Rdzawe, Żółte

Często spotykamy się, że na kamieniu występującym na zewnątrz, który narażony jest na warunki atmosferyczne gdzie występuje deszcz i wilgoć pojawiają się z nikąd żółte i rdzawe plamy. Czsami jednostkowe ale tez czasami w postaci większych skupisk. Szczególnie narażone sa na takie plamy jasne granity jak polski Strzegom, Strzelin, Graniczna, chiński G-603 czy hiszpański Bianco Cristal. Ale także i marmury Carrara Bianco C,CD, Thassos, Calacatta czy inne. Dlatego wychodząc na przeciw problemom w branży kamieniarskiej stworzyliśmy osobny dział poświęcony właśnie tej problematyce. Poniżej znajdują się preparaty, które potrafią sobie poradzić z takimi dylematami usuwając je i zapobiegając dalszemu ich pojawianiu się.

Aktywne filtry

5
5
AP-301-Odplamiacz-do-kamienia

Usuwa wszelkie kolorowe plamy z kamienia w tym również z polerowanego marmuru.

89,00 zł
favorite_border
5
5
ODRDZEWIACZ-DO-KAMIENIA

Żel do skutecznego usuwania rdzy z kamienia. Bezpieczny dla polerowanych marmurów,...

90,00 zł
favorite_border
5
5
lithofin-bero-odrdzewiacz-do-kamienia

Bardzo mocny odrdzewiacz do kamienia usuwający rdzę, rdzawe wykwity i zacieki.

87,00 zł
BERO odrdzewiacz Lithofin
favorite_border
5
5
srodek-do-usuwania-cementu

Mocny środek do usuwania plam z farb, past, klejów, fugi cementowej, wykwitów...

99,00 zł
cleaner mocny środek
favorite
5
5
Odrdzewiacz-kamienia

Profesjonalny odrdzewiacz do granitu i twardego kamienia naturalnego odpornego na...

65,00 zł
favorite
4,5
4,5
odrdzewiacz-do-kamienia

Niezwykle skuteczny i bezpieczny odrdzewiacz do kamienia naturalnego i betonu. 

85,00 zł
ROSTEN odrdzewiacz
favorite_border

Jak usunąć przebarwienia na granicie?

Przebarwienia rude lub żółte występujące na granicie możemy usunąć środkiem z zawartością  odpowiednio dobranych kwasów. Najbezpieczniej usunąć takie plamy z granitu preparatem Calx Out, który zniweluje przebarwienie a do tego nie zniszczy płyty granitowej. Posiadając dobre właściwości penetrujące wnika głęboko w kamień usuwają nie tylko powierzchownie ale także dogłębnie nie pozwalając na ponowne się pojawienie plam.

Jak usunąć rdzę z kamienia?

Równie dobrym rozwiązaniem na usunięcie rdzy z kamienia nie uszkadzając jego powierzchni jest odrdzewiacz Rosten lub bardziej stężony jego odpowiednik Apollon Ap-304 w postaci żelu. Dodatkowym atutem tych preparatów jest fakt iż można ich stosować także na marmurach bez obawy o ich uszkodzenie. Preparaty te nie zawierają kwasów i są całkowicie bezpieczne.

Jak usunąć rdze z granitu?

Jeżeli jesteśmy pewni, że jest to rdza a nie plama w kolorze podobnym do rdzy powinniśmy użyć preparatu dedykowanego do usuwani rdzy. W naszym sklepi posiadamy dwa środki sprawdzone przy niwelowanie plam i zacieków z rdzy. Preparat Rosten doskonale radzi sobie nawet z rozległymi rdzawymi plamami nie niszcząc czyszczonej powierzchni. 

Fosol do czyszczenia granitu?

Jest to najbardziej znany odrdzewiacz jednak nie do kamienia naturalnego. Fosol to odrdzewiacz stosowany do odrdzewiania stali. Ma za zadanie nie tyle usuniecie rdzy ale odciągnięcie rdzy od metalu aby można było dokładnie oczyścić stal przed malowaniem. Stosowany przy kamieniu może usunąć rdzę ale tez na pewno pozostawi kamień wytrawione i przyciemniony w miejscu użycia. Dawniej stosowany był w kamieniarstwie ze względu na bark dostępności do innych preparatów ale w dzisiejszych czasach takiego problemu już nie ma.

Jak uniknąć rdzewienia granitu?

Aby uniknąć plam i zacieków z rdzy i uniknąć rdzewienia granitu należy go izolować przed wnikaniem przede wszystkim wilgoci. Do tego celu służą impregnaty izolujące oraz hydrofobowe. Impregnatem hydro izolującym kamień przed wilgocią od spodu jest preparat HI-3000 doskonale sprawdzającym w ciężkich warunkach. Natomiast impregnatem zabezpieczającym przed wnikaniem wilgoci i wody opadowej z wierzchu płyty jest impregnat Hydrostone zapewniający czysty i suchy wygląd granitu z efektem suchego kamienia. 

Jak usunąć rdzę z kostki brukowej?

Rdzę powstałą na kostce brukowej możemy usunąć wyłącznie specjalistycznymi preparatami, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikowi oraz zabrudzonej kostce brukowej. Większość preparatów do usuwania razu produkowanych jest na bazie kwasów, które niszczą betoniarz barwniki zawarte w bruku. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem na rynku jest preparat odrdzewiający Rosten. Który usuwanie rdzę ale też będzie całkowicie bezpieczny również dla otoczenia ponieważ jest biodegradalny.

Jak usunąć rdzę z kostki brukowej domowymi sposobami?

Dużo się pisze na ten temat i stosuje się domowe sposoby posiadając różną chemię w naszym gospodarstwie. Jedni używają płynów do naczyń, drudzy preparatów odrdzewiających do metali a jeszcze inni sody lub kwasku cytrynowego. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, ze żaden z tych środków nie jest w stanie na 100% pomóc przy tym problemie. Stosując preparaty dedykowane jak odrdzewiacz Rosten jesteśmy w stanie szybko i bez wysiłku usunąć całą rdze nie niszcząc przy tym kostki betonowej.

Przebarwienia rude lub żółte występujące na granicie możemy usunąć środkiem z zawartością odpowiednio dobranych kwasów.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

GRAVESTONE płyn...

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

Wełna wata...

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

RENOWAL ODR...

close

AP-103 WET LOOK...

close

CLEANER (dawniej...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

Dynasil OIL...