Blog

Kategorie

Blog

Innowacyjne wykorzystanie kamienia w aranżacji wnętrz. Inspirujące pomysły na dekoracje

Naturalne piękno na wyciągnięcie ręki Kamień naturalny dodaje wnętrzom nie tylko estetyki, ale również wysokiej jakości tekstury, które są trudne do osiągnięcia z użyciem innych materiałów. Jego unikalne wzory i kolory mogą być doskonale dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, co czyni każde zastosowanie kamienia...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Sklep kamieniarski internetowy

Sklep kamieniarski online do-kamienia.pl to miejsce, w którym znajdziesz chemię i narzędzia kamieniarskie. Proponujemy między innymi szeroki wybór sprawdzonych produktów, takich jak piły, elektronarzędzia, wiertła, frezy, narzędzia szlifierskie, systemy do kamienia. Mamy cały dział poświęcony kosmetyce kamienia, a także nagrobkom, wyposażeniu wnętrz i nie tylko.

Sklep kamieniarski online

Z naszej strony możesz liczyć na fachowe doradztwo, bo o montażu kamienia wiemy wszystko. Chętnie dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem, szerzymy dobre praktyki wykonawcze. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni system montażu kamienia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nasz sklep kamieniarski internetowy zapewnia asortyment najwyższej jakości, który jest wykonany solidnie z dbałością o detale. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Starannie selekcjonujemy asortyment, stale poszerzamy ofertę, jednocześnie zapewniamy przystępne, konkurencyjne ceny. Jeżeli masz do nas jakieś pytania albo wątpliwości w zakresie oferowanego przez nas asortymentu, zachęcamy do kontaktu. Działamy na rynku od 1992 roku, jesteśmy ekspertami w swojej branży, gwarantujemy profesjonalizm, a także szybką realizację zamówień.

Powrót do listy

Produkcja urządzeń do cięcia kamiennych bloków i obróbki powierzchni w XX w.

Na przestrzeni lat, nieustannie postępowały znaczne zmiany w branży kamieniarskiej. Ogromny wpływ na to miał m.in. rozwój produkcji nowoczesnych urządzeń do cięcia kamiennych bloków i obróbki powierzchni. 

Druga połowa XX w. to czas wyraźnego zmniejszenia się liczby profesjonalnych kamieniarzy. Utrzymanie profesji w większości opierało się wyłącznie dzięki konieczności restaurowania historycznej architektury kamiennej. Dodatkowo
tak w Polsce, jak i w pozostałych krajach pozostających pod wpływem/kontrolą ZSRR, nie bez znaczenia był trend wznoszenia pomników nawiązujących do II wojny światowej.

Dziesięciolecia przestoju miały niewątpliwie szkodliwy wpływ na rozwój branży kamieniarskiej, powodując starzenie się parków maszynowych. Natomiast tego następstwem było obniżenie wymagań jakości wyrobów oraz praktycznie totalne wstrzymanie importu surowców. Mocno symboliczny dla kamieniarstwa był upadek muru gdzie kamienne elementy pokazywane były przez wszystkie telewizje świata. Ten moment zwiastował też lepsze czasy dla tego szlachetnego rzemiosła.

Lata dziewięćdziesiąte to przełom w zakresie importu surowców, konstruowania nowych maszyn i urządzeń oraz wprowadzania nowych technologii do przemysłu. Bezsprzecznie to wymagania rynku wymusiły zmiany w dziedzinie
podejścia do technologii obróbki. Zaczęto stosować do wykładzin i okładzin wyrobów wielkowymiarowych, co spowodowało konieczność wydobywania i wprowadzenia na rynek wielkich bloków lub płyt oraz cięcia bloków na płyty o
dużych powierzchniach.

Wcześniej obróbka kamienia obejmowała szlifowanie i polerowanie, natomiast po wprowadzeniu technologicznych zmian, została powiększona o piaskowanie i obróbkę płomieniową. Nie da się ukryć, z technik cięcia z końca
dziewiętnastego wieku pozostały tylko zasady i niektóre rozwiązania konstrukcyjne. W urządzeniach do cięcia bloków kamiennych stosowano piły taśmowe, które były instalowane w ramach traków kamieniarskich. Stosowano także, liny
tnące pod postacią pętli prowadzonych przez bloki piły kamieniarskiej oraz tarcze tnące, czyli narzędzia tnące w piłach tarczowych.

Te 3 rodzaje narzędzi rozwijają się do dziś, zmieniają się jedynie parametry techniczne, które są nieustannie doskonalone. Grubość płyt jest uzależniona od wymagań związanych z kotwieniem. Takim wymaganiom odpowiadają płyty o minimalnej grubości 30 mm. Cieńsze płyty o grubościach 20-8 mm, montuje się do podłoża za pomocą lepiszcza szczególnie wewnątrz w przypadku bardzo obciążonych posadzek. Z płyt o grubości większej niż 30 mm produkuje się stopnice schodów, czy parapety.

Ramowy trak kamieniarski, urządzenie do cięcia bloków ma wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję. Cięcie jest wynikiem wahadłowego ruchu stalowych taśm. Istnieją 2 powszechne rozwiązania, które różni rodzaj ruchu taśmy. Pierwszy to
wahadłowy ruch gładkich taśm napiętych w ramie, pod którym znajduje się ścierniwo w składzie: łamany śrut stalowy, woda i niewielka ilość wapna. To urządzenie do skał twardych, np. granitu.


Drugi rodzaj technologii cięcia wykorzystuje ramę o ruchu prostoliniowym zwrotnym. W tym przypadku używa się wąskich taśm stalowych z na spawanymi do niej elementami tnącymi. Są to segmenty diamentowe wykonywane techniką spiekania proszków diamentowego i z odpowiednich metali będących spoiwem. Ta metoda wykorzystywana jest do cięcia wszystkich rodzajów marmuru, czy piaskowca o dużych własnościach ściernych.

Technika ciecia przy pomocy pił linowych wywodzi się z niegdyś stosowanych technik wydobywania bloków. Podejmowano próby wprowadzania pił linowych o starszej konstrukcji do obróbki, jednak te kończyły sie niepowodzeniami.
Technika cięcia za pomocą pił linowych pochodzi od dawniej stosowanych do wydobywania bloków technik, z których korzystano za granicą. Próby wprowadzenia pił linowych o starszej konstrukcji do wydobycia i obróbki kończyły się
w zasadzie niepowodzeniem. Zastosowanie stalowego pierścienia otoczonego warstwą spieków diamentowych osadzonych na stalowej lince nośnej, czyli tzw. cięcie diamentem, okazało się skuteczne i szeroko stosowane. Oczywiście dziś jest możliwość "cyfrowego" cięcia różnych rodzai kamienia.

Narzędzia diamentowe w latach 60 XX wieku miały średnicę 2500 mm. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, było to 2 razy więcej, czyli 5000 mm. Dysponując taką tarczą, można było, uzyskać bardzo dużą godzinową wydajność pracy. Takie piły używane były zwykle do dzielenia bloków. Piły z tarczami o małych średnicach służą do bardziej precyzyjnego cięcia. Tarcze diamentowe stały się narzędziem niezbędnym do cięcia określonych kształtów kamiennych elementów budowlanych.

W innych dziedzinach z sukcesami stosowano cięcie wysokociśnieniowym strumieniem wody, czyli tzw. cięcie wodą. Ten sposób znalazł też zastosowanie w kamieniarstwie. Ten sposób pozwala na wycinanie elementów o skomplikowanych kształtach, ponieważ linie można określić np. za pomocą krzywych Bezier'a. Cięcie odbywa się z niespotykaną wcześniej dokładnością na praktycznie każdym rodzaju kamienia.

Moje ulubione produkty

close

Impregnat do...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-207 Pasta...

close

Klej-szpachla...

close

Klej...

close

AP-104 NANO...

close
close

ROMANO litery ze...

close
close

LÖSEFIX Lithofin

close

Piaskarka...

close

Protect Remover...

close

WEXA Lithofin

close

Dysza do...

close
close
close

OCZYSZCZALNIA...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-206 Samo...

close

SOLVED krem do...

close

AP-105 Impregnat...

close

DYNASIL® EFFECT...

close

SurfaPore™ Wet...

close

AP-103 WET LOOK...

close

Zestaw do...

close
close

AP-312 Pasta do...

close
close

BERO Lithofin...

close

Klej epoksydowy...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

ALGES koncentrat

close

BLOKKER SLIP...

close
close

Kamienie...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Blocker Flekk...

close

CLEANER (dawniej...

close

Blocker Flekk...

close

PRZECIW PLAMOM...

close

QUARTZ TONER...

close
close

KRISTALIZER...

close

MEBA CLEAN...

close