Blog

Kategorie

Blog

Czyszczenie kostki brukowej. Jak czyścić? Jak aplikować

Jak czyścić kostkę brukową? Kostka jest narażona nie tylko na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ale również jest nawierzchnią dość mocno eksploatowaną. Kostka zatem nie tylko szybko się brudzi, ale narażona jest również na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak istotna jest systematyczna pielęgnacja i regularne...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Impregnat do betonu. Jak zabezpieczyć beton?

Beton jak wiemy, jest masą kompozytową powstałą z mieszaniny spoiw cementu i wypełniacza. Beton zdobył swoich zwolenników w wykończeniu wnętrz, posadzek garaży czy ogrodzeń. Jednak sam beton niepokryty warstwą ochronną pod wpływem warunków atmosferycznych ulega zniszczeniu i degradacji. A jeszcze szybciej tak się dzieje, jeżeli na beton zostanie naniesiona substancją żrąca w postaci soli drogowej. Należy zatem użyć środka, który nada powierzchni betonowej efektowny wygląd, oraz wprowadzi zabezpieczenie przed wpływem czynników zewnętrznych.

Zabezpieczenie betonu można wykonać na dwa sposoby. Zabezpieczyć beton hydrofobowo, gdzie preparat działa wyłącznie przed wnikaniem wody. Oraz zabezpieczenie oleofobowe poprzez naniesienie powłoki (uszczelniacza) na posadzkę. Posadzka zabezpieczona wodoodpornie stanowi barierę przed przenikaniem ciekłej wody w głąb betonu. Nazywa się go produktem powierzchniowym, gdy nakłada się go na stwardniały beton. Preparaty takie występują najczęściej w postaci płynnej na bazie siloksanów rozpuszczonych w rozpuszczalnikach, które mają wniknąć w głąb betonu. Impregnat ten nie wypełnia porów w betonie jedynie je zabezpiecza.

impregnat do betonu wnikanie

rys. Zabezpieczenie hydrofobowe na powierzchni betonu.

Zabezpieczenie oleofobowe polega na stworzeniu bariery ochronnej na betonie w celu polepszenia walorów użytkowych posadzki. Preparat zabezpieczający beton powinien tworzyć jednolitą warstwę, która będzie odporna na ścieranie, promieniowanie UV, czy sole drogowe, jak również przed olejami samochodowymi. Zamyka tym samym podciąganie wilgoci przez beton oraz krystalizuje powierzchownie beton, czyniąc go odpornym na zaplamienia. Eliminuje tym samym wszelkie mikropęknięcia powstałe przy skurczach betonu podczas schnięcia. Preparaty takie często nazywane są powłokami, ponieważ są gęstsze niż typowe impregnaty. Aby zwiększyć ich trwałość, bazują one na bazie akryli lub poliuretanu. Poliuretan jest trwalszy i elastyczny, co czyni preparat wytrzymalszym i lepiej przylegającym do posadzki betonowej.

wnikanie w beton

rys. Zabezpieczenie oleofobowe powłoką poliuretanową na powierzchni betonu.

Czym zabezpieczyć beton przed zniszczeniem?

Musimy sami ocenić, jak i przed czym chcemy ochronić beton. Czy wyłącznie przed wodą opadową oraz śniegiem. Czy zależy nam na solidnym i trwałym zabezpieczeniu powłoką poliuretanową przed zabrudzeniami, wodą i plamami z oleju czy smarów, ale przede wszystkim od ścierania podczas chodzenia czy jazdy samochodem.

Moje ulubione produkty

close
close
close

Szlifierka do...

close

Frez EVOGRES...

close

DYNASIL BETON

close

Rzepy do...

close

HYDROSTONE ECO...

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close

Głowa Jezusa

close
close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

POLITURA PŁYN...

close

Ławeczka składana

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

AP-105 Impregnat...

close

RZEPY Decores -...

close
close

wizerunek Jezusa...

close

Dynasil OIL...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa mała

close

Otwornica z...

close
close

KERAMIC CLEAN

close

AGER impregnat

close

AP-104 Impregnat...

close

DYNASIL SMART...

close

CLEANER koncentrat

close

DYNASIL KLINKIER

close
close

SUPER TEC...

close

Zestaw do...

close

HI-3000

close

ALGES koncentrat

close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

ROSTEN odrdzewiacz

close
close

Zestaw do...

close

BLOKKER SLIP...

close

Marmolit Solid...

close

AP-307 Silny...