favorite Zapisz do ulubionych
5
5

Piła, tarcza diamentowa Unidiamand do cięcia granitu

710,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Tarcza do cięcia granitu gwarantuje:
- cięcie bez obrywania krawędzi
- cichy dysk
- nie pozostawia smug i widocznych pasków
- gwarantuje proste cięcie
- nie wiruje podczas cięcia
- wysoki ząb gwarantuje dłuższą żywotność tarczy
- nie wygina się podczas cięcia na 45 stopni
- stosowana przez profesjonalne zakłady kamieniarskie
- Wielkość oferowanych dysków 400,500,600 mm

Ilość

Wielkość oferowanych dysków to 400, 500, 600 mm w dwóch wersjach UDNE oraz UDC
symbol UDNE oznacza tarcze diamentowe w wersji standardowej
symbol UDC oznacza tarcze diamentowe w wersji o wydłużonej żywotności 

Obydwie wersje oferowanych tarcz diamentowych firmy Unidiamand posiadają taką samą klasę jakości cięcia, różnią się wyłącznie żywotnością zębów diamentowych, posiadają twardsze spoiwo.


Firma Unidiamand

Piłowanie, cięcie, szlifowanie, polerowanie jest dziś wykonywane za pomocą diamentowych narzędzi różnych typów i rozmiarów, nie ma innej dziedziny zaawansowanych technologii, w której obrabia się materiały o tak różnych właściwościach.

Od ponad 20 lat firma Unidiamand zajmuje się produkcją narzędzi diamentowych, nieustannie rozwija i udoskonala technologię spiekania proszków metali oraz ultraścierności diamentu. Wytrwałość, wytrwałość i pasja w tej dziedzinie zmuszają nas do improwizacji i nieustannego podnoszenia wszystkich swoich kwalifikacji.

Rezultatem jest piła diamentowa do cięcia granitu UNIDIAMANT, gdzie nasz produkt jest dobrze znany i wprowadzony we Włoszech i za granicą na całym świecie.

Nowoczesny zakład produkcyjny, odpowiedni dobór surowców, stała kontrola w trakcie cyklu produkcyjnego, kontrola każdego pojedynczego gotowego detalu, szczególna dbałość o redukcję kosztów, przejrzystość w relacjach biznesowych, współpraca w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania w obróbce materiałów kamiennych sprawia, że firma posiada wyróżniające się produkty na rynku w przystępnych i konkurencyjnych cenach.

Tarcza do granitu 

Dobra piła diamentowa do cięcia granitu powinna charakteryzować się stabilnymi i parametrami cięcia. Tarcza powinna być twarda i nie wyginać się podczas stawianego oporu podczas ciecia. Każde wygięcie tarczy powoduje uciekanie z linii cięcia a w ostateczności falowania i bicie. Napawany ząb diamentowy do metalowego dysku powinien być stabilny i używać się aż do końca do tzw. Blachy. Używanie dobrej jakościowo tarczy spowoduje szybszą obróbkę granitu, która nie będzie potrzebowała wybierania podczas szlifowania zębów, uskoków i widocznych pasów na powierzchni ciętego granitu.

Cięcie granitu

Każdy granit posiada swoją twardość oraz różnego rodzaju skamieliny powodujące zacieranie się tarczy diamentowej. Cięcie granitu powinno odbywać się w połączeniu z wodą po to aby wydłużyć żywotność zębów diamentowych oraz nie przypalała ciętego granitu, ponieważ w późniejszej obróbce uzyskanie pełnowartościowego poleru wydłuża znacząco proces produkcji lub może być nawet niemożliwe. Woda chłodzi tarczę podczas cięcia a także wypłukuje szlam szlifierski tzw. Urobek, który to powoduje zacieranie się tarczy tnącej. Odpowiednia tarcza diamentowa podczas cięcia powinna wydawać równy i stały odgłos bez słyszalnych wibracji i nierównych stukotów. Cięcie granitu odbywa się wtedy z dużą dokładności ustawionych wymiarów oraz prostopadłości cięcia uzyskując równy kąt cięcia 90 stopni.

Czym ciąć granit?

Granit tniemy piłami diamentowymi, które są przewidziane do tego celu. Możemy ciąć granit na mokro i na sucho. Każda piła z zębami diamentowymi czy równym nasypem tzw. Turbo posiadają piktogramy w postaci kropli wody oznaczając że są to tarcze na mokro. Jeżeli tarcza nie posiada takiego oznaczenia można ją wówczas używać również na sucho pamiętając o ochronie układu oddechowego przez pyłem. Tarcze diamentowe wykorzystywane w kamieniarstwie są różnej twardości zęba. Tarcze o twardych zębach będą wydawały głośniejsze odgłosym mogą także bardziej obrywać spód ciętego granitu.Nadają się bardziej do miększych rodzajów granitów.  Tarcze o średniej twardości będą cichsze i można je stosować do każdego rodzaju granitu. Natomiast tarcze o miękkich zębach nadają się do twardych granitów lecz iż żywotność jest znacząco krótsza ponieważ się szybko zużywają.

RozwińZwiń

Opinie

2022-09-20

W zeszłym tygodniu kupiłem tarcze Unidiamand 500mm. Tniemy kilka dni, i jesteśmy zachwyceni. Cisza, jakość i szybkość cięcia, rewelacja. Jest dokładnie tak jak mówi opis na Waszej stronie. Dzięki za bardzo udaną transakcję :).

2022-06-14

Tarcza rewelacyjna. Skusiłem się za namową sprzedawcy ale potwierdzam że do granitu super. Cicha i zdecydowana przy cięciu. Zamówiłem dzisiaj dwie ponieważ cena jaka dzisiejsze czasy dobra.

2022-06-07

Tarcze maestro w porównaniu do poprzednio używanych tarcz niby też bardzo dobrych. Cicha praca i nie obrywa krawędzi. Super narzędzie i dziękuję za fachowe doradztwo. Z kamieniarskich pozdrowieniem.

Napisz swoją opinię

Piła, tarcza diamentowa Unidiamand do cięcia granitu

Piła, tarcza diamentowa do cięcia granitu na mokro włoskiej firmy Unidiamand na cichym dysku oferowana w dwóch wersjach: standard oraz o podwyższonej żywotności.

Napisz swoją opinię

Moje ulubione produkty

close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close
close

przyssawka -...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak...

close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

Klej do liter...

close

Tenax Fluido

close
close

Pasta R52

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

MEBA CLEAN...

close

Fornir betonowy...

close

MEBA PROTECT...

close

KLAR

close

Klej -szpachla...

close
close

Dynasil OIL...

close

Osłona dyszy...

close

ADEX Koncentrat

close
close

FUGA ELASTYCZNA ZFF

close

AP-109 Lakier do...

close

Dynasil WET...

close

Rzepy Dry Flex...

close
close

Szlifierka do...

close

BLOCKER FLEKK

close

CTS SG -2...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

SOLVED krem do...

close

CalxOut (dawniej...