Blog

Kategorie

Blog

Izolacja do kamienia przeciw wilgoci

Wiele osób decyduje się na kamienne podłoże lub ściany wykonane, a raczej obłożone kamieniem, bo ich wygląd jest elegancki i przede wszystkim bardzo trwały. Musimy jednak pamiętać, że tylko izolacja dobrej jakości przeznaczona właśnie do kamienia da nam pewność, że zabezpieczymy go prawidłowo. Materiał bowiem potrafi...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Czym są konglomeraty? Gdzie są wykorzystywane? Czy warto wybrać konglomerat.

Konglomeraty są materiałem często wykonywanym do wykończenia wnętrz, ale także na innych etapach budowy. Może być on wykorzystywany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Warto dowiedzieć się więcej na temat konglomeratów, ich cech oraz zastosowania. Może wtedy okazać się, że są one dobrym materiałem do zastosowania we własnym domu.

Czym są konglomeraty?


Konglomerat jest to materiał składający się z cząstek innych surowców, jego potoczna nazwa brzmi zlepieniec. Wyróżnia się konglomeraty sztuczne oraz naturalne. Ten, który można znaleźć w naturze to skała lita osadowa, w której strukturze wyróżnia się okruchy różnych skał połączone spoiwem. Na rynku materiałów budowlanych można spotkać się także z konglomeratem sztucznym, który jest chętnie wykorzystywany w budownictwie, zazwyczaj na końcowych etapach wykończania wnętrza. Charakterystykę konglomeratu przemysłowego opisują normy europejskie. Zgodnie z nimi jest to materiał, do którego produkcji używa się kamienia naturalnego i pochodzącego z recyklingu oraz elementów ceramiki, szkła. Wszystkie składowe są połączone spoiwem, którym najczęściej jest żywica epoksydowa. Normy dopuszczają także użycie do tego celu cementu lub jego domieszki. Można zatem śmiało stwierdzić, że konglomerat jest nie tylko atrakcyjnym materiałem, ale przede wszystkim ekologicznym — pozwala wykorzystać nienadające się do użytku odpady z innych materiałów.

Dlaczego warto zdecydować się na konglomerat?


Wybór konglomeratu może budzić pewne kontrowersje, jednak warto przekonać się, że posiada on cechy, które przemawiają na jego korzyść.
- Po pierwsze konglomerat jest ekologiczny — jego wykonanie nie uszczupla zasobów naturalnych, bo często kamień używany do produkcji i tak stałby się odpadem. Co ważniejsze używa się go znacznie mniej.
- Po drugie wygląda atrakcyjnie — konglomeraty wyglądem przypominają naturalne surowce jak marmur czy granit, ale są znacznie praktyczniejsze i łatwiejsze w obróbce.
- Po trzecie są znacznie tańsze — pozwalają one zaoszczędzić znaczną część środków w porównaniu do materiałów naturalnych. Wykonanie blatów czy schodów z podobnych, naturalnych materiałów, znacznie uszczupliłoby kieszeń.
- Po czwarte są łatwo dostępne — konglomeraty sztuczne znacznie łatwiej jest kupić, a wybór wzorów i kolorów jest znacznie szerszy niż w przypadku naturalnych skał.

Gdzie wykorzystuje się konglomeraty?


Konglomerat jest stosowany często jak materiał do wykończenia wnętrz. We wnętrzach budynków stosuje się go m.in. do wykonywania:
- posadzek,
- schodów wewnętrznych,
- blatów kuchennych i łazienkowych,
- parapetów,
- okładzin wewnętrznych,
- elementów mebli i innego wyposażenia.
Dzięki dużej odporności konglomerat wykorzystywany jest także na zewnątrz. W związku z tym można spotkać go w roli:
- elementów elewacji,
- schodów zewnętrznych,
- wykończenia tarasów, balkonów itp.
W przypadku, kiedy pojawiają się wątpliwości, czy dny konglomerat może być stosowany w takiej lub innej roli, warto poradzić się firmy dostarczającej i instalującej konglomeraty.

Moje ulubione produkty

close

ODLEW JEZUSA...

close

Uchwyt gumowy...

close
close

Zestaw do...

close

PRODARK impregnat

close
close

Szlifierka do...

close

Frez EVOGRES...

close

DYNASIL BETON

close

Lithofin...

close

Rzepy do...

close

HYDROSTONE ECO...

close

DYNASIL KLINKIER

close

ADAPTER 1/2 GAS

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close
close

BLOCKER FLEKK...

close

Głowa Jezusa

close
close

KERAMIC CLEAN

close
close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

POLITURA PŁYN...

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

ADEX Koncentrat

close

Pasta OIL FREE

close

PERFECT FORTE...

close

FLEX LW 1202

close

Ławeczka składana

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

AP-307 Silny...

close

DAYSTONE SEPT 750ml

close

MEBA CLEAN...

close
close

AP-105 Impregnat...

close