Blog

Kategorie

Blog

Jak mieć zawsze zadbane schody z kostki brukowej?

Jak dbać o schody z kostki brukowej, czym je czyścić i w jaki sposób impregnować?   Schody z kostki brukowej powinno się dokładnie wyczyścić co najmniej trzy razy w roku lub częściej przy intensywnym użytkowaniu. Wiosna to doskonały czas na usunięcie z powierzchni kostki nalotów, latem trzeba pozbyć się mchów i chwastów....(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Chemia budowlana i jej zastosowanie

Nietrudno dojść do wniosku, że pod nazwą "chemia budowlana", kryje się bardzo szerokie spektrum różnych produktów. Mowa tu oczywiście o asortymencie, który jest wykorzystywany zarówno w trakcie określonych prac budowlanych, jak i w trakcie remontów i wykończenia wnętrz. Każdy z nich ma swoje specyficzne właściwości i zupełnie inne przeznaczenie.

Chemia budowlana, czyli budownictwo od podszewki

Każdy, kto ma choć nikłe pojęcie na temat asortymentu produktów remontowo - budowlanych wie, że chemia budowlana jest wykorzystywana praktycznie wszędzie. Za jej pomocą gruntuje się i maluje ściany, nakłada tynki, a nawet klei się poszczególne elementy wykończeniowe. Chemia budowlana służy też do impregnowania różnych powierzchni meblarskich, a także... jako zaprawa budowlana. Zestawienie to jest nawet zgodne z definicją tej gałęzi produktów, do których zalicza się przecież związki chemiczne, które są wykorzystywane w procesie budowy, remontu i wykończenia budynku. Odrębną kategorią chemii budowlanej są produkty do pielęgnacji (i nie tylko) kamienia.

Piękno i czystość powierzchni kamiennych

Jak na tak szerokie pojęcie przystało, chemia budowlana może również służyć do bardziej wyrafinowanych prac. Doskonałym przykładem są tutaj różnego rodzaju środki do pielęgnacji powierzchni kamiennych i kompozytowych. Alternatywą dla nich są środki czyszczące, których zadaniem jest usuwanie różnego rodzaju substancji oleistych i barwiących, a więc takich, które mogłyby wnikać do struktury kamienia i prowadzić do jego trwałego odbarwiania. Do tej grupy produktów zalicza się również... odrdzewiacze do kamienia i betonu. Owszem, niedorzecznością byłoby stwierdzenie, że obydwa te tworzywa mogą samoistnie pokrywać się rdzą, ale za to może ona pozostawać na ich powierzchni, czemu zresztą służy ich charakterystyczna chropowatość.

Właściwości chemii budowlanej do pielęgnacji kamienia

Każdy wie, co to jest chemia budowlana. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak ciekawe może ona mieć właściwości! Doskonałym przykładem potwierdzającym tą tezę są specjalne, dedykowane lakiery do powierzchni kamiennych. Ich najważniejszą cechą - poza trwałością i wytrzymałością - jest duża odporność na przebarwienia. Poza tym lakiery te same są bezbarwne i nie zmieniają koloru swego podkładu. Dzięki temu, zabezpieczone nimi powierzchnie kamienne charakteryzują się maksymalną wytrzymałością i naturalnym pięknem.

Mówiąc o chemii budowlanej do pielęgnacji kamienia, nie można też zapominać o szeregu akcesoriów, dzięki którym możliwe jest jej stosowanie w określonych warunkach. Mowa tu np. o różnego rodzaju pistoletach i wyciskaczach, które znacznie usprawniają proces nakładania emulsji i innych środków chemicznych na powierzchnię kamienia, ale też o różnego rodzaju foliach i narzędziach pielęgnacyjnych.

Do czego służy chemia budowlana?

Jednym słowem - do wszystkiego! Trudno bowiem wskazać określoną w budownictwie czynność, która nie wymagałaby zastosowania jakichkolwiek odczynników chemicznych. Zasada ta dotyczy również pielęgnacji kamienia, który sam w sobie, jest tworzywem niezwykle pięknym i delikatnym.

Moje ulubione produkty

close

WORKI FILTRACYJNE

close

AP-103 WET LOOK...

close

DAYSTONE (...