favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

ROSTEN bezkwasowy odrdzewiacz do granitu, marmuru

ROSTEN odrdzewiacz
85,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant
Zalety preparatu:
- skuteczne działanie
- nie zawiera kwasów
- nie niszczy czyszczonej powierzchni
- widoczne działanie preparatu 
Ilość

Odrdzewiacz ROSTEN jest nowoczesnym rozwiązaniem przy czyszczeniu i usuwaniu rdzy oraz rdzawym przebarwień. Preparat jest w postaci bezbarwnego płynu, który poprzez nałożenie w miejsce zardzewiałe pochłania ją nie niszcząc czyszczonej powierzchni co odróżnia go od innych preparatów tego typu. Preparat nie zawiera kwasów. Jest wonnym preparatem, zaleca się go do stosowania na zewnątrz.
 
STOSOWANIE
Odrdzewiacz ROSTEN doskonale sprawdza się przy usuwaniu rdzy, rdzawych wykwitów, zacieków z granitu, piaskowca,
wapienia, łupka, gnejsu, bazaltu itp. Odrdzewiacz został specjalnie opracowany również do stosowania na powierzchniach wrażliwych na kwasy jak marmur, wapień oraz na wszystkich delikatnych powierzchniach wszelkiego rodzaju . Nadaje się
rónież do stosowania na ceramice, terakocie, betonie, wyrobach betonowych i betonowopodobnych a także do klinkieru.
 
APLIKACJA
Preparat należy dokładnie wymieszać wstrząsając opakowaniem. Preparat nanosimy grubo w temperaturze obrabianej powierzchni  od 3-30 stopni Celsjusza w miejsce rdzawe. Pozostawiamy na czas reakcji od 8-12 godzin w zależności od stopnia zardzewienia. Żel można zabezpieczyć przykrywając folią i oklejając dookoła taśmą malarską w celu uniknięcia kontaktu człowieka z preparatem lub narażeniem przed deszczem przy stosowaniu na zewnątrz. Taki zabieg można zastosować również w przypadku głębokiego wchłonięcia się plamy w obrabianą powierzchnię. Po wyschnięciu resztki żelu należy zmyć wodą. W przypadku jeszcze widocznej plamy po pierwszej aplikacji, zabieg należy powtarzać aż do skutku. Preparat wyłącznie do użytku bezpośredniego. Narzędzia używane do aplikacji należy czyścic wodą. Ponieważ każdy kamień naturalny posiada inną strukturę preparat należy przed aplikacją sprawdzić w mało widocznym miejscu czy nie wpływa niekorzystnie na obrabianą powierzchnię. W skrajnych przypadkach preparat może przyciemnić powierzchnię.
 
WYDAJNOŚĆ
Od 6 - 12 m2 / litr  
UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Preparat do usuwania rdzy

Taki środek powinien być przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika oraz środowiska. Spłukując go nie możemy obawiać się o rośliny ani zwierzęta znajdujące się w jego otoczeniu. Preparat do usuwania rdzy nie powinien być kwasowy ponieważ może zniszczyć czyszczona powierzchnię lub ją odbarwić, która w późniejszym efekcie będzie się odróżniała od pozostałej nie czyszczonej powierzchni. Preparat do czyszczenia rdzy powinien reagować wyłącznie na samą rdzę a nie otoczenia jak w przypadku większości środków dostępnych na rynku. 

Odrdzewiacz do kostki brukowej 

Idealny odrdzewiacz do bruku to preparat, który szybko i skutecznie pochłania rdzawe wykwity, nie niszcząc przy tym czyszczonej powierzchni. Zapewnia skuteczne usuwanie rdzy z kostki brukowej wykonanej ze zróżnicowanych materiałów takich jak marmur, granit, piaskowiec, wapień, łupek, gnejs czy bazalt oraz wielu innych rodzajach kamienia. Preparat w swoim składzie nie zawiera kwasów, co czyni go szczególnie delikatnym w działaniu. Dzięki unikalnemu składowi możliwe jest skuteczne usuwanie rdzy również z powierzchni takich jak ceramika, terakota, beton i wyroby betonopodobne czy klinkier. Odrdzewiacz do kostki brukowej Rosten jest skuteczny w usuwaniu również tych rdzawych plam, które głęboko wchłonęły w powierzchnię. Czas zalecanej ekspozycji czyszczonej powierzchni na działanie preparatu to parę minut a efekt jest widoczny od ręki. W przypadku niezadowalającego efektu czynność można powtarzać.

Usuwanie rdzy z kostki brukowej

Usuniecie rdzy z kostki nie jest łatwym zadaniem ponieważ rdza penetruje w głąb betonu. Samo powierzchowne czyszczenie nie załatwi sprawy dokona ponieważ jeśli nawet domowymi sposobami uda się usunąć rdzę z jej powierzchni to po niedługim czasie podczas zwiększonej wilgotności rdza ponownie wyjdzie na wierzch. Trzeba koniecznie zastosować preparat, który będzie działał dogłębnie usuwając rdze również ze środka struktury betonu unikając w przyszłości zaskakujących niespodzianek. 

Rdzawe plamy na granicie

Bardzo często na granitach w szczególności jasno szarych występują zabarwienia rdzawe. Jednak nie zawsze jest to rdza. Trzeba dokładnie się przyglądną tym zabarwieniom ponieważ czasami użycie odrdzewiacza nie pomoże. Jeżeli plama jest koloru jasno żółtego lub jasno rudego wówczas zabarwieni nie wystapiło z korodującego metalu a wychodzi ze składu granitu w postaci tlenku gliny. W takiej sytuacji należy użyć mocniejszego preparatu czyszczącego Calx Out wyłącznie do granitu.

Marmur, granit, piaskowiec, łupek, gnejs, bazalt 

Na wszystkich wymienionych materiałach naturalnych mogą występować rdzaw przebarwienia powstające na wskutek styczności z metalem, który pod wpływem wilgoci zardzewiał. Rdza bardzo często lubi penetrować wgłąb kamienia w zależności od twardości danej skały oraz jej chłonności. Bardzo często się zdarza, że rdza znajdzie się na kamieniu juz po jego ułożeniu lub zamontowaniu na wskutek leżących na nim elementów które skorodowały lub jak w przypadku granitów wyszła rdza z zawartej w skale tlenków metalu.

Usuwanie rdzawych wykwitów 

Usunięcie problemów zaistniałych na wskutek rdzawych plam jest zadaniem niekiedy któremu trzeba poświęcić troszkę czasu. Nie zawsze uda się po jednokrotnej aplikacji uzyskać zadowalający rezultat. W większości twardych kamieni nie uniknione jest użycie środków kwaśnych, które je penetrują doskonale. Natomiast przy marmurach, piaskowcach czy wapieniach nie wolno już używać tak mocnych preparatów. Do tego celu służą  delikatne odrdzewiacze  gawarantujące bezpieczne czyszczenie.

Środek do usuwania rdzy z kostki brukowej

Bezpiecznym i łatwym w użyciu środkiem do kostki jest właśnie odrdzewiacz Rosten. Gwarantuje on bezpośrednie działanie na wyłącznie rdzę a poprzez jej usuwanie ukazując fioletowy odczyn podczas zachodzącej reakcji. Świadczy o tym, że faktycznie jest to rdza powstała z metali. Po parunastu minutach fioletowy płyn usuwamy nanosząc ponownie preparat aż do uzyskania czystej powierzchni na bruku.

RozwińZwiń

Opinie

2024-03-29

Pomimo kilkurazowej aplikacji i zużycia całej butelki, środek absolutnie nic nie pomógł. Strata czasu, nerwów i pieniędzy, odradzam.

2024-01-15

Skuteczny odrdzewiacz - stosowaliśmy do zacieków na elewacji i płyty betonowej. Polecam

2023-07-04

Środek zadziałał, po 30 minutach rdza zniknęła. SUPER PRODUKT :) P O L E C A M

2023-04-30

Przesyłka dotarła ekspresowo . Produkt-wywabiacz rdzawych plam na kamieniu poradził sobie świetnie z problemem .Dokupiłem dodatkowe butelki i będę walczył z rdzą na płytkach .

2022-08-19

Produkt usunął plamy, które powstały na kostce brukowej przez nawóz zawierający dużą ilość żelaza.

2021-05-20

Ratunek dla kostki pod zardzewiałą bramą wjazdową . Polecam.

2020-07-21

Usunął rude przebarwienia na płytach granitowych bez problemu. Wyglądały beznadziejnie a teraz jak nowe. Polecam.

2020-05-30

Walczyłem z nalotem na kostce po żelazie na mech. Żel działa ale nie stosowałem się do instrukcji. Wylałem na plame, od razu barwilo na fioletowo, szorowałem szczotka i po 15 min płukanie woda. Na silniejszych plamach zabieg do powtórzenia 2-3 razy

2020-05-23

Doskonale usunął głębokie rdzawe plamy z chodnika po granulowanej odżywce do traw - działa i nie niszczy bruku

2020-04-13

Rdza z płyty nagrobnej po stroiku zniknęła. Szybkie działanie

2020-01-19

Plama z parapetu znikła szybko. Polecam

2019-10-30

Super sklep, szybka wysyłka i płyn do kostki brukowej na rdzę ROSTEN rewelacja!

2019-04-25

Preparat skuteczny, szkoda tylko, że nie należy to tanich. Plamy na kostce brukowej od rdzy znikneły, niestety 1 litr nie starczył na wiele.

2018-08-26

U mnie niestety srodek nie poradził sobie z rdzą na kostce mimo że dwukrotnie smarowałem ale i też nie zaszkodził,dla tego też polecam sklep za szybka dostawe .------------odpowiedź sklepu-------------------
jeżeli preparat po naniesieniu na plamę nie zmienia koloru na fioletowy to oznacza że to nie jest rdza. Preparat pomaga jedynie w przypadku rdzy i reaguje wyłącznie na metal w którym wchodzi w reakcję chemiczną dezaktywując rdzę.

2018-08-26

Na rdzewiejący piaskowiec preparat pierwsza klasa. Czyszczenie mechaniczne nie pomagało, żaden preparat nie był w stanie wyczyścić rdzy ponieważ ciągle wychodziła. Ten płyn rewelacyjnie usunął rdzę która już nie wychodzi z piaskowca. Gorąco polecam i dziękuje za fachową pomoc.

2018-03-19

Z rdzą doskonale sobie poradził na kamieniu.

2017-09-01

u nas pomogło obawialiśmy się pozostałości w postaci fioletowych plam- ale zeszły po ich kilkukrotnym umyciu

Napisz swoją opinię

ROSTEN bezkwasowy odrdzewiacz do granitu, marmuru

Niezwykle skuteczny i bezpieczny odrdzewiacz do kamienia naturalnego i betonu. 

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

87,00 zł
90,00 zł
90,00 zł

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...