favorite_border Zapisz do ulubionych
5
5

Piła, tarcza diamentowa Unidiamand do cięcia granitu, cegły

830,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Tarcza do cięcia granitu gwarantuje:
- cięcie bez obrywania krawędzi
- cichy dysk
- nie pozostawia smug i widocznych pasków
- gwarantuje proste cięcie
- nie wiruje podczas cięcia
- wysoki ząb gwarantuje dłuższą żywotność tarczy
- nie wygina się podczas cięcia na 45 stopni
- stosowana przez profesjonalne zakłady kamieniarskie
- Wielkość oferowanych dysków 400,500,600 mm

Ilość

Wielkość oferowanych dysków to 400, 500, 600 mm w dwóch wersjach UDNE oraz UDC
symbol UDNE oznacza tarcze diamentowe w wersji standardowej
symbol UDC oznacza tarcze diamentowe w wersji o wydłużonej żywotności 

Obydwie wersje oferowanych tarcz diamentowych firmy Unidiamand posiadają taką samą klasę jakości cięcia, różnią się wyłącznie żywotnością zębów diamentowych, posiadają twardsze spoiwo.
Tarcze Unidiamand doskonale spełniają swoje zadanie przy granitach o każdej twardości, cegle, kamienie polne oraz otoczaki.


Firma Unidiamand

Piłowanie, cięcie, szlifowanie, polerowanie jest dziś wykonywane za pomocą diamentowych narzędzi różnych typów i rozmiarów, nie ma innej dziedziny zaawansowanych technologii, w której obrabia się materiały o tak różnych właściwościach.

Od ponad 20 lat firma Unidiamand zajmuje się produkcją narzędzi diamentowych, nieustannie rozwija i udoskonala technologię spiekania proszków metali oraz ultraścierności diamentu. Wytrwałość, wytrwałość i pasja w tej dziedzinie zmuszają nas do improwizacji i nieustannego podnoszenia wszystkich swoich kwalifikacji.

Rezultatem jest piła diamentowa do cięcia granitu UNIDIAMANT, gdzie nasz produkt jest dobrze znany i wprowadzony we Włoszech i za granicą na całym świecie.

Nowoczesny zakład produkcyjny, odpowiedni dobór surowców, stała kontrola w trakcie cyklu produkcyjnego, kontrola każdego pojedynczego gotowego detalu, szczególna dbałość o redukcję kosztów, przejrzystość w relacjach biznesowych, współpraca w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania w obróbce materiałów kamiennych sprawia, że firma posiada wyróżniające się produkty na rynku w przystępnych i konkurencyjnych cenach.

Tarcza do granitu 

Dobra piła diamentowa do cięcia granitu powinna charakteryzować się stabilnymi i parametrami cięcia. Tarcza powinna być twarda i nie wyginać się podczas stawianego oporu podczas ciecia. Każde wygięcie tarczy powoduje uciekanie z linii cięcia a w ostateczności falowania i bicie. Napawany ząb diamentowy do metalowego dysku powinien być stabilny i używać się aż do końca do tzw. Blachy. Używanie dobrej jakościowo tarczy spowoduje szybszą obróbkę granitu, która nie będzie potrzebowała wybierania podczas szlifowania zębów, uskoków i widocznych pasów na powierzchni ciętego granitu.

Cięcie granitu

Każdy granit posiada swoją twardość oraz różnego rodzaju skamieliny powodujące zacieranie się tarczy diamentowej. Cięcie granitu powinno odbywać się w połączeniu z wodą po to aby wydłużyć żywotność zębów diamentowych oraz nie przypalała ciętego granitu, ponieważ w późniejszej obróbce uzyskanie pełnowartościowego poleru wydłuża znacząco proces produkcji lub może być nawet niemożliwe. Woda chłodzi tarczę podczas cięcia a także wypłukuje szlam szlifierski tzw. Urobek, który to powoduje zacieranie się tarczy tnącej. Odpowiednia tarcza diamentowa podczas cięcia powinna wydawać równy i stały odgłos bez słyszalnych wibracji i nierównych stukotów. Cięcie granitu odbywa się wtedy z dużą dokładności ustawionych wymiarów oraz prostopadłości cięcia uzyskując równy kąt cięcia 90 stopni.

Czym ciąć granit?

Granit tniemy piłami diamentowymi, które są przewidziane do tego celu. Możemy ciąć granit na mokro i na sucho. Każda piła z zębami diamentowymi czy równym nasypem tzw. Turbo posiadają piktogramy w postaci kropli wody oznaczając że są to tarcze na mokro. Jeżeli tarcza nie posiada takiego oznaczenia można ją wówczas używać również na sucho pamiętając o ochronie układu oddechowego przez pyłem. Tarcze diamentowe wykorzystywane w kamieniarstwie są różnej twardości zęba. Tarcze o twardych zębach będą wydawały głośniejsze odgłosym mogą także bardziej obrywać spód ciętego granitu.Nadają się bardziej do miększych rodzajów granitów.  Tarcze o średniej twardości będą cichsze i można je stosować do każdego rodzaju granitu. Natomiast tarcze o miękkich zębach nadają się do twardych granitów lecz iż żywotność jest znacząco krótsza ponieważ się szybko zużywają.

RozwińZwiń

Opinie

2022-12-13

Tarcza bardzo dobrej jakości. Cicha praca i zero wyszczerbień zarówno na ciemnych jak i jasnych granitach. W porównani do innych tarcz jakie próbowałem to jest mercedes.

2022-09-20

W zeszłym tygodniu kupiłem tarcze Unidiamand 500mm. Tniemy kilka dni, i jesteśmy zachwyceni. Cisza, jakość i szybkość cięcia, rewelacja. Jest dokładnie tak jak mówi opis na Waszej stronie. Dzięki za bardzo udaną transakcję :).

2022-06-14

Tarcza rewelacyjna. Skusiłem się za namową sprzedawcy ale potwierdzam że do granitu super. Cicha i zdecydowana przy cięciu. Zamówiłem dzisiaj dwie ponieważ cena jaka dzisiejsze czasy dobra.

2022-06-07

Tarcze maestro w porównaniu do poprzednio używanych tarcz niby też bardzo dobrych. Cicha praca i nie obrywa krawędzi. Super narzędzie i dziękuję za fachowe doradztwo. Z kamieniarskich pozdrowieniem.

Napisz swoją opinię

Piła, tarcza diamentowa Unidiamand do cięcia granitu, cegły

Piła, tarcza diamentowa do cięcia granitu na mokro włoskiej firmy Unidiamand na cichym dysku oferowana w dwóch wersjach: standard oraz o podwyższonej żywotności.

Napisz swoją opinię

Moje ulubione produkty

close

PRZECIW PLAMOM...

close

Uchwyt, nosidło...

close

Szlifierka do...

close

POLITURA PASTA...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

DAYSTONE COVER...

close

klej i szczeliwo...

close

Kamienie...

close

SUPER MAR pasta...

close

HYDROSTONE MAX...

close

Hydrostone NANO...

close

Blocker Flekk...

close

Zestaw przeciw...

close

Lampion nagrobkowy

close

QUARTZ PROTECT...

close

Róża

close

Lithofin FVE...

close

Zestaw do...

close

AP-103 WET LOOK...

close

BETAWAX impregnat

close

HYDREX TENAX...

close

Marmolit Solid...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

MEBA PROTECT...

close

Klej-szpachla...

close

ODLEW JEZUSA...

close

QUARTZ...

close

POLITURA KREM...

close

wizerunek Jezusa...

close

Ławeczka składana

close

AP-206 Samo...

close

Klej APOLLON...

close

Litery CYRYLICA...

close

Wet&Strong WS...

close

PODSTAWOWA...

close

AP-209 Pasta...

close

Zestaw do...

close
close

Klej poliestrowy...

close

Daystone FLOOR...

close

CTS SG -2...

close
close

TENAX BLACK 67

close

Diamentowe dyski...

close

LÖSEFIX Lithofin

close
close

Lithofin LEV...

close

Pady diamentowe...

close

Lithofin ASR Pro...

close

Dynasil Renowal...

close

QUARTZ TONER...

close

BLOCKER FLEKK

close

NANOPHOS...

close

DYNASIL FX...

close
close

Piła wypukła...

close

Tarcza FICINA -...

close
close

Filc polerski do...

close

Impregnat do...

close

DAWID Piaskarka...

close

ADEX środek do...

close

Litery...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

HYDROSTONE WET...

close

AP-304...

close

FLEKK OUT...

close

ALGES koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

GRAVESTONE płyn...

close

Zestaw do...

close

AP-102 Impregnat...

close

Coat Remover...

close

AP-207 Pasta...