Blog

Kategorie

Blog

Czym usunąć tłuste plamy na blacie w kuchni?

Granit i substancje oleiste to złe połączenie Granitowe powierzchnie są niezwykle estetyczne i wytrzymałe, ale nie trudno o ich zabrudzenie. Są niestety podatne na działanie środków oleistych, które mogą pozostawić szpecące plamy, trudne do wywabienia. wystarczy jedna do tego, aby od razu rzucała siew oczy i obniżała walory...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Chemia do czyszczenia granitu. Czym się kierować przy wyborze?

Granit to szlachetny materiał, który wykorzystywany jest dziś zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Wykonuje się z niego elewacje (wewnętrzne i zewnętrzne), podłogi, schody, blaty kuchenne i wiele innych elementów wyposażenia domów. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, jego wielką zaletą jest trwałość i łatwość utrzymania. Najlepsze rezultaty uzyskuje się jednak przy stosowaniu do jego czyszczenia i pielęgnacji odpowiednich preparatów. Czym się kierować przy ich wyborze?

W jaki sposób można czyścić granit?

Granit można czyścić na kilka sposobów. Wiele zależy od tego, czy znajduje się on na zewnątrz, czy może we wnętrzu budynku. Podlega on wtedy nieco innym zabrudzeniom. Na zewnątrz na granicie może osadzać się kurz, zanieczyszczenia związane z pyłami i innymi szkodliwymi substancjami obecnymi w powietrzu (zwłaszcza w miastach i okolicach przemysłowych) i wiele innych. Wszystko to, w połączeniu z wodą deszczową może powodować powstawanie nieestetycznych zacieków i plam. 

Na szczęście granit jest również dość odporny na działanie wody i środków chemicznych. Można więc swobodnie umyć go wodą z domieszką detergentu (może to być na przykład płyn do mycia naczyń), a potem wytrzeć do sucha. Granitu we wnętrzach nie należy pozostawiać do wyschnięcia, ponieważ na jego wypolerowanej powierzchni łatwo mogą zostać ślady z osadu z twardej wody (nie dotyczy to oczywiście miękkiej wody deszczowej). 

Jak najlepiej wybrać profesjonalne środki do granitu?

Należy pamiętać, że różne rodzaje skał i minerałów mogą mieć bardzo odmienne właściwości. Różnie mogą na przykład reagować na obecność rozpuszczalników, wysokość pH stosowanego preparatu, oleje, a nawet na samą wodę. Z góry należy więc powiedzieć, że unikać powinno się środków do czyszczenia kamienia uniwersalnych. Najczęściej nie są one odpowiednie do większości jego rodzajów i można w ten sposób bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc. Chemia do czyszczenia granitu powinna być więc dedykowana dokładnie do granitu (ewentualnie do innych skał, o bardzo podobnych właściwościach).

Po drugie, warto brać pod uwagę rekomendacje producentów kamienia, z którego wykonana jest nasza podłoga, elewacja, czy blat kuchenny. Najczęściej to właśnie oni najlepiej wiedzą, jakie środki najbardziej odpowiednie są do czyszczenia i pielęgnacji ich produktów. Dobrze jest też ograniczyć się do preparatów znanych i rozpoznawanych marek (oczywiście w świecie środków do czyszczenia kamienia). Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek.

Warto również zwrócić uwagę na właściwości preparatu. Środki do granitu powinny mieć odpowiednie pH – w przypadku granitu powinno być ono jaki najbardziej obojętne (czyli najbliższe siedem, wyższe jest zbyt zasadowe, a niższe zbyt kwaśne). Nie należy również stosować tu środków na bazie oleju, ani do czyszczenia, ani do impregnacji. Granit jest kamieniem, który w pewnej mierze wchłania i odparowuje wilgoć w sposób naturalny, a olejowanie może ograniczyć te procesy, czego skutkiem może z kolei być pogorszenie jego wyglądu.

Moje ulubione produkty

close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

RZEPY Decores -...

close
close

wizerunek Jezusa...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa mała

close

KERAMIC CLEAN

close

DYNASIL KLINKIER

close
close

Zestaw do...

close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

Zestaw do...

close

Marmolit Solid...

close

AP-307 Silny...

close

Wet&Strong WS...

close
close

AP-302 Łagodny...

close

AP-312 Pasta do...

close
close

SUPER MAR pasta...

close

Silnik 3-fazowy...

close

LISTWA...

close

LATIO koncentrat

close

Otwornica...

close

! ZESTAW DO...

close

QUARTZ 560

close
close
close

JAGUAR J5-61 GCC

close

PRODARK MAX...

close

Krzyż z brązu...

close

KONIG

close

Zestaw do...

close

MEBA MAX 10L

close

PRODARK impregnat

close

Dynasil WET...

close

Pasta OIL FREE

close

Dynasil OIL...