. Impregnaty do stosowania na zewnątrz i wewnątrz mają skład oparty na silikonach i ich pochodnych syntetycznych polimerów krzemoorganicznych o strukturze siloksanów a także węglowodory, izoalkany. Kwestia wyłącznie czy są one aromatyczne czy też nie.

RozwińZwiń

Opinie

2024-04-30

Bardzo dobry impregnat. Położyłem dwie warstwy. Zobaczymy jak długo będzie skutecznie chronił schody z piaskowca

2024-02-28

Szybka dostawa. produkt rewelacyjny, kamień dostał blasku. po pomalowaniu woda po nim spływa

2023-09-08

Szybka dostawa. Impregnat HYDROSTONE polecam. Kamień piaskowiec pomalowany woda spływa jak po szybie. Polecam

2023-06-12

Preparat bardzo dobrze chroni kamień a efekt pielenia jest od razu. Kupiłem 30 litrów i nie zwiodłem się. Bardzo dobra cena porównaniu z innymi na rynku.

2023-04-30

Zakupiłem ten impregnat do piaskowca. Produkt bardzo dobry. Stosuję od dawna. Polecam sklep ze względu na błyskawiczną wysyłkę i profesjonalną obsługę klienta.

2023-04-18

Polecam. Najlepszy impregnat w tej klasie. Opis zgodny z jego działaniem. Bardzo dobre perlenie wody. Tuż wydajność.

2022-06-27

Impregnat doskonale sprawuje się już 5 rok na elewacji z piaskowca. Teraz zastosowałem go na altanę. Nie ciemnieje kamień po nim. Polecam.

2022-03-10

Polecam impregnat dobrze zabezpiecza granit przed wodą. Cena w porównaniu z innymi przystępna

2021-09-13

Impregnat pierwsza klasa. Bardzo dobrze zabezpiecza przed deszczem i zabrudzeniami. Polecam

2021-03-21

Impregnat bardzo skuteczny w działaniu i wydajności

2021-02-24

Dobrze się nanosi impregnat, szybko się wchłania i efekt zabezpieczenia już widoczny po kilkunastu minutach. Jestem zadowolony z wyboru. Dziękuję za zaangażowanie sklepu i dobór preparatu.

2020-07-21

Impregnat warty polecenia. Doskonale odbija wodę i chroni kamień. Cena adekwatna do jakości.

2020-03-22

Po impregnacji ogrodzenia impregnat zachowuje kamień w naturalnym kolorze. Dobrze odrzuca wodę która szybko spływa. Bardzo dobra jakość impregnatu w stosunku do ceny.

2019-10-09

Impregnat uzyskał pozytywną opinię.

2019-05-05

Doskonały impregnat. Łatwo się nanosi a kamień wygląda zawsze jak suchy,

2018-08-29

Zaimpregnowałem taras z piaskowca - na razie woda spływa.

2018-07-26

Rewelacyjny impregnat. Doskonale kryje kamień i nie zostawia smug. Efekt odrzucania wody również super. Polecam i dziękuje.

2018-07-03

Dobry środek impregnujący. W porównaniu z innymi impregnatami dostępnymi na rynku to mercedes.

2018-04-26

Super odpycha wodę i bardzo ładnie wygląda po nim kamień. Impregnat idealny dla mnie.

2017-11-23

Bardzo dobry preparat. Dwa lata po zabezpieczeniu piaskowca na elewacji żadnych nalotów. Niewielkie na daszkach słupków ogrodzeniowych.Warto.

2017-08-28

Bardzo ładnie odrzuca wodę i nie ciemnieje kamień

2017-08-27

Impregnat bez zarzutu. DOskonale odbija wodę i jest ciągle jasny kamień.

2017-07-21

Polecam impregnat hydrostone. Doskonałe działanie już nawet zaraz po impregnacji. Dziękuję równeiż doradcy sklepowemu za szybką i fachową usługę.

2017-07-15

Super impregnat. Szybko i skutecznie zabezpieczył piaskowiec. A co najważniejsze nie zmienił koloru.

2017-06-13

Rewelacyjny impregnat. Polecam. Najlepszy na rynku i niedrogi.

2017-05-07

Do piaskowca nie widzę lepszego impregnatu na rynku

Napisz swoją opinię

HYDROSTONE impregnat do piaskowca, granitu, łupka

Do piaskowca i kamienia naturalnego konserwuje kamień w niezmienionej barwie. 

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

110,00 zł

Moje ulubione produkty

close

PIELĘGNACJA...

close

SOLVED krem do...

close
close

BERO Lithofin...

close
close

AP-304...

close