Blog

Kategorie

Blog

Granit czy marmur. Który rodzaj kamienia wybrać?

Poznaj wady i zalety marmuru i granitu Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. To samo dotyczy kamieni naturalnych takich jak granit czy marmur. Ich wybór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Niektórzy kierują się modą, ale nie jest to najlepszy kierunek. Duże znaczenie...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Jaki jest najczęściej wyszukiwany kamień na nagrobek.

Na polskich cmentarzach, bez szczególnej znajomości kamieniarstwa sakralnego, można rozpoznać z jakiego okresu pochodzą nagrobki. Podobnie jak w budownictwie, technologia i możliwości determinują trendy. Elementy wykończenia zaokrąglone lub ostro zakończone, materiał, z którego są wykonane czy rodzaj kamienia. Postanowiliśmy sprawdzić, jaki kamień na nagrobek jest najczęściej wyszukiwany w Internecie.

Jaki kamień na nagrobek?

Średnio raz dziennie wyszukiwana jest fraza, z zapytaniem "jaki kamień wybrać". Biorąc pod uwagę liczbę zgonów z 2018, czyli 414 tys. to wskazuje, że w większości nabywcy są przekonani co do wyboru rodzaju kamienia. Jednak nie do końca, ponieważ jak wskazuje najczęściej wyszukiwana fraza, kierują się głównie ceną. Średnio 3600 wyszukań miesięcznie dla zapytania nagrobki ceny. Dane z Google wskazują również, że kiedy zbliża się 1 listopada, czyli święto zmarłych to tych zapytań jest znacznie więcej. Można domniemywać, iż potencjalni Klienci w tygodniach poprzedzających masowe wizyty na cmentarzach, chcieliby sprawdzić aktualne ceny i być może odnowić miejsce pochówku bliskich. Ten trend zauważalny jest znacznie mocniej od 2016 roku, we wcześniejszych latach, zwykle częściej szukano ceny nagrobków w okolicach marca, kwietnia, czyli na wiosnę. Biorąc pod uwagę lokalizację użytkowników, mamy tutaj dominację w województwie kujawsko-pomorskim oraz dużą ilość zapytań z województw śląskiego i dolnośląskiego.

nagrobek cena

Jaki nagrobek wybrać

Jak wskazują internauci, bezapelacyjnie na pierwszym miejscu jest zapytanie „nagrobki granitowe”, Średnio 1300 wyszukań miesięcznie. Dla fraz zbliżonych takich jak pomniki, wynik jest podobny - największa ilość 720/m-c. Nagrobki granitowe są najczęściej wyszukiwane na Podkarpaciu, na kolejnych pozycjach znajdują się województwa: lubelskie i mazowieckie. Popularność granitu wynika z trwałości i odporności na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne. Ilość zapytań nagrobkom granitowym, zaczyna dorównywać fraza nagrobki nowoczesne. Jednak w tej grupie, często znajdują się nagrobki wykonane z granitu zwykłego lub antykowanego z np. elementami szkła. Jeżeli chodzi o lokalizacje wyszukań dla nagrobków nowoczesnych, to nie zdziwi nikogo fakt, iż jest to województwo mazowieckie. Co ciekawe w województwie mazowieckim największą liczbę wyszukań notują nagrobki chińskie. W skali całego kraju średnio miesięcznie jest to ok. 6 dziennie. 

nagrobki granitowe statystyki

W minionym okresie najpopularniejszym budulcem na nagrobki było lastryko i nie był to wybór, a raczej jedyna opcja. Aktualnie to jedynie 70 zapytań miesięcznie. Warte uwagi będą jeszcze dwa kamienie, które może nie są tak często wyszukiwane, jak granit, jednak jak wskazują wyniki, mają ugruntowaną pozycję. Po pierwsze nagrobki z piaskowca ze średnią miesięczną 210 zapytań, popularne na Podkarpaciu, górnym i dolnym Śląsku. Oraz nagrobki marmurowe - 140 wyszukań miesięcznie. Najczęściej wpisują te frazy mieszkańcy województwa lubelskiego, małopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

popularne nagrobki

Przyszłość

Statystyki wskazują, że najbliższych miesiącach znacząco nic się nie zmieni. Coraz częściej wyszukiwane będą nagrobki chińskie, choć wydaje się, że raczej z ciekawości niż chęci zakupu, ponieważ istnieje wiele sygnałów wskazujących na wzmożoną ostrożność przy wyborze tego budulca. Rośnie też zainteresowanie nowymi formami nagrobków, modelowane ze szkłem topionym i nieregularną formą. Powoli wzrasta też ilość zapytań na nagrobki urnowe, z powodu ograniczonego miejsca na cmentarzach.

Moje ulubione produkty

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

TIX E PLUS 1,5kg

close

KLAR

close

COCO SOFT...

close

MEBA MAX impregnat

close

Tenax Solido

close

Obsadka dyszy...

close

PRODARK MAX...

close

DYNASIL MINERAL...

close

NANO impregnat

close
close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL SOLID

close

FLEX CS 60 WET

close

DO ZMYWANIA I...

close
close
close

OLEJ ŁUPKOWY...

close
close

Pasta OIL FREE

close

DYNASIL RENOWAL...

close

HYDROSTONE GOLD...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

POLITURA KREM...

close

STONE FLEX PLUS

close

AGER impregnat

close

IDEA BLACK...

close

Uchwyt do...

close
close

Zestaw do...

close

BLOKKER SLIP...

close

Jo Sonjas

close

JAGUAR J5-61 GCC

close

Odkurzacz...

close

Dynasil OIL...

close

QUARTZ...

close

BLOCKER FLEKK...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Zestaw do...

close
close

DYNASIL® EFFECT...

close

GREINPLAST HR

close

Kompresor -...

close

FLEX LW 1202

close

PODSTAWOWA...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

PRZECIW PLAMOM...

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

SEA B-CHEM

close

RR-1 Bellinzoni

close

WEXA Lithofin

close

PASTA POLERSKA...

close
close

DYNASIL BETON

close

COVER powłoka...

close

Szlifierka do...

close
close
close

BLOCKER FLEKK do...

close

Frez diamentowy...

close

HYDROWET...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa

close

Głowa Jezusa mała

close
close

ROSTEN odrdzewiacz

close

ODLEW JEZUSA...

close

Uchwyt gumowy...

close

ADEX Koncentrat

close
close