Blog

Kategorie

Blog

Jaka otwornica do gresu? Jak nie popełnić tego błędu i wybrać odpowiednią otwornicę

Na co zwracać uwagę? Gres, choć jest materiałem stosunkowo bardzo mocnym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, jest również w przypadku wykonywania w jego powierzchni otworów, narażony na bardzo duże ryzyko pęknięcia. Z tego też powodu używana na takim materiale otwornica powinna charakteryzować się szczególnymi cechami,...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Jaka otwornica do gresu? Jak nie popełnić tego błędu i wybrać odpowiednią otwornicę

Otwornica nie jest zbyt uważnie wybieranym przyrządem podczas realizowania prac remontowych. Zwykle nie poświęca się jej wyborowi zbyt dużej uwagi, co później skutkuje nieprzewidzianymi kłopotami podczas wykańczania określonego rodzaju płytek. Jak zatem nie popełnić tego błędu i wybrać taką otwornicę, która będzie najlepiej pasowała np. do bardzo ciekawego i charakterystycznego materiału, jakim jest gres?

Na co zwracać uwagę?

Gres, choć jest materiałem stosunkowo bardzo mocnym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, jest również w przypadku wykonywania w jego powierzchni otworów, narażony na bardzo duże ryzyko pęknięcia. Z tego też powodu używana na takim materiale otwornica powinna charakteryzować się szczególnymi cechami, które zapewnią pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania w nim otworów.

Otwornica do gresu musi być przede wszystkim niezwykle precyzyjna. Brzegi wykonywanych nią otworów muszą być równe i bardzo dokładnie wykonane, ponieważ znaczącą zmniejsza to ryzyko pęknięcia płytki gresowej. Z tego powodu poleca się stosowanie w tym celu niezwykle twardych, lecz jednocześnie delikatnych otwornic glazurniczych.

Co można polecić?

Czy można jednak polecić jakiś szczególny model otwornicy glazurniczej? Takiej, która zapewni wszystkie niezbędne cechy, aby wykonać możliwie najlepiej daną pracę?

Zdecydowanie warto się zainteresować otwornicą diamentową na mokro do spieków ceramicznych Dekton, produkowaną przez firmę Italdiamant. Produkt ten jest idealny do przeprowadzania mniej lub bardziej skomplikowanych prac w ceramicznych materiałach takich jak gres. Zastosowany w otwornicy diament gwarantuje to, że wykonywane otwory charakteryzować się będą najwyższą jakością, oraz bezpieczeństwem dla danej płytki. Ta diamentowa otwornica dostępna jest w różnych rozmiarach, co gwarantuje możliwość bardzo precyzyjnego jej dobrania, do zakresu i rodzaju przeprowadzanych prac.

Moje ulubione produkty

Brak produktów