favorite_border Zapisz do ulubionych
4,5
4,5

MEBA CLEAN koncentrat do mycia kostki

Meba Clean do czyszczenia kostki
64,00 zł (Cena z VAT)
Wybierz wariant

Właściwości preparatu:
- skuteczne działanie 
- bezpieczny dla człowieka i zwierząt
- nie niszczy kostki i płyt tarasowych
- bardzo wydajny

Ilość

MEBA Clean jeden z najlepszych preparatów dostępnych na rynku. Jest nowej generacji, opartym na technologii połączenia mocnych związków czyszczących z preparatami pianowymi. W ten sposób powstał preparat w formie koncentratu bezpieczny dla człowieka, zwierząt i roślinności.   Dzięki odpowiedniemu doborowi składników preparat posiada doskonałe właściwości czyszczące zabrudzenia pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz naturalnego.
Preparat podczas czyszczenia pieni się co zwiększa skuteczność czyszczenia. Suche i wyczyszczone powierzchnie zaleca się impregnować preparatami MEBA Protect lub MEBA Max w zależności od chęci uzyskania odpowiedniego efektu końcowego.

STOSOWANIE:
Preparat ma zastosowanie w wyrobach betonowych, betonopodobnych, gazobetonach. Zalecany do czyszczenia kostki brukowej, podjazdów, tarasów, schodów, ścieżek itp. również przed impregnacją,

APLIKACJA:

Przed rozpoczęciem prac preparat należy dobrze wstrząsnąć w celu wymieszania komponentów .
Preparat występuje w formie koncentratu do rozcieńczania z wodą. W przypadku mocnych zabrudzać środek można stosować w formie koncentratu. Przed przystąpienie do czyszczenia powierzchnię należy zwilżyć wodą a następnie po odczekaniu ok 5 minut nanieść preparat szorując twarda szczotką lub mechaniczną szorowarką. Po naniesieniu preparatu czyszczoną powierzchnię pozostawić na ok 10 minut na czas reakcji preparatu z zabrudzeniami. Po tym czasie ponownie przeszorować czyszczoną powierzchnię i spłukać wodą do czysta lub zmyć myjką ciśnieniową.
W przypadku silnych zabrudzeń czynność powtórzyć aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Narzędzia używane do czyszczenia należy wymyć wodą.

WYDAJNOŚĆ:
8-12 m kw z 1 litra w formie koncentratu w zależności od porowatości podłoża
15-30 m kw z 1 litra przy rozcieńczeniu z woda w stosunku 1:3
30-50 m kw z 1 litra przy rozcieńczeniu z woda w stosunku 1:5

czyszczenie kostki brukowej                                                 płyn do kostki brukowej

 

              Kostka przed czyszczeniem                                                                                           Dwie kostki po wyczyszczeniu 

 

Zobacz test czyszczenia preparatem  Meba Clean i oceń efekty sam

 

UWAGA: Ponieważ producent zmienia szatę graficzną etykiet oraz nazewnictwo na etykietach, towar może się różnić pod względem wizerunkowym. Zmiana nie wpływa w żadnym stopniu na jakość oferowanych produktów.

Czyszczenie kostki granitowej 

Do czyszczenia kostki granitowej w przeciwieństwie do betonowej można używać detergentów kwasowych o niskim ph. Trzeba zwrócić uwagę aby preparaty te były nanoszone w odpowiedni sposób aby nie zniszczyć fugi pomiędzy kostką. Granit jest materiałem bardzo mocnym i mało chłonnym dlatego wszelkie zabrudzenia występujące na nim są powierzchowne. Pod warunkiem, że wcześniej był impregnowany. Dlatego zabrudzenia naturalne i samochodowe można usunąć wodą pod ciśnieniem oraz mocnym detergentem. Do tego celu proponujemy preparat Calx Out, który doskonale radzi sobie z takimi zabrudzeniami na kostce granitowej.

Czyszczenie betonu

Kostka granitowa jest innym materiałem niż kostka betonowa. Dlatego środki czyszczące również powinny być zastosowane inne. Kostka betonowa jest materiałem znacząco słabszym niż granit. Posiada barwniki, którymi jest barwiony beton w celu uzyskania koloru. Dlatego sam preparat nie może być kwasowy do jej czyszczenia tylko bardziej alkaliczny działający nie na kolor i strukturę betonu ale bardziej na zabrudzenia i pozostałości na kostce w postaci złogów naturalnych jak mchy, porosty i zielone naloty a także zabrudzenia smogowe pochodzenia ulicznego i motoryzacyjnego. Preparat do czyszczenia kostki betonowej nie może naruszać struktury betonu ponieważ po parokrotnych użyciach w przeciągu lat użytkowania kostka może ulec zniszczeniu tracąc kolor oraz swoje właściwości wytrzymałościowe. 

Czyszczenie podjazdów, tarasów

Usuwanie zabrudzeń na podjazdach i tarasach wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo łatwe ale tak nie jest. Należy najpierw dobrać odpowiedni preparat do materiału jakim jest wyłożony taras lub podjazd. Również zabrudzenia są inne na tarasie niż na podjeździe pomimo czasami użytych takiego samego materiału wykończeniowego. Na podjazdach w większości występują zabrudzenia motoryzacyjne jak olej samochodowy, piach, błoto i guma z opon samochodowych. Natomiast na tarasie zabrudzenia bardziej naturalne jak zielone lub czarne naloty, soki z drzew czy plamy z tłuszczy i soków pitnych. Dlatego różnica w preparatach będzie również duża i nie każdy preparat zadziała w obu przypadkach. Na planu olejowe stosuje nie pastę do usuwania plam tłustych Oil Free a do zielonych nalotów preparat nie tylko usuwający same naloty ale również niszczący zalążki do dalszego rozwoju mikroorganizmów w strukturze betonu lub granitu.

Do kostki i płyt tarasowych

Zarówno kostka na chodnikach i podjazdach jak i płyty tarasowe ulegają zabrudzeniu. To jest naturalna kolej występująca na zewnątrz. Do usuwania zabrudzeń z kostki używamy  preparatów alkaicznych, które nie uszkodzą nam kostki oraz nie zniszcz koloru kostki betonowej. Tak samo przy płytach tarasowych wykonanych z betonu. Beton jak i kolor w nim zawarty  jest bardzo wrażliwy na mocne detergenty kwasowe, dlatego unikajmy ich w czyszczeniu materiałów wykonanych z betonu. Jeżeli natomiast kostka jaki taras wykonany jest z granitu wówczas zastosowanie preparatów alkaicznych może być nie wystarczające lecz większości przypadków również jest skuteczne, Pamiętajmy jednak aby wykonywać regularnie impregnacje zarówno kostki jak i w szczególności tarasów gdzie występuje więcej zabrudzeń podczas dłuższych pobytów wypoczynkowych. Wówczas impregnacja powinna być nie tylko przed woda ale także przed plamami.

RozwińZwiń

Opinie

2024-02-20

Preparat skuteczny nawet na czarnych zabrudzeniach ciężkich do usunięcia. Miałem różne środki ale ten sprawdził się najbardziej.

2023-03-19

Preparat doskonale poradził sobie z naturalnymi zabrudzeniami bez zbędnego szorowania. Wystarczyło spłukać myjką.

2022-05-22

Polecam ten środek. Sprawnie pomógł w wyczyszczeniu tarasu z płyt betonowych .

2020-10-07

Kostka brukowa i schody betonowe bardzo dobrze umyte. Polecam

2020-03-22

Dobrze czyści zabrudzoną kostkę z ulicznych zabrudzeń. Dobrze nie pieni.

2018-08-01

Polecam ten środek bez trudu usunął stare ciemne zabrudzenia.

2018-06-11

Zakupiłem ten środek razem z impregnatem i czyściłem kostkę przed impregnacją. Bardzo ładnie zeszły wszelkie zabrudzenia po 4 latach użytkowania. Mogę z czystym sumieniem rekomendować preparaty ze sklepu do-kamienia.pl jak i sam sklep również. Polecam.

2018-05-04

Polecam świetnie poradził sobie z brudną 6 letnią kostką.

2018-04-16

Rewelacyjnie dał rade na starym tarasie. Polecam.

2018-04-14

Bardzo dobry preparat. Idealnie usunął stare zabrudzenia z kostki. Polecam.

2018-04-09

Polecam dobra jakość preparatu.

2017-08-09

Dobrze działa. Zielone wykwity zniknęły.

2017-07-22

Doskonale poradził sobie z zabrudzeniami użytkowymi jak również z naturalnymi czarnymi. ładnie kostka rozjaśniała.

2017-06-08

Wszystko wyczyścił oprócz wykwitów wapiennych. Te jak były tak są.

Odpowiedź obsługi sklepu:
Niestety nie ma preparatu który usunie wszystkie zabrudzenia. Skład preparatów do usuwania wykwitów wapiennych oraz brudu pochodzenia naturalnego nie łączy się ze sobą. Są to substancje sprzeczne. Więc i preparat nie jest możliwy do wyprodukowania. Do usunięcia wykwitów wapiennych proponuję zakupić preparat Adex który poradzi sobie z tym problemem.

2017-05-22

Super wydajny płyn. Dobrze wyczyścił kostkę z naniesionych przez samochód zabrudzeń.

Napisz swoją opinię

MEBA CLEAN koncentrat do mycia kostki

Preparat do czyszczenia kostki brukowej, 
płyt tarasowych, podjazdów, tarasów, chodników itp.

Napisz swoją opinię

W ZESTAWIE KORZYSTNIEJ

42,70 zł
61,00 zł
Oszczędzasz 0 zł
70,00 zł
495,00 zł

Moje ulubione produkty

close

Pigmenty...

close

Dynasil WET...

close
close

PRZECIW PLAMOM...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

TONER (dawniej...

close
close
close

Projekt nagrobka...

close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK...

close

CLEANER (dawniej...

close

ADEX środek do...

close

AP-312 Pasta do...

close

AP-303 Mocny...

close

Dynasil OIL...