Cena

Cena

Wyposażenie wnętrz i ogrodu

Wyposażenie wnętrzAktywne filtry

0
CERAMIC 540

Zlewozmywak ceramiczny jednokomorowy. Wymiary zewnętrzne : 533 x 395 x 180 mm.

2 815,00 zł
favorite_border
0
podświetlenie-ściany-z-kamienia-led

Płyty ze szkła akrylowego, potocznie zwanego jako plexi, na którym naniesione są...

1 820,00 zł
favorite_border
0
zlew QUARTZ 220

Zlewozmywak kwarcowy jednokomorowy. Wymiary zewnętrzne: 217 x 395 x 140 mm.

968,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 220+QUARTZ 380

Zlewozmywak kwarcowy 2-komorowy. Wymiary zewnętrzne: 592x 455 x 180 mm.

1 617,00 zł
favorite_border
0
zlew QUARTZ 380

Zlewozmywak kwarcowy jednokomorowy. Wymiary zewnętrzne: 375 x 455 x 180 mm.

1 133,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 460 round

Zlewozmywak podblatowy kwarcowy okrągły. Wymiary zewnętrzne: Φ 457 mm.

1 089,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 560

Zlewozmywak kwarcowy jednokomorowy. Wymiary zewnętrzne: 553 x 455 x 180 mm.

1 276,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 600

Zlewozmywak kwarcowy 1,5-komorowy. Wymiary zewnętrzne 555 x 455 x 180 mm

1 342,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 755

Zlewozmywak kwarcowy jednokomorowy. Wymiary zewnętrzne : 755x 450 x 180 mm.

1 507,00 zł
favorite_border
0
zlew QUARTZ 760 EP

Zlewozmywak kwarcowy 2-komorowy. Wymiary zewnętrzne: 760 x 485 x 180 mm.

1 562,00 zł
favorite_border
5
5
zlew QUARTZ 760 z ociekaczem

Zlewozmywak kwarcowy z ociekaczem. Wymiary zewnętrzne: 755 x 455 x 180 mm.

1 507,00 zł
favorite_border

Od lat projektanci proponują coraz to nowsze pomysły na udekorowanie wnętrz, kierując się najnowszymi trendami, modą czy nowinkami dostępnymi na rynku. Przez lata wszystko się to zmieniało jak w kalejdoskopie, ale niezmiennym elementem wystroju  i oznaką luksusu we wnętrzach był kamień naturalny, a najlepiej marmur. Poza jego niezmiennymi walorami jakimi jest trwałość oraz naturalne piękno istotna była jego cena oraz fakt, że nie wszyscy mogli sobie pozwolić na to by mieć go w domu. Aby zaspokoić te pragnienia producenci wprowadzili na rynek materiały dające poczucia luksusu przy mniej zasobnych środkach finansowych. Materiały te zastąpiły marmur wszędzie tam gdzie wykorzystanie tego materiału było za drogie lub tam gdzie pomimo jego pięknego wyglądu marmur się nie nadawał do użycia. Idealnym przykładem tego typu rozwiązań są zlewozmywaki kwarcowe, które jednocześnie cieszą wyjątkowym designem, wysoką jakością wykonania i trwałością.  

Zastosowanie kamienia w domu

Najnowsze trendy wnętrzarskie dążą do maksymalnego zbliżenia człowieka z naturą, dlatego tak chętnie przy aranżacji mieszkań sięga się po produkty naturalne lub produkty zastępcze zbliżone do nich wyglądem. Kamień naturalny bardzo chętnie wykorzystujemy do aranżacji kuchni i łazienki w postaci kamiennych posadzek, blatów, parapetów, schodów lub ściennych elementów dekoracyjnych. Najchętniej wykorzystuje się kamienie twarde, odporne na zabrudzenia, zarysowania, plamy z tłuszczu, kwasów czy wpływ  na wysokie temperatury. Pomimo swojej naturalnej wytrzymałości kamień wymaga impregnacji i bardzo delikatnej pielęgnacji aby przez długie lata móc się cieszyć jego naturalnym pięknem. Dlatego coraz częściej i chętniej sięgamy po produkty wytworzone z konglomeratu kwarcowego na bazie żywic odpornych na odbarwienia.

Rodzaje kamienia

Na rynku kamieniarskim dostępne są różne rodzaje kamienia nadającego się do wnętrza. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego lub nie możesz się zdecydować jaki rodzaj kamienia lub konglomeratu będzie odpowiedni do konkretnej przestrzeni zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu, która doradzi czy bardziej odpowiedni będzie marmur, trawertyn, gres, piaskowiec czy konglomerat.

Blat kamienny

Kamień ma wiele zastosowań w których sprawdza się znakomicie. Jego wysoka trwałość i doskonały wygląd znacząco wpływają na nasze życie. Kamień naturalny w postaci kwarcytów i granitów a także konglomeratów są odporne na wilgoć, kwasy spożywcze i z powodzeniem znajdują zastosowanie przy wykonywaniu blatów kuchennych. Kuchnia nabiera praktyczności oraz prestiżowego wyglądu wprawiając użytkownika w zadowolenie.

Blaty granitowe

Jednym z materiałów z których najczęściej wykonuje się blaty kuchenne jest granit. Granitowe blaty za granicą wpisane są w produkcję mebli kuchennych i nikt nie wyobraża sobie innego materiału na blatach w kuchni. Ich praktyczność oraz szeroki wachlarz kolorów wynosi ten materiał na sam przód produktów najczęściej stosowanych na blaty. Jego przystępna cena sprawia ze stosunek ceny do jakości jest wręcz idealny.

Blat kamienny do kuchni

Kuchnia jest jednym z najbardziej brudnych miejsc w całym domu. Tutaj znajduje się każdy produkt spożywczy od mięsa, owoców, warzyw po tłuszcz każdego rodzaju. Dlatego w takich miejscach gdzie używa się najbardziej najlepszym rozwiązaniem są właśnie blaty kamienne. Nie ma materiału innego, który by się lepiej sprawdzał trzeba jednak pamiętać o impregnacji takich blatów aby zapobiegam zaplamieniom, które będą piętą achillesową w wyglądzie całej kuchni w domu.

Blat z konglomeratu

Tak samo jak granitowe doskonale sprawdzają się blaty z konglomeratu. Konglomerat ma ta przewagę nad granitem że użylenia i smugi na materiale wyglądają równomiernie bez dodatkowych kropek o przebarwień. Nie jest to materiał naturalny dlatego jego wyglądem steruje człowiek na lini produkcyjnej a nie natura. Duża wzorów w konglomeratach ukazuje naturalny marmur którego w oryginale nie można użyć do kuchni na blaty z powodu jego braku odporności na kwasy spożywcze. Dodatkowym atutem jest fakt doboru zlewozmywaka kwarcowego marki Quartz, który można idealnie dopasować kolorem spośród ponad dwudziestu dostępnych kolorów w palecie.

Blat kwarcowy

Blaty z kwarcu naturalnego charakteryzują oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem przypominającym naturalne marmury. Kwarcyt naturalny jest również znacznie twardszy niż granit czy konglomerat kwarcowy co znacząco wpływa na Jeszce lepszą jakość użytkowania. Jednym z naturalnych wyróżników blatów z kwarcu jest jego struktura w której możemy znaleźć mikro pęknięcia wypełnione żywica do złudzenia przypominające zamarznięty lód. Blaty z kwarcu naturalnego również musimy impregnować aby ograniczyć chłonność i zmniejszyć możliwość wniknięcia zabrudzeń powodujących plamy.

Zlew do kuchni

Wybór zlewozmywaka do kuchni to jeden z najistotniejszych wyborów przynajmniej na kilka lat. Odpowiedni zlewozmywak powinien być dobrany kolorem do blatu lub najbardziej odróżniać się do koloru blatu. Oba kierunku doboru są poprawne aby blaty razem ze zlewem wyglądały estetycznie. Przy każdych zlewach z konglomeratu kwarcowego należy pamiętać o używaniu środków pielęgnacyjnych typu impregnat aby zachować ładny wygląd zlewu oraz nie mieć problemów z czyszczeniem zlewozmywaka. Używanie impregnatu Quartz Protect przynajmniej raz w miesiącu prowadzi do prawidłowego utrzymania wyglądu zlewu a tym samym wydłużenie jego trwałości.

Czyszczenie zlewu kuchennego

Zlewozmywak kuchenny możemy czyścić preparatami mocnymi służącymi do czyszczenia zlewów. Nie wolno używać kwasów technicznych aby nie zniszczyć powłoki zlewu oraz zmiany jego koloru. Do czyszczenia zlewów z zabrudzeń naturalnych jak kawa, soki czy tłuszcze idealnie sprawdza się preparat Quartz Clean, który szybko i skutecznie usunie nawet czarne zabrudzenia w krótkim czasie bez szorowania. Ważnym argumentem jest fakt że środek ten nie niszczy powłoki zlewozmywaka, która odpowiada za nie dopuszczenie zlewu do mocnych i przywierających zabrudzeń.

Kamień na ścianę

Wykończenie wnętrz niesie za sobą dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, które nam się podobają lub wyglądają atrakcyjnie na dany moment i są dopasowane do obecnych trendów. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie fornirów kamiennych, które zawsze są w atrakcyjnym wyglądzie a przy tym są lekkie i łatwe w montażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że można je zamontować na łukach ścian bez widocznych łączeń gdzie w kamieniu naturalnym w w formie płyt jest to niemożliwe.

Wyposażenie wnętrz. Wyposażenie domu w produkty z kamienia. Sprawdź ofertę na produkty z kamienia. Różne rodzaje kamienia. Fachowe doradztwo.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

WEXA Lithofin

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

Zestaw do...

close
close

Klej epoksydowy...

close
close

Blocker Flekk...

close

QUARTZ TONER...

close
close

MEBA CLEAN...

close
close
close

LISTWA, SZYNA...

close

Wet&Strong WS...

close

AP-307 Silny...

close

AP-302 Łagodny...

close

LATIO silny...

close

ALGES koncentrat

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

Klej do granitu...

close

klej do kamienia...

close
close
close

Konsultacje o...

close

DYNASIL FX...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Ekspertyza...

close

czcionka ROMANO...

close

AP-110...

close
close

GRAVESTONE płyn...

close
close
close
close
close

Protect Remover...

close

Pasta R52