KOMINEK

Proszę poradzić jakiś środek do zabezpieczenia kominka z piaskowca...

Polecam do zabezpieczenia piaskowca przy kominku  impregnat 

MN PODSTAWOWA OCHRONA lub HYDROSTONE

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-podstawowa-ochrona-523

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 Są to impregnaty zabezpieczajace na przyszłośc przed delikatnymi zbrudzeniami a także kamień będzie łatwiejszy w czyszczeniu na przyszłość. 

Którym preparatem z Państwa oferty najlepiej czyścić resztki kleju z taśmy malarskiej z kamienia na kominku( ten kamień to czarny bazalt)

Najlepsze rezultaty daje preparat Sixteen który skutecznie usuwa takie zabrudzenia. Można go łatwo nanieść na kamień poeniważ jestw sprayu.

http://www.do-kamienia.pl/Sexteen-srodek-do-usuwania-farb-gum-flamastrow-z-kamienia-500

Proszę również pamiętać o impregnacji bazaltu a szczególnie przy kominku.

 

Obłożyłem kominek w domu piaskowcem o nieregularnych kształtach. Chciałbym go wyczyścić, a następnie zaimpregnować.

do wyczyszczenia polecam DYNASIL RENOWAL 500
kliknij >>

natomiast do impregnacji HYDROSTONE GOLD pogłębiający kolor
kliknij >>

Mam obłożony kominek kamieniem, jest to kamień wapienny porowaty poszukuję środka do impregnacji głównie zabezpieczającego przed zabrudzeniem, proszę o podpowiedź jaki użyć impregnat

do impregnacji  przeciw plamom polecamy impregnat ANTYPLAMA,
Jest to impregnat, który nie zmienia barwy kamienia, a zabezpiecza kamień oleo i hydrofobowo na pewno przed plamami kazdego rodzaju. Przy kominku plamy pochodzenia tłustego nie wnikną wgłąb kamienia.

http://www.do-kamienia.pl/Ihttp-wwwdo-kamieniaplimpregnat-anty-plama-506-impregnat-przeciw-plamom

 

Potrzebuję środek do impregnacji marmuru- kominek, oraz granit- blat i ściana.

Czy dam radę zrobić to sama czy zadanie to wymaga fachowca?

oczywiście może zrobić to Pani sama, sposób aplikacji jest bardzo prosty. Wystarczy nanieść impregnat dosc grubo i pozostawić do wyschnięcia. Na materiałach polerowanych, gładkich po 30 minutah resztki impregnatu należy przepolerować czystą i suchą szmatką.

Do impregnacji blatu oraz marmuru na kominku polecam impregnat DYNASIL FX lub ANTYPLAMA
oba preparaty mają badania pozwalajace do uzytku przy produktach spożywczych i nie zagrażają naszemu zdrowiu.

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 http://www.do-kamienia.pl/Ihttp-wwwdo-kamieniaplimpregnat-anty-plama-506-impregnat-przeciw-plamom
 

Proszę o radę: który środek nadaje się najlepiej do zaimpregnowania łupka.

Mam wyłożony łupkiem kominek i chcę go zabezpieczyć oraz uwypuklić jego barwę (mokry kamień?)

idealnym środkiem jest impregnat MN OLEJ ŁUPKOWY z firmy Lithofin typowy do łupków. Wyostrzuy barwę kamienia twz. efekt mokrego kamienia a takze zabezpieczy przed wnikaniem brudu.

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-olej-lupkowy-522

 

Czy posiadają Państwo w ofercie preparat, który poradzi sobie z czyszczeniem piaskowca
na kominku ?

Polecam do wyszczyszenia piaskowca preparat ogólengo stosowania  WEXA  lub PERFECT FORTE są to srodki które usuwają wszystkie zabrudznia smoliste.  Są to preparat bez kwasów do wewnątrz, łagodne, ale również skuteczne.

Proszę o informację czy preparat KRYSTALIZATOR KAMIENIA BF będzie odpowiedni do impregnacji obudowy kominka wykonanej z piaskowca i marmuru ?

Krystalizator jak najbardziej się nadaje, tylko proszę pamiętać ze kamień przyciemni się po krystalizatorze.
Kamień będzie miał barwę jak mokry kamień z jego pogłębieniem barwy.

Mam kilka pytań odnośnie kominków:

1. Jak stosuje się proszek do usuwania sadzy w kominku?

2. Jak środek polecicie Państwo do czyszczenia zewnętrznych elementów (rama drzwiczek i inne) z żeliwa?,

ad.1. Niestety nie posiadamy w sprzedaży proszków wypalajacych sadzę aczkolwiek takie istnieją i podobno sa skuteczne. aLe w tym temacie powinna Pani zasięgnąć opiniii kominiarzaczy takie rozwiązanie będzie cezpieczne dla pzrewodów kominowych aby ni edoszło do ich uszkodzenia. Przy wypalaniu sadzy dochodzi do bardzo wysokich temperatur co moze skutkować uszkodzeniem pzrewodów kominowych lub nawet pożarem.

ad.2.
Do czyszczenia kamienia na kominku polecam PERFRCT FORTE ( IDEALNY RÓWNIEZ DO SZYB KOMINKOWYCH) natomiast do impregnacji hydrofobowej impregnat HYDROSTONE ECO który jest całkowicie bezwonny i bezpieczny,
 

Jakie produkty mogą Państwo polecić:

- do czyszczenia portalu kominka który wykonany jest z piaskowca (wewnątrz)

- do renowacji(impregnacji) podłogi z marmuru (wewnątrz)

- do czyszczenia kamienia(bazaltu) z cementu (na zewnątrz)

Polecam

- do piaskowca na portalu środek WEXA

- do marmuru impregnacji marmuru impregnat DYNASIL FX

- do czyszczenia bazaltu z pozostałosci po zaprawach preparat KUKU ale wyłącznie do żółtego piaskowca.

Szukam dobrego impregnatu do kominka - bardzo jasny i chłonny marmur naturalny oraz jaki środek do pielęgnacji tego marmuru. Dodam ze marmur jest gladki i świecący.

Polecam najpierw wyczyścić kamień środkiem MN DO GRUNTOWNEGO CZYSZCZENIA, a następnie zaimpregnować impregnatem DYNASIL FX lub ANTYPLAMA. Do pielęgnacji polerowanego marmuru preparat w postaci kremu POLITURA z firmy Lithofin.

 

Witam Otrzymałem "w spadku" kominek z wkładem, w strasznym stanie.

Chcę to doprowadzić do porządku.

do wyczyszczenia kominka polecam środek PERFECT FORTE, który idealnie radzi sobie z sadzą, zarówno na kamieniu jak i na szybie kominkowej. Po wyczyszczeniu kominka należy od razu zaimpregnować kamień ( nie używać ATLASA) impregnatem, który jednocześnie wygładzi powierzchnie np. MN LAKER ZE SZTUCZNYCH ZYWIC lub PRODARK MAX.Są to impregnaty mocne i wonne ale bardzo skuteczne także radziłbym wietrzenie pomieszcenia.

KOSTKA BRUKOWA

Interesuje mnie środek który usunie rdzawe plamy a jednocześnie będzie neutralny dla grafitowego koloru kostki brukowej ?
do odrdzewiania plam z rdzy polecam środek BERO. Preparat ten usunie rdzawe zacieki z wody nie niszcząc koloru kostki.

 Mam problem z kostką która została położona ok 3 miesięcy temui cały czas pokazują się na niej białe plamy. Wykonawca twierdzi ze to naturalne i że z czasem same plamy znikną.  Kostka jest w kolorze ciemnego grafitu więc plamy te wyglądają fatalnie i dłuzej juz ni emogę na te plamy patrzeć.  Prosze o poradę co można z tym zrobić. Takze prosze o dobór impregnatu takiego aby nie zmienił koloru kostki.
Te białe plamy to wykwoity wapienne i do ich usunięcia polecam środek ADEX który bez trudu poradzi sobie z białymi plamami. Jeżeli natomiast chciłaby Pani wymwyć kostke przed impregnacją a jednocześnie usunąć białe plamy to polecę Pani preparat MEBA CLEAN który jednocześnie umyje kostkę i usunie białe wykwity. Natomiast do impregnacji z zachowaniem naturalnego wyglądu kostki tzw. efekt suchej kostki polecamy impregnat MEBA PROTECT. Po zastosownaiu tych dwóch preparatów kostka będize wyglądąła swieżo i ładnie. 

Chciałabym usunąć z cegły czerwonej na bruku pozostałości po liściach z bluszczu.
Polecampreparat szybko i skutecznie działający ALGES. Bez problemu poradzi sobie z naturalnymi pzrebarwieniami z lisci, kwiatów itp.

Czy może mi Państwo podpowiedzieć, poszukuję jakiegoś środka do usunięcia z kostki betonowej osadu z żelaza który powstał od podlewania trawnika?
polecam środek do usuwania rdzy ROSTEN jest to środek bardzo skuteczny i bezkwasowy co czyni go bardzo bezpiecznym i nie niszc

Chciałbym zaimpregnować swieżo położoną kostkę brukowa i prosze o poradę jaki impregnat użyć aby wyciągnąć kolor oraz zabezpieczyć przed wodą i olejami samochodowymi.

 Bardzo dobrym rozwiązaniem hydro i oleofobowym jest impregnat MEBA MAX. Impregnat ten działa zabezpieczajaco wraz z pogłębieniem koloru kostki. Dodatkowo impregnat ten jest bardzo trwały do 5 lat na zewnątrz.
 

Mam kostkę brukową położoną juz ponad 5 lat temu. Chciałbym umyć tą kostkę z brudu ogólnego, ciemnych nalotów od strony pólnocnej oraz usunąć plamy po oleju samochodowym. Prosze o poradę jakie preparaty powinienem kupić?
Do wyczyszczenia kostki po tylu latach użytkowania oraz miejsc od strony północnej jezeli proponuję bardzo skuteczny środek MEBA CLEAN. Chyba ze są już miejsca z nalotami zielonymi lub glonami wówczas będie równiez potzrebny preparat ALGES.  Natomiast do usuwnia plam o oleju samochodowym  proponuję pastę OIL FREE która doskonale radzi sobie z tego typu plamami.

Czym wyczyścić białe wykwity na kostce brukowej?
Do usuwania białych wykwitów na betonie i kamieniu naturalnym polecamy preparat ADEX  który doskonale poradzi sobie z takim problemem nie niszcząc przy tym kostki brukowej.

Czy posiadacie preparat do usuwania plam po oleju samochodowym z kostki brukowej? 
Tak oczywiście posiadamy preparat który posiada 100 % skuteczność usuwania tlustych plam.
Środek ten jest w postaci białej pasty o nazwie OIL FREE którą nanosimy tylko na zaplamione miejsce i pozostawiamy na parę godzin. I plamy nie ma.

 

OGRODZENIA/KAMIEŃ NA ZEWNĄTRZ/TARASY

Właśnie zakończyłam remont tarasu. Położone zostały płytki granitowe płomieniowane Padang Dark w kolorze ciemnego grafitu.  Teraz chcę je zaimpregnować, jaki impregnat wybrać?

polecam impregnat HYDROSTONE GOLD pogłębiający kolor, efekt mokrego kamienia, lub z efektem suchego kamienia HYDROSTONE

 

Potrzebuję DOBREGO środka do impregnacji kostki granitowej na chodniku, jasno szara ( coś co ożywi kolor i nada połysk) jest zamulona po montażu zaprawą betonową

Polecam najpierw ją przeczyścić z zaprawy np. środkiem ADEX , a następnie można zaimpregnować impregnatem PRODARK który wyciągnie kolor kostki ok 70% bez żadnego dodatkowego efektu lub PRODARK MAX który pogłębi kolor kostki maksymalnie oraz nada delikatny satynowy połysk zabezpieczając równiez przed olejami silnikowymi.

Mam pytanie - w jaki sposób można wyczyścić kamienie rzeczne, które spoczywały w niej sporo czasu i całe są pokryte czarnym nalotem, niemal w nie wrośniętym?

Posiadamy mocny preparat do czyszczenia takich rzeczy o nazwie ALGES

Z większością takich zabrudzeń radził sobie bez problemu. Przy tak dużych zabrudzeniach trzeba je pozostawić na parę godzin namoczone w tym preparacie. Po tym czasie należy umyć je pod duzym ciśnieniem np. myjką karcher.

 

Poszukuję do kamienia sztucznego betonowy kolor brązowy. Kamień na fundament domu założony 5 lat temu. Potrzebuje coś do konserwacji jednocześnie najlepiej efekt mokrego kamienia

Polecam impregnat pogłębiający kolor PRODARK MAX lub PRODARK. Sa to preparaty bardzo mocne i wnikająco wgłąb kamienia głęboko co daje długoczasowe zabezpieczenie.

Chciałabym się poradzić, jaki impregnat byłby najlepszy do kamienia naturalnego Azteca Nepal ?

Polecam impregnat LITHOFIN POGŁĘBIACZ KOLORU do kamienia na zewnątrz lub jeżeli kamień będzie kładziony wewnątrz pomiesczeń wówczas impregnat HYDROSTONE GOLD który jest mało wonny i bezpieczny w swoim zapachu.  Impregnaty te przyciemnią i nie nabłyszczą kamienia.

 

Proszę o ofertę na impregnat do wapienia polerowanego ,lub marmuru

Impregnatem do polerowanego wpienia oraz marmuru który zabezpieczy przed plamami jest Dynasil FX oraz ANTYPLAMA..

Są to impregnaty jedne z najlepszych środków na rynku w przystępnej cenie.

Potrzebuje pomocy w doborze preparatu do łupka aby go doczyścić ze starych i trudno usuwalnych zabrudzeń.

Polecam środek CLEANER, który należy rozcieńczyć na początku 1:1, a później ewentualnie mocniejszym środkiem usunać stare czarne naloty.

a następnie zaimpregnować impregnatem HYDROSTONE z efektem suchego kamienia lub impregnatem PRODARK z efektem mokrego kamienia.

Proszę o doradzanie mi preparatu do usunięcia rdzawych punktów na granicie tarasowym plomieniowany.

Do usuwania tego rodzaju zabrudzeń z rdzy polecamy środek BERO

Chciałbym prosić o radę w sprawie impregnacji tarasu wykonanego z kamienia przywiezionego z Podhala nie znam się na tym ale jest to prawdopodobnie jakiś rodzaj łupka.

W sprawie łuszczenia się łupka, niestety za wiele nie da się zrobić, ponieważ jest to poniekąd charakterystyczna cecha tego kamienia. Może być to spowodowane brakiem wcześniejszej impregnacji. W trakcie deszczu woda wnika w szczeliny, a zamarzając w trakcie przymrozków, rozsadza delikatnie kamień powodując jego późniejsze łuszczenie się. Skutki działania widać na wiosnę lub w lecie, ponieważ w większych temperaturach wilgoć ma największe szanse na odparowanie, pozostawiając pękający i łuszczący się kamień.

Moim zdaniem jedyne co można zrobić na chwilę obecną, to zaimpregnowanie całości dobrej klasy preparatami. Zabezpieczając w lecie kamień przed wnikaniem wody, uchronimy go przez późniejszym rozmarzaniem a w efekcie zmniejszymy jego "letnie" łuszczenie się lub nawet zlikwidujemy je całkowicie (wszystko zależy od stopnia uszkodzeń).

Jeśli chodzi o ceny za preparaty dobrej klasy, to przedstawiają się one następująco:

- Lithofin Podstawowa ochrona - EFEKT SUCHEGO KAMIENIA - 5 L

- Dynasil Kamień - EFEKT SUCHEGO KAMIENIA - 5 L

- VBV Sweden Hydrostone - EFEKT SUCHEGO KAMIENIA- 5 L

- VBV Sweden Prodark EFEKT MOKREGO KAMIENIA - 5 L

- VBV Sweden Prodark MAX - EFEKT MOKREGO KAMIENIA Z SATYNOWYM POŁYSKIEM - 5 L brutto

Wszystkie proponowane przeze mnie preparaty mają orientacyjną wydajność ok. 7 m2 w zależności od chłonności podłoża, a ich szczegółowe opisy można zobaczyć na stronach naszego sklepu do-kamienia.pl

Przed ich nałożeniem kamień trzeba dokładnie wyczyścić - proponuję środek VBV Sweden 1 L koncentrat a następnie pozostawić do wyschnięcia.

 

Chcę odrestaurować ogrodzenie z kamienia wapiennego. Na powierzchni są małe pęknięcia które rozsypują się po zimie (pewno woda zamarza i rozsadza powierzchnie) Zależy mi by to zrobić metodą natryskowa

Polecam impregnat DYNASIL SOLID

Impregnat ten, jest bardzo dobrym środkiem zabezpieczającym i wzmacniającym kamień

 

Jaki preparat wybrać do zabezpieczenia kamienia polnego ciętego na plastry o grubości około 2-3 cm, który jest przyklejony do ściany podmurówki- około 10 m kw ?

Aby pogłębić kolor i nasycić jego tzw. efekt mokrego kamienia polecam PRODARK, natomiast do zachowania kamienia naturalnie suchego HYDROSTON. Oczywiście impregnaty oba mają właściwości hydro i oleofobowe.

Witam Czy "TIX E PLUS epoksydowy / Wielkość - 1,5kg" nadaje się do sklejenia popękanego starego piaskowca?

KLEJ TIX E PLUS nadaje się do sklejenia popękanego piaskowca na zewnątrz.

Poszukuję impregnatu na gres na tarasie – nie jest polerowany

Polecam impregnat DYNASIL FX,zapobiega on takze plamom w przyszłości.
 

Potrzebujemy impregnatu do piaskowca koloru szarego. Kamień jest szlifowany (nie polerowany). Zależy nam na tym, aby trochę ściemniał po impregnacji.

Impregnat HYDROSTONE zachowuje kamień naturalnie suchy, nie przyciemnia. Natomiast HYDROSTONE GOLD przyciemnia na kamieniach polerowanych, więc na Pana piaskowcu też nie przyciemni. Polecam PRODARK, który jest typowo impregnatem przyciemniającym nadającym efekt mokrego kamienia.

Na powierzchnie 100 m kw. potrzebne jest ok 10 litrów przy jednokrotnym malowaniu. Impregnacje można powtórzyć w zależności od stopnia przyciemniania

 

Jaki produkt by Państwo polecili do kamienia polnego na skalniaku, w celu wydobycia - pogłębienia koloru?

Do uzyskania efektu mokrego kamienia szczerze polecam dwa preparaty - Prodark i Prodark MAX.

Oba przyciemnią każdy kamień (sprawdzają się na granitach, piaskowcach i wapieniach), jednak po nałożeniu Prodarka, efekt będzie matowy z przyciemnieniem. Natomiast Prodark MAX to także efekt przyciemnienia, ale preparat ten dodatkowo zostawia na powierzchni lekko połyskującą warstwę - a'la satyna.

Oba produkty mamy w najmniejszych pojemnościach 1L dostępne od ręki w naszym sklepie do-kamienia.pl

 

Poszukuję środków do wyczyszczenia i zaimpregnowania kamienia polnego na skarpie na zewnątrz, część kamienia łupana.

Do wyczyszczenia na zewnątrz polecam DYNASIL RENOWAL KR

Natomiast do zaimpregnowania

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510 impregnat ten nie zmienia barwy kamienia. Zachowuje go naturalnie suchy, lub PRODARK http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512 pogłębiający kolor kamienia. tzw. efekt mokrego kamienia.

Wydajność impregnatów ok 7-8 m kw z 1 litry. Można impregnować kamień z betonem, tylko po impregnacie pogłębiającym kolor beton tez przyciemnieje.

 

Szukam preparatu do czyszczenia elewacyjnych płyt z piaskowca na ogrodzeniu i domu. Dysponuję myjką Karcher.

dobrym środkiem do wyczyszczenia piaskowca jest MN DO CZYSZCZENIA NA ZAWNĄTRZ. Płyn ten bardzo dobrze sobie poradzi, ale trzeba go na kilka godzin pozostawić na kamieniu, w celu reakcji. Następnie spłukać wodą.

 

Proszę o info o środku do impregnacja na zewnątrz budynku , płyt granitowych w wykończeniu plomieniowania.

Płyty są nowe, dotychczas nie impregnowane.

PRODARK pogłębiający kolor

HYDROSTONE zachowujący kamień naturalnie suchy

Mam świeżo ułożony z betonowych płyt tarasowych firmy bruk bet taras, który chciałbym dobrze i na długi czas zabezpieczyć zarówno hydro- jak i olejo-fobowo.

Jak najbardziej impregnat DYNASIL ST BRUK oraz ST są bardzo dobre do zabezpieczenia kostki.

 

Posiadam skarpę zabezpieczoną murkiem z ciętych otoczaków granitowych osadzonych w spoinie betonowej. Proszę o pomoc w dobraniu impregnatu. Cel – wzmocnienie barwy granitu oraz zabezpieczenie od warunków atmosferycznych fug betonowych.

polecam impregnat PRODARK, który wzmocni kolorystykę oraz zabezpieczy kamień przed hydrofobowo i oleofobowo

Potrzebuję środek do impregnacji parapetów zewnętrznych polerowanych ( kamień Zimnik )

Polecam impregnat jedna mała butelka Panu wystarczy.

Poszukuję środka do czyszczenia płotu z piaskowca (nie impregnowany wcześniej).

do wyczyszczenia płotu z piaskowca polecam środek MN DO CZYSZCZENIA NA ZEWNĄTRZ

Nie wiem jaka wysokość płotu, więc nie przeliczę Panu. Proszę przyjąć, że z 1 lity środka wyczyści Pan ok 7-8 m kw. płotu.

Do zaimpregnowania natomiast polecam HYDROSTONE

Zużycie podobne, jak środka do czyszczenia.

Szukam impregnatu do kamienia polnego,płomieniowanego który da długotrwały efekt "mokrego kamienia" .

Idealnym impregnatem do kamienia polnego dający efekt mokrego kamienia jest impregnat PRODARK

Poszukuję środka czyszczącego do granitu satynowanego. Konkretnie sprawa dotyczy okładziny z płyt granitowych, satynowanych Jet Black, w zbiorniku wodnym.

Polecam Pani preparat firmy Lithofin KUKU

Natomiast do zaimpregnowania impregnat BELLINZONI idea XC dający efekt mokego kamienia 

Mam ogrodzenie z piaskowca, mocno zabrudzone (brud, glony itp), proszę o pomoc jaki wybrać środek do czyszczenia (posiadam myjkę ciśnieniową karcher), chciałbym również zaimpregnować piaskowiec - jakim środkiem?

Do wyczyszczenia piaskowca polecam MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNATRZ, jest to bardzo dobry środek kwasowy idealny do czyszczenia piaskowca. Natomiast to zaimpregnowania polecam HYDROSTONE lub PODSTAWOWA OCHRONA.

Chciałabym poprosić o pomoc w doborze impregnatu do kamienia naturalnego "łupek Silver grey", powierzchnia naturalna, łupana

Oczywiście impregnat POGŁEBIACZ KOLORU jak najbardziej się do tego nadaje. Również impregnat AQUA jak najbardziej do tego się nadaje. Aby osiągnąć mocniejszy efekt pogłębiania można pomalować podwójnie. Impregnacje należny powtarzać co ok 2 lata. Impregnaty mają w sobie siloksany i żywice, natomiast ŁUPEK WOSKOWY ma jeszcze dodatki wosków

Potrzebuję impregnat do kamienia polnego uwydatniający kolor wodoodporny nieszkodliwy dla ryb, potrzebuję również kleju do posklejania kamienia polnego po którym będzie płynęła woda do oczka wodnego.

polecam impregnat POGŁĘBIACZ KOLORU. Jest to impregnat renomowanej firmy niemieckiej Lithofin, który posiada atest bezpieczeństwa i jest przyjazny dla środowiska

jeśli chodzi o klej to polecam TIX E PLUS

Mam taras wyłożony indyjskim piaskowcem . Zabezpieczyłem go 3 lata temu Lithofin PODSTAWOWA OCHRONA. Czym teraz mam go zabezpieczyć ? Jaki impregnat użyć do tarasu z piaskowca?

POLECAM dalej PODSATAWOWĄ OCHRONE, jeden z lepszych impregnatów.

Ewentualnie może Pan poczytać sobie o HYDROSTONE, to też bardzo dobry środek.

 

Kupiłem sobie jakiś taki duży kamień do ogrodu, chodzi mi po głowie wypolerowani i może coś jeszcze np. jakaś chemia?

żeby zrobić efekt mokrego kamienia polecam impregnat PRODARK MAX, ale do kamieni nie polerowanych, wtedy będzie wyglądał jak po deszczu.

Mam nowo wybudowany mur z piaskowca i chcę go zaimpregnować.

do zaimpregnowania piaskowca polecam impregnat HYDROSTONE.

Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakiś impregnat do piaskowca który nie daje efektu mokrego kamienia?

Polecam impregnat Podstawowa Ochrona, który jest typowo do piaskowca i zachowuje kamień naturalnie suchy

Szukam skutecznego środka do czyszczenia płytek wykonanych z łupku dekoracyjnego?

LATIO będzie za słabe, lepszym środkiem będzie WEXA

Jaki impregnat do mozaiki kamiennej Państwo polecają? - zależy mi na efekcie mokrego kamienia.

Polecam impregnat BETAWAX

Szukam bardzo dobrej jakości impregnatu do piaskowca, kamień szlifowany na tarasie.

Do kamieni szlifowanych polecam najlepszy na rynku impregnat MN PRZECIW PLAMOM.

Idealnie zabezpieczy kamień przed wchłanianiem wody, tłuszczy i brudu.

Przy powierzchni 60 m kw potrzeba ok 5 litrów,

Proszę poradzić jakim środkiem z państwa oferty można wyczyścić i zabezpieczyć starą XVIII wieczną rzeźbę z piaskowca ?

DO WYCZYSZCENIA PIASKOWCKA polecam MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNATRZ, natomiast do impregnacji HYDROSTONE

Proszę o pomoc w doborze płynu do czyszczenia i impregnacji granitu płomieniowanego.

do wyczyszczenia granitu polecam płyn RENOWAL 50 lub DYNASIL KR

Na podwórku mam płyty z piaskowca pojawił się zielony nalot na wiosnę chce to zeszlifować i czym pokryć piaskowiec aby nie zieleniał

Należy użyć impregnatu PODSTAWOWA OCHRONA lub HYDROSTONE typowych impregnatów do piaskowca
 

Poszukuję środka do impregnacji kamienia elewacyjnego betonowego

Ważny jest też to aby powstał efekt mokrego kamienia.

proponuję Panu impregnat PRODARK lub POGŁĘBIACZ KOLORU

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

Impregnaty te można nakładać opryskiwaczem ogrodowym. Wydajność ok 7 m kw z 1 litry

 

Proszę o poradę jaki impregnat wybrać, aby zabezpieczyć piaskowiec przed warunkami atmosferycznymi oraz nadać żywy kolor.

do piaskowca polecam

PRODARK pogłębiający kolor AQUA

Mam pytanie dotyczące "Impregnat AQUA". Jak to będzie wyglądało jeśli "pociągnę" tym impregnatem zwykły kamień polny?

po impregnacie tym efekt mokrego kamienia zachowa się ok roku.

Czy posiadają Państwo w swojej ofercie preparat, który nadaje się do czyszczenia piaskowca? Potrzebuję wyczyścić stary, mocno zabrudzony nagrobek.

do wyczyszczenia polecam środek MN DO CZYSZCZENIA NA ZEWNĄTRZ

 

Potrzebuję środka do wyczyszczenia cegły klinkierowej w ogrodzeniu. unięciu powstałych ciemniejszych zacieków pod metalowymi żerdziami.

Do klinkieru idealnym środkiem do czyszczenia jest DYNASIL RENWAL KR

 

Szukam dobrego preparatu do czyszczenia ,zaimpregnowania i konserwacji gresu. Jest to najprawdopodobniej gres nieszkliwiony, matowy, chropowaty.

do wyczyszczenia polecam DYNASIL RENOWAL KR,

natomiast do impregnacji PRODARK ( pogłębiający kolor) lub HYDROSTONE ( zachowuje kamień suchy)

 

Proszę o polecenie środka do umycia i zakonserwowania powierzchni wykonanej z płytek granitowych płomieniowanych (na zewnątrz).

do umycia polecam DYNASILRENOWAL 500

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil®-renowal-500-685

natomiast do impregnacji PRODARK ( efekt mokrego kamienia) lub HYDROSTONE (suchy kamień)

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Poszukuję impregnatu do trawertynu polerowanego.

polecam

dynasil FX lub MN PRZCIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Proszę o poradę odnośnie impregnacji lastryka przed zabrudzeniami olejami itp. pozdrawiam

do impregnacji lastrica polecam PRODARK

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Poszukuję impregnatu do piaskowca na elewacji budynku.

Polecam 2 impregnaty

HYDROSTONE, MN PODSTAWOWA OCHRONA, DYNASIL KAMIEŃ

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-podstawowa-ochrona-523

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-dynasil-kamie-674

Impregnaty te mają bardzo zbliżone właściwościi, wszystkie bardzo dobrze zabezpieczają hydrofobowo i oleofobowo.

 

Poszukuję odpowiedniego (dobrego) impregnatu do piaskowca (imitacja cegły klejona na ścianie wewnątrz budynku mieszkalnego - kamień dekoracyjny "Milano"), chroniącego przed zabrudzeniem i bez połysku.

Polecam impregnat DYNASIL SMART. Jest to jedyny impregnat dość mocno stężony, który można rozcieńczać typowy do powierzchni pionowych. Polecam

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-smart-protect-704

 

Chciałbym kupić u Was szpachlę STONE FLEX PLUS. Mam do uzupełnienia drobny ubytek w marmurze kashmir white ( można ten kolor określić jako jasny szary ).

Do szpachli białej można dodać barwnik czarny ( 17 zł ) i wymieszać. Po dodaniu utwardzacza szpachla wyschnie w miejscu nałożenia.

Utwardzacz jest w komplecie

 

Chciałabym się dowiedzieć jaki najlepiej kupić preparat do impregnacji kamienia naturalnego. Interesuje mnie środek NIE dający efektu mokrego kamienia.

Do kamienia naturalnego może być ten sam impregnat co do piaskowca

Polecam

MN Podstawowa Ochrona lub Hydrostone

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-podstawowa-ochrona-523

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

Potrzebuję zakonserwować murki obłożone piaskowcem oraz poziome płyty z szlifowanego piaskowca- jakiego użyć środka?

Polecam impregnat Hydrostone

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Szukam jakiegoś dobrego preparatu do czyszczenia piaskowca, plamy z tego co zauważyłem, to jakieś glony,wykwity, Chciałbym je skutecznie usunąć

Do czyszczenia piaskowca polecam środek MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNĘTRZ

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

 

Proszę o radę, jaki impregnat i w jakiej ilości byłby najlepszy do zaimpregnowania tarasu wykonanego z kwarcytu ciemnoszarego. Zależy mi, żeby impregnat był niewidoczny i nie zmieniał koloru.

Najbardziej polecamy impregnat Hydrostone który jest w atrakcyjnej cenie ale i jego walory wytrzymałościowe są wysokie.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

Koszt impregnatu w opakowaniu 5 litrów wynosi 217 zł i wystarczy na impregnację ok 40 m2.

Czas realizacji w dniu zamówienia. Czas otrzymania dnia następnego. Jeżeli natomiast chciałby Pan impregnat o najwyższych parametrach to zdecydowanie Dynasil Smart Protect w cenie 615 zł /5 litrów. Wydajność taka sama.

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-smart-protect-704

Tylko czy nie lepiej powtórzyć impregnację za 3 lata i wtedy i tak jeszcze zostanie. Impregnat Smart jest środkiem dla klientów o bardzo wysokich oczekiwaniach. Decyzję pozostawiam Panu.

 

Poszukujemy preparatu, który nada efekt mokrego kamienia otoczakom, które produkujemy.

Posiadamy impregnat Lakier który doskonale się sprawdził właśnie na otoczakach który za razem wyciąga kolor w 90 % a także nadaje kamieniom delikatny satynowy połysk jakby były mokre. Czas trwałości pewne 4 lata na zewnątrz.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-lakier-prodark-max-511

Ceny są na stronie oczywiście przy stałej współpracy zapewniamy atrakcyjne rabaty oraz rzetelną współpracę.

Mogę jeszcze zaproponować impregnat hydrofobowy wyciągający kolor w 70% bez żadnego połysku lecz trwałość jego będzie ok roku na zewnątrz.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-aqua-507

 

Czy macie w sprzedaży preparat do naturalnego kamienia nadający efekt"mokrego kamienia"?

Jeśli to jest kamień szorstki to polecam:

http://wwindować-kamienia.pl/Impregnat-lakier-prodark-max-511

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

do kamienia [polerowanego:

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

 

Szukam preparatu do czyszczenia piaskowca( zielony i czarny nalot)

pozostawiający efekt mokrego kamienia

do czyszczenia piaskowca polecam MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNĄTRZ

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

Do impregnacji polecam PRODARK

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Proszę o radę jakiego środka użyć i w jakiej ilości by zaimpregnować ścianę 4m2 z "otoczaków ?

do zaimpregnowania otoczaków polecam impregnat

MN PODSTAWOWA OCHRONA zachowujący kamień naturalnie suchy

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-podstawowa-ochrona-523

lub MN POGŁĘBIACZ KOLORU przyciemniający kamień

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

na 4 m kw wystarczy 1 litr

 

Chcę wyczyścić po zimie 25 m. kw tarasu wyłożonego dolomitem. Powierzchnie płyt po cięciu piłą. Chcę to umyć raczej zimną wodą Kercherem.

polecam środek

RENOWAL 500 lub UNIVER

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil®-renowal-500-685

http://www.do-kamienia.pl/Univer-uniwersalny-srodek-czyszczacy-502

 

Po położeniu kamieni polnych (z jednej strony bardziej płaskie) jako otoczka wokół domu i ścieżka - pozostało na kamieniach dużo resztek betonu/cementu.

Jakim środkiem to usunąć?

Drugie pytanie: jaki polecacie Państwo środek wywołujący efekt tzw. mokrego kamienia?

do wyczyszczenia polecam ADEX, natomiast do impregnacji impregnat PRODARK

http://www.do-kamienia.pl/Adex-srodek-do-usuwania-smug-cementu-i-rdzy-477

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Posiadam taras z piaskowca i chciałbym go wyczyścić.

Proszę o poradę czym to chemicznie wyczyścić, co możenie polecić? czym to można później zaimpregnować ?

do wyczyszczenia piaskowca polecam środek do czyszczenia MN DO CZYSZCZENIA NA ZEWNĄTRZ,

natomiast po wyczyszczeniu można go zaimpregnować środkiem HYDROSTONE

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Potrzebuję pomocy z piaskowcem. Rok temu wykonałem murek przy tarasie z piaskowca. Chociaż zima była łagodna kamienie zaczęły się kruszyć. Czy posiadacie w sprzedaży jakiś środek aby uratować resztę?

Tak jest impregnat który ma właściwości wzmacniające kamień. Właśnie do kamienia delikatnego i sypiącego się. Nie należy go rozcieńczać tylko bezpośrednio nanosić bez zbytniego oszczędzania. Kamień musi być solidnie nasączony tym środkiem.

Preparat ten nazywa się Dynasil Solid

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-sold-705

Wydajność ok 1litr=7 m2.

 

Mam taras który wymaga renowacji.

Czy mógłbym liczyć na poradę jakich środków użyć do uzupełnienia ubytków ?

Jeżeli chodzi o ubytki to do uzupełnienia ich proponuję klej epoksydowy który jest odporny na warunki atmosferyczne i temperaturę.

http://www.do-kamienia.pl/Tix-e-plus-epoksydowy-459

Można go podbarwiać na dowolny kolor.

Natomiast po położeniu kleju należy wszystko polerować szlifierką na mokro. Do tego celu można użyć rzepów do polerowania

http://www.do-kamienia.pl/Rzepy-do-polerowania-na-mokro-ficina-781

Jeżeli będzie Pan zamawiał proszę o kontakt wtedy dokładnie dobiorę wszystkie narzędzia oraz uchwyty do nich.

 

BLATY KUCHENNE/ŁAZIENKOWE/PARAPETY/ KAMIEŃ W DOMU

 

Chciałbym zakupić w Państwa sklepie jakiś preparat do codziennej pielęgnacji blatu kuchennego z granitu (konkretnie Padang Dark).

polecam ESY -CLEAN lub bardziej wydajny środek CLEVER z zawartością impregnatu który wzmocni dotychczasową impregnację.

Mam od niedawna w kuchni blat kamienny granitowy czarny, matowy. Moje pytanie czym najlepiej go pielęgnować?

1. Należy go zaimpregnować. Polecam impregnat MN PRZECIW PLAMOM lub ANTY PLAMĄ

2. do codziennej pielęgnacji polecam EASY -CLEAN lub CLEVER


Poszukuję impregnatu i środka czyszczącego do blatów granitowych do kuchni i łazienki.

preparatu te jak najbardziej polecam. Impregnat do użycia średnio raz na 2 lata, natomiast CLEVER do codziennej pielęgnacji.

 

Chciałbym kupić u Państwa preparaty do czyszczenia kamienia, a dokładnie: środek czyszczący do blatu granitowego, środek czyszczący do zlewu granitowego

Do wyczyszczenia polecam środek WEXA, natomiast później należny go zaimpregnować np. Dynasil FX

Do codziennej pielęgnacji EASY-CLEAN

 

Czy preparat ma szansę usunąć z jasnego granitu plamę po (stał koszyk z kwiatami z drewna sklejki na blacie , i od spodu zabarwił kamień na żółto a na narożnikach kosza plamy wyglądają na tłuste). Plama najprawdopodobniej głęboko wniknęła,

Tłuste plamy powinie usunąć, ale tych żółtych to nie. Do żółtych plam polecam WEXA

 

Chciałabym zamówić środki czyszczące oraz impregnat do blatu granitowego ( Nero Zimbabwe), który nie jest polerowany.

Do okazałego czyszczenia MN DO GRUNTOWNEGO CZYSZCENIA

Do codziennego czyszczenia EASY-CLEAN lub CLEVER

do impregnacji DYNASIL FX w efektem suchego kamienia lub do wzmocnienia koloru polecam impregnat
HYDROSTONE GOLD, który dodatkowo zabezpieczy przed plamami.

 

Proszę polecić mi środek do impregnacji blatu z czarnego satynowanego granitu. Jeżeli jest to możliwe preferowałbym środek, który nie pogłębia koloru.

Polecam środek ANTYPLAMA lub MN PRZECIW PLAMOM oba preparaty są równorzędne jakosciowo.

 

Proszę mi polecić środek do zaimpregnowania zlewozmywaka granitowego. Chciałam zabezpieczyć przed chłonnością wody i plamami.

Polecam Mn Przeciw Plamom lub HYDROSTONE GOLD który pogłębi kolor.

 

Mam w kuchni blat granitowy Kashmir white. Niestety najprawdopodobniej przy montażu blat ten nie był zaimpregnowany. Obecnie jest nadal błyszczący, ale o wszędzie tam, gdzie jest intensywnie używany stracił swój kremowy kolor, a stał się ciemniejszy. Proszę o polecenie jakiegoś skutecznego środka do "wyciągania" tłuszczu z blatu oraz jakiś skuteczny impregnat po czyszczeniu.

Do usuwania tłuszczu polecam pastę OIL FREE

do impregnacji ANTYPLAMĘ

do codziennego użytkowania EASY-CLEAN lub CLEVER

 

Mam w kuchni blat z granitu. Ostatnio zauważyłam, iż bezpośrednio przy kranie zrobił się osad z kamienia,a dodatkowo granit zrobił się bardziej szorstki i matowy niż w pozostałej części kuchni. Proszę o poradę jak sobie poradzić z ww. problemami, co zastosować by przywrócić blask granitowi?

Jeżeli chodzi o usunięcie osadu wapiennego z granitu to sprawdzonym rozwiązaniem jest środek WEXA firmy Lithofin

Jeżeli natomiast po wyczyszczeniu pojawiły się wżery w kamieniu to można je zamaskować Politurą w kremie

Oczywiście należy również pamiętać o impregnacji blatów oraz o ich prawidłowej pielęgnacji gdzie polecamy płyn do blatów kamiennych oraz impregnat Dynasil FX. W niedalekiej przyszłości będziemy mieli płyn do pielęgnacji blatów z dodatkiem impregnatu co znacznie ułatwi pielęgnowanie kamienia w domu bez potrzeby pamiętania i impregnacji corocznej.

 

Poszukuję jakiegoś preparatu, który usunie z blatu (star galaxy) kamień z wody, jak również jakiś preparat do codziennego czyszczenia blatu.

do wyczyszczenia polecam środek WEXA lub mocniejszy ADEX, natomiast do codziennej pielęgnacji CLEVER

 

Posiadam w domu w kuchni i w łazience blaty z granitu galaxy star

polerowane chciał bym pogłębić jego czarny kolor i zatopione kawałki

złotego metalu jaki preparat nadaje się do tego najlepiej?

aby pogłębić kolor kamienia polerowanego polecam BETAWAX lub również rewelacyjny HYDROSTONE GOLD który dodatkowo łatwo daje sie polerowac podczas impregnacji.

Interesuje mnie preparat który będzie pielęgnował blat granitowy kolor czarny oraz dodatkowo wyczyści plamy które pozostawia woda przy zlewie.

Do wyczyszczenia osadu w wody polecam środek ADEX, natomiast do codziennej pielęgnacji blatu środek EASY-CLEAN

Jaki preparat polecają Państwo do impregnacji, a jaki do czyszczenia blatu kuchennego z białego

kwarcogranitu?

POLECAM preparat do codziennej pielęgnacji CLEVER natomiast impregnacji ANTYPLAMĘ.

 

Mam w kuchni granitowy blat. Potrzebuję go zaimpregnować.

Do impregnacji blatu granitowego polecam impregnat MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

 

Proszę o wskazanie środka do usuwania osadów wapiennych-

kamień z wody na blacie granitowym.

do usunięcia osadów z wody polecam środek ADEX

 

Który ze środków czyszczących oferowanych w sklepie byłby

najlepszy do podłogi w kuchni z łupka.

Do usuwania tłustych "domowych" zabrudzeń, polecam środek LOSEFIX niemieckiej marki Lithofin.

Środek ten rozpuszcza woski, tłuszcze, oleje itp. z powierzchni wyrobów kamiennych, płytek, klinkierów itp.

Wystarczy nanieść preparat na dane podłoże, zostawić aby zareagował z plamą, wyszczotkować a następnie wytrzeć do sucha i spłukać wodą.

 

Potrzebuję zaimpregnować 2 blaty (łazienkowy i kuchenny)

Potrzebuję też jakiegoś wydajnego impregnatu do kostki granitowej na podjezdzie oraz na kominach

1. Do usunięcia tłustej plamy z blatu polecam OIL-EX, koszt 79,65

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

2. Do zaimpregnowania blatów MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

na powierzchnie 4 m kw. wystarczy 0,5 litra impregnatu, czyli koszt 90,74 zł

3. Do zaimpregnowania podjazdu :

- efekt suchego kamienia

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

- efekt mokrego kamienia

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Proszę o wybranie najlepszego preparatu przeznaczonego do osiągnięcia efektu mokrego kamienia w łazience wyłożonej kamiennymi płytkami w obecnej chwili zrobiły się matowe

Polecam impregnat BETAWAX

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

 

Mam zamontowane parapety z białego konglomeratu firmy Quarella. Parapety zostały zamontowane, ale później robione były jeszcze poprawki otworów okiennych i na jeden z parapetów został zachlapany unigruntem.

polecam pastę polerską BELLINZONI

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

 

Potrzebuję doboru preparatu do piaskowca który prawdopodobnie został źle zaimpregnowany i teraz stał się cały czarny od użytkowania.

Piaskowiec znajduję się wewnątrz budynku więc nie da rady użyć jakiejś myjki ciśnieniowej...

Rozumiem, że chce Pan najpierw wyczyścić ten piaskowiec, a dopiero potem odpowiednio go zaimpregnować.

Jeśli tak, to polecam poniższe środki:

- czyszczenie Lithofin Do gruntownego czyszczenia

  • impregnacja z efektem suchego kamienia (nie zmienia koloru ani struktury kamienia) - Dynasil FX

  • impregnacja z efektem mokrego kamienia (uwydatnia kolor - przyciemnia) – Prodark

 

Czy produkty Lithofin: lakier ze sztucznych żywic, środek do mycia pielęgnacyjnego i warstwa połyskowa do wnętrz nadają się do grysów?

Niestety lakier ze sztucznych żywic się nie nadaje. On jest do kamieni szorstkich. Do poleru można użyć IDEA XC lub BETAWAX. natomiast pozostałe środki pielęgnacyjne, jak najbardziej można użyć

Pękł mi zlew granitowy. Skleiłem żywicą epoksydową, trzyma się dobrze.

Niestety zlew ma kolor żółty, żywica po jakimś czasie nabrała koloru czarnego.

Chciałbym w jakiś sposób wyeliminować tę czarną kreskę.

jedyny sposób to użyć silikonu w kolorze zlewu. Można sobie dobrać kolor ze wzornika

http://www.do-kamienia.pl/Silikon-do-kamienia-ego-kolor-594

Którym klejem można skleić zlew kuchenny wykonany z ciętych i sklejonych ze sobą płyt granitowych. Granit ma kolor ciemnoszary

odpowiednim klejem do sklejenia jest klej K+D w kolorze szarym

http://www.do-kamienia.pl/Kd-elastyczny-klej-mrozoodporny-szary-544

 

Mam blat granitowy w kuchni, jeszcze nie używany. Chyba nie został zaimpregnowany, bo widać plamy po wodzie, które po jakimś czasie znikają. Czym go zaimpregnować, aby nie powstawały plamy z tłuszczu itp.?

polecam impregnat DYNASIL FX lub MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Szukam preparatu, którym mógłbym usunąć powierzchowną ale jednak widoczną rysę na parapecie z aglo-marmuru i przy okazji nadać mu połysk.

ZAPROPONOWAŁABYM PANU PASTĘ POLERSKĄ BELLINZONI. ARDZO DOBRZE NABŁYSZCZY

PANU KAMIEŃ ORAZ WYPEŁNI MAŁE RYSY.

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

NAJLEPSZY EFEKT OSIĄGNĄĆ MOŻNA PRZY UŻYCIU WEŁNY STALOWEJ

http://www.do-kamienia.pl/Welna-stalowa-598

 

Mam w domu gres szkliwiony Irydium Vinyl, który bardzo łatwo i szybko się brudzi. Lepiej jest gdy płytki są mokre i chciałabym na stałe uzyskać efekt/kolor mokrych płytek. Czy jest na to szansa?

MOGĘ POLECIĆ PANU IMREGNAT DO GRESU BETAWAX. NAPEWNO ZAIMPREGNUJE, LECZ

NIE ZAWSZE WSZYSTKO PRZYCIEMNIA, DLATEGO MOGE POLECIC MAŁE OPAKOWANIE NA

PRÓBĘ ABY ZOBACZYĆ CZY EFEKT BĘDZIE ZADOWALAJĄCY.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

 

Potrzebuje do czarnego blatu granitowego środek który pogłębi kolor i nada duże połysku oraz zamaskuje plamy powstałe po kwasach z owoców gdyż bardzo niekorzystnie to obecnie wygląda.

do czarnego blatu granitowego polecam impregnat WET LOOK

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-wet-look-poglebiajacy-kolor-b-chem-752

 

Czy istnieje jakiś preparat którym można wypełnić ubytek w blacie kuchennym, coś w odpowiednim kolorze aby uszkodzenie nie było widoczne?

Można użyć szpachli do kamienia w kolorze jasny beż

http://www.do-kamienia.pl/Stone-flex-plus-bialy-09-kg-549

 

Jakim środkiem można wyczyścić blaty kuchenne wykonane z konglomeratu?

Ważne jest czy jest to konglomerat granitowy, kwarcowy czy marmurowy. Z Pani opisu wynika ze jest to marmur, więc problemy są trudne do usunięcia i zapobiegnięcia na przyszłość. Teraz można plamy wyczyścić żelem OIL - EX. Następnie nanieść pastę polerską Bellinzoni, która delikatnie zamknie pęknięcia i nabłyszczy, a później zaimpregnować MN PRZECIW PLAMOM. Niestety, jeżeli jest to konglomerat marmurowy, nie zabezpieczy to przed kwasowymi środkami w kuchni, typu sok z cytryny, ocet i środki te mogą wypalać poler.

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Jestem zainteresowany zakupem impregnatu dla łupka (12m2), który będzie znajdował się w łazience.

Efekt mokrego kamienia: PROARK, POGŁEBIACZ KOLORU

Efekt suchego kamienia: HYDROSTONE, PODSTAWOWA OCHRONA

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-podstawowa-ochrona-523

 

Witam, właśnie mam zamontowany blat kuchenny z granitu ( ukraiński tolkowski ) , chciałbym go zaimpregnować ale nie wiem który środek wybrać.

do zaimpregnowania blatu można użyć

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fs-699

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Mam "świeżo" zamontowany granitowy blat kuchenny (Star Galaxy) i zaimpregnowany od razu przez kamieniarzy. Proszę o poradę, jaki środek powinnam zakupić u Państwa.

oczywiście EASY-CLEAN jest typowo środkiem do codziennego użytku. Jak najbardziej polecam

 

Zabrudziłam kuchenny blat kamienny z granitu środkiem chemicznym służącym do czyszczenia piekarnika, wygląda tak, jakby środek wniknął w kamień.

Proszę spróbować usunąć plamy środkiem OLI-EX. Jest to środek do odtłuszczania i czyszczenia kamienia, więc sobie powinien poradzić.

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

 

Jakiego środka użyć w celu zabezpieczenia przed wodą, czy są środki dodatkowo nabłyszczające powierzchnię i czym można usunąć plamy po tłuszczu zwierzęcym na tym kamieniu ?

1. aby usunąć plamy tłuste należny użyć środka OIL-EX

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

2. aby nabłyszczyć kamień można użyć pasty polerskiej BELLINZONI

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

http://www.do-kamienia.pl/Welna-stalowa-598

3. na zaimpregnowany kamień można użyć pasty polerskiej

4. do zabezpieczenia KASHMIRA GOLD ( jeśli jest to poler) polecam MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Posiadam blat kuchenny z konglomeratu poszukuje środka do czyszczenia oraz do impregnacji

do codziennego czyszczenia polecam EASY-CLEAN

do impregnacji MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Easy-clean-679

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Proszę o pomoc w doborze środka do impregnacji blatu kuchennego z granitu typu Madura Gold. Wolałbym środek neutralny dla koloru.

Polecam impregnat MN PRZECIW PLAMOM. Jest to najlepszy impregnat do blatów kamiennych

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

Na dzień dzisiejszy najmniejsze opakowanie jakie mam to 0,5 lira

 

Potrzebuje dobrego preparatu blatu kuchennego (blat jest wykonany z polerowanego czarnego granitu):

a. do codziennego czyszczenia

b. do impregnacji (zabezpieczenie, wzmocnienie koloru, regeneracja)

Potrzebuje preparatu, który może mieć kontakt z żywnoscią (po czyszczeniu, impregacji oczywiscie) i w miare bezwonengo.

jak najbardziej polecam CLEVER, natomiast do impregnacji polecam DYNASIL FX

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Zamierzam kupić środki do impregnowania i konserwacji blatu granitowego w kuchni - blat obecnie jest nie impregnowany tylko czyszczony Zależy mi na dobrych środkach ze względu na trudne warunki eksploatacji - dzieci.

Do impregnacji blatów bardzo dobrym rozwiązaniem jest impregnat Dynasil FX

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

Do codziennej pielęgnacji jest bardzo fajny środek dostępny będzie od połowy stycznia (czekamy na dostawę)

http://www.do-kamienia.pl/Do-mycia-blatow-kamiennych-750ml-528

który będzie zawierał impregnat i nie będzie potrzeby pilnowania blatów aby impregnować często (jedyna rozwiązanie na polskim rynku)

 

Jaki produkt będzie najlepszy do czyszczenia blatu kuchennego (kwarcogranit w kolorze białym). Blat nie był niczym konserwowany od nowości

Do wyczyszczenia plam polecam środek OLI-EX. jest to środek do usuwania tłustych plam i te najprawdopodobniej sa u Pana

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

Po wyczyszczaniu trzeba blat zaimpregnować DYNASIL FX

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

do codziennego czyszczenia polecam środek CLEVER

http://www.do-kamienia.pl/Clever-do-mycia-blatow-kamiennych-750ml-528

 

Czy maja Państwo płyn do zlewów faragranitowych.

Posiadam zlew Bianco.

Do mycia i pielęgnacji umywalki polecam płyn CLEVER dostępny w naszym sklepie internetowym -

http://www.do-kamienia.pl/Clever-do-mycia-blatow-kamiennych-750ml-528

lub nieco droższy - http://www.do-kamienia.pl/Easy-clean-679

Natomiast do impregancji która zapobiegnie w przyszłość nadmiernemu zabrudzeniu tego typu kompozytu proponujemy impregnat Dynasil FX - http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Na ścianach w łazience mam położony łupek - takie gotowe płyty (20x40) składające się z poprzyklejanych na siatkę wąskich, różnej grubości pasków. Szukam impregnatu, który nie spowoduje utraty efektu błyszczenia/ mienienia się - na powierzchni kamienia widoczne są takie drobinki mieniące się.

Jeżeli będzie Pani chciała zachować podbłyski w kamieniu to raczej nie proponowałbym impregnatu bardzo pogłębiającego kolor lecz w stopniu ok 50 %. Wtedy drobinki będą widoczne. Najlepszy efekt uzyskany jest jak zastosujemy impregnat tzw. suchy kamień ale kolor kamienia jest mniej wyraźny.

Polecam impregnat z wyciągnięciem koloru ok 50% o nazwie Prodark.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

Tylko proszę pamiętać o wietrzeniu pomieszczenia przy wysychaniu. Środek jest na bazie rozpuszczalników.

 

Mam pytanie - jakich środków powinienem używać do czyszczenia i pielęgnacji czarnych granitowych blatów w kuchni i podobnej powierzchni pod prysznicem?

Do czyszczenia czarnego granitu najlepszym rozwiązaniem jest środek do czyszczenia Latio jeżeli chodzi o prysznic.

http://www.do-kamienia.pl/Latio-delikatny-plyn-do-czyszczenia-481

Natomiast do blatów kuchennych z firmy Lithofin Easy Clean

http://www.do-kamienia.pl/Easy-clean-679

Do impregnacji która jest konieczna polecamy Dynasil FX (również pod prysznice ten sam)

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Od 8 lat mam w kuchni blat granitowy. Nie mam pojęcia czy był on kiedykolwiek impregnowany.

Do umycia blatu przed impregnacją zlecamy preparat LATIO

http://wwindować-kamienia.pl/Latio-delikatny-plyn-do-czyszczenia-481

Po umyciu blatu i całkowitym jego wyschnięciu nanosimy impregnat ANTYPLAMA

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-anty-plama-506

Po około 20 minutach od naniesienia impregnatu polerujemy blat czystą i sucha szmatką i pozostawiamy na ok 1 godzinę w celu całkowitego wyschnięcia, utwardzenia impregnatu. Po tym czasie blat można używać.

Natomiast do codziennej pielęgnacji zalecamy sprawdzony środek do codziennego użytku w sprayu CLEVER

http://www.do-kamienia.pl/Clever-do-mycia-blatow-kamiennych-750ml-528

 

Mam problem z blatem łazienkowym (polerowany, biały chyba marmur).

Mam pytanie, czy posiadacie państwo jakiś środek w postaci np. pasy, za pomocą której mógłbym z powrotem wypolerować to miejsce ? Obszar jest niewielki, ok. 4 cm średnicy.

polecam pastę polerską BELLINZONI, którą najlepiej rozprowadza się za pomocą wełny stalowej

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

 

Mam umywalkę z prawdopodobnie piaskowca, jest cała czarna. Chciałbym ją nabłyszczyć, żeby ładniej wyglądała. Zależy mi na jak największym efekcie połysku.

Dobrym środkiem do nabłyszczania jest pasta polerska Bellinzoni,

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bezbarwna-537

jednak, jeżeli może Pan nam wysłać zdjęcie tej umywalki to byśmy się upewnili, gdyż nie spotkaliśmy się z czarnym piaskowcem i być może jest to coś innego

 

Czym zaimpregnować blat z granitu w kolorze latte na szafce w łazience ?

Do impregnacj kamienia polecam 2 impregnaty: środek MN PRZECIW PLAMOM lub impregnat DYNASIL FX Obydwa imprgnaty są idealne do blatów kamiennych, zabezpieczają przed wchłanianiem się wody oraz przed plamami.

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Spadła mi kropelka farby do włosów na blat z konglomeratu marmurowego umywalki.

Do wyczyszczenia blatu kuchennego z tłustych plam polecam OIL-EX lub R52.

Następnie należy blat zaimpregowac impregnatem ANTYPLAMA lub DYNASIL FX

http://wwindować-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

http://www.do-kamienia.pl/R52-odplamiacz-wosku-499

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-anty-plama-506

Mam blat granitowy w kuchni, jeszcze nie używany. Chyba nie został zaimpregnowany, bo widać plamy po wodzie, które po jakimś czasie znikają. Czym go zaimpregnować, aby nie powstawały plamy z tłuszczu itp.?

polecam impregnat DYNASIL FX lub MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Który z preparatów nadaje się do podłogi z porowatego gresu, podgrzewanego przez ogrzewanie podłogowe.

Preparat nie powinien przyciemniać gresu ,

Jeżeli chodzi o dobrą impregnację gresu przed plamami to mogę polecić impregnat Dynasil FX który zabezpieczy w 100% przed zaplamieniem jak również nie zamknie przepływu powietrza przez płytkę.

Impregnat ten posiada również właściwości tzn suchej powerzchni czyli nie przyciemnia obrabianej powierzchni.

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Który z preparatów dostępnych u Państwa byłby najlepszy( najlepiej chronił przed wodą) do impregnacji łazienki wykonanej z trawertynu częściowo anticowany (na ścianach) i żywicowany na podłodze ?

najlepszy impregnat MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Jakim preparatem z Państwa oferty można zaimpregnować mozaikę kwarcytową, która znajduje się m.in. w kabinie prysznica ?

Polecam impregnat MN PRZECIW PLAMOM lub DYNASIL FX

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fx-725

 

Jakiś czas temu zakupiłam mozaikę z otoczaków do łazienki, niestety ale jest ona naturalna czy matowa i szara, chciałabym pomalować ja jakimś impregnatem dającym efekt mokrego kamienia, proszę o poradę

polecam

MN POGŁĘBIACZ KOLORU, jest to impregnat, który nadaje się do wewnątrz pomieszczeń

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

 

Właśnie położyłem Kamień Łupek Kwarcyt na ścianie pod prysznicem

Czy polecacie impregnacje takiego kamienia ?

Polecam impregnat MN OLEJ ŁUPKOWY, typowy impregnat do łupka

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-mn-olej-lupkowy-522

 

Czy mogą Państwo polecić najlepszy preparat do granitu w łazience, który jest nietoksyczny i nie zmienia koloru kamienia?

polecam Mn PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Posiadam pod prysznicem białe otoczaki, które muszę zaimpregnować.

nie ma takich impregnatów do kamienia, które jednocześnie zabarwiają na wybrany kolor. Jedynie co jest, to impregnat, który zachowa kamień naturalnie suchy lub przyciemni ( efekt mokrego kamienia).

http://www.do-kamienia.pl/Bezwonny-impregnat-hydrostone-eco-735

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Czy możecie zaproponować narzędzia i środki do domowego użytku na powierzchni kamiennych głównie piaskowiec?

Do czyszczenia płyt z piaskowca jeżeli nie ma zazieleń polecam Cleaner

http://www.do-kamienia.pl/Cleaner-srodek-do-usuwania-plam-na-powierzchniach-szorstkich-684

natomiast w przypadku zielonych nalotów płyn do czyszczenia na zewnątrz.

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

Natomiast do impregnacji polecam impregnat Hydrostone (wygląd suchy kamień)

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

lub impregnat pogłębiający kolor Prodark( wygląd mokry kamień).

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

Na powierzchnię 120 m2 środka czyszczącego potrzeba 10 litrów natomiast impregnatu 15 litrów.

 

Jestem zainteresowany impregnacją różnych rodzajów kamienia.

1. Salon i korytarz(60 m2) - granit polerowany (kashmir white) - chciałbym zaimpregnować dobrym środkiem przed plamami itp., ale nie chce zmieniać koloru.

2. Wiatrołap(8m2) - granit szczotkowany - nie wiem czy stosować ten sam impregnat

3. Taras zewnętrzny 12m2 i wejście do domu 10 m2 - granit palony, płyty - też chciałbym zaimpregnować

1, SALON I WIATROŁAP impregnat MN PRZECIW PLAMOM ok 10 litrów

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

2. TARAS ZEWNETRZNY

- kamień naturalnie suchy HYDROSTONE ok 3 litry

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

- efekt mokrego kamienia PRODARK ok 3 litry

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Proszę o informację, czy preparat Prodark max będzie odpowiedni do ożywienia koloru granitu płomieniowanego, położonego na werandzie domu ?

najbardziej impregnat ten do tego służy. Występuje również w opakowaniach 1 litr, koszt takiego opakowania to 66,00 zł

 

Chciałbym się dowiedzieć czy produktem "LATIO delikatny płyn do czyszczenia" lub innym w państwa ofercie, można wyczyścić ścianę z naturalnego piaskowca czerwonego znajdującą się WEWNĄTRZ pomieszczenia.

Lepszym środkiem, który poradzi sobie z zabrudzeniami na piaskowcu będzie WEXA, nadaje się również do wnętrz domu

 

Potrzebuję rady jak podłogę doprowadzić aby wyglądała ładnie, czym czyścić i jakie środki zastosować?

- do wyczyszczenia polecam środek WEXA

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-wexa-488

- natomiast aby nadać jej połysk polecam pastę BELLINZONI, którą najłatwiej poleruje się wełną stalową, ewentualnie froterką

http://www.do-kamienia.pl/Pasta-polerska-bellinzoni-bezbarwna-13-kg-536

p://www.do-kamienia.pl/Welna-stalowa-598

- do codziennej pielęgnacji można użyć płynu PIELĘGNACJA POŁYSKU

http://www.do-kamienia.pl/Mn-do-mycia-pielegnacyjnego-533

- żeby zabezpieczyć przed palmami po wypolerowaniu proszę użyć MN PRZECIW PLAMOM

http://www.do-kamienia.pl/Mn-przeciw-plamom-525

 

Mam położony granit płomieniowany na podłodze czy posiadacie państwo jakiś środek który był by do tego przeznaczony oraz coś do zakonserwowania aby nie łapał tak brudu ?

Do wyczyszczenia polecam DYNASIL RENOWAL KR,

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-renowal-kr-700

natomiast do zaimpregnowania

PRODARK - pogłębiający kolor kamienia

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

HYDROSTONE - zachowujący kamień naturalnie suchy

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Proszę o informację ,który z Państwa produktów można zastosować w celu zabezpieczenia kamienia naturalnego MARMUR,GRANIT ?

Polecam impregnat DYNASIL FS

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-fs-699

 

Chciałbym nieco "podbarwić" kamień, uwidocznić żyły, nadać mu bardziej żółty kolor a dodatkowo uzyskać efekt mokrego kamienia.

Impregnaty pogłębiające kolor do piaskowca:

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-idea-xc-bellinzoni-688

 

Czy są dostępne jakieś preparaty (płyny, pasy), które spowodują przyciemnienie zbyt jasnego lastryko na klatce schodowej?

polecam PRODARK MAX

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-lakier-prodark-max-511

 

 

 

SCHODY

 

Fachowiec układający stopnie granitowe na betonowych schodach z sobie tylko znanych powodów dokonał zaznaczeń markerem na granicie

polecam środek do usuwania markerów z kamienia SEXTEN

http://www.do-kamienia.pl/Sexteen-srodek-do-usuwania-farb-gum-flamastrow-z-kamienia-500

 

Jaki środek najlepiej użyć do gruntownego czyszczenia schodów granitowych plomieniowanych zewnętrznych?

Polecam Cleaner, środek do czyszczenia

http://www.do-kamienia.pl/Cleaner-srodek-do-usuwania-plam-na-powierzchniach-szorstkich-684

 

Szukam środka do czyszczenia granitu. Mam schody z granitu groszkowanego w kolorze brązowym i zrobiły się na nim jaśniejsze plamy,prawdopodobnie po wodzie z odzywkami do kwiatów,pod doniczkami.

Środkiem, który usunie naloty jest CLEANER

http://www.do-kamienia.pl/Cleaner-srodek-do-usuwania-plam-na-powierzchniach-szorstkich-684

 

Impregnat do granitu - tylko bardzo dobry

1. Nagrobek płyta leżąca i podbudowa - STRZEBLÓW , płyta z napisem piaskowanym SZWED. powierzchnie gładkie polerowane.

2. Schody STRZEGOM powierzchnia płomieniowana , boki gładkie polerowane.

W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję

ad.1.

Do granitu Strzeblów i szwed impregnat Antyplama. Impregnat ten zaimpregnuje przed plamami oraz wodą nie wyciągając koloru kamienia,

zachowując go w jego naturalnej barwie. Tak samo litery zaimpregnowane tym preparatem powrócą do naturalnej suchej barwy.

ad.2.

Schody z granitu Strzegom można impregnować impregnatem Antyplama zarówno część plomieniowana jak i polerowane.

Trzeba tylko pamiętać w obu przypadkach aby na powierzchni polerowanej impregnat po wyschnięciu przefroterować czystą i suchą szmatką.

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-anty-plama-506

Impregnat powinien na zewnątrz przy wahaniach temperatur wytrzymać do 3 lat po czym impregnację należy powtórzyć.

 

Ptrzebuję wyczyścić i następnie zaimpregnować schody zewnętrzne i podest z płomieniowanego granitu.

Do wyczyszczenia można użyć DYNASIL KR jest to mocny środek do rozcieńczania na bazie kwasów, więc sobie poradzi z zabrudzeniami. Po wyczyszczeniu zalecam ponowne zaimpregnowanie. Można użyć HYDROSTONE, zachowujący kamień suchy, lub PRODARK pogłębiający kolor kamienia.

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-renowal-kr-700

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

 

Poszukuje impregnatu do konserwacji schodów zewnętrznych z granitu Strzegom Żbik w strukturze płomieniowanej (ok.40m²).

Do zaimpregnowania schodów polecam impregnat PRODARK. Impregnat ten powoduje efekt mokrego kamienia, czyli kamień po zaimpregnowaniu wygląda na ciemniejszy, tak jak by go polał wodą. Na powierzchnię 40 m kw potrzeba ok 5 litrów czyli 217,00 zł przy jednokrotnej impregnacji.

Alternatywa dla niego jest HYDROSTON, który zachowuje kamień naturalnie suchy. Koszt tez 217,00 zł przy jednokrotnej impregnacji.

Impregnację lepiej robić dwukrotnie, wówczas kamień jest lepiej zaimpregnowany.

 

Chciałbym zakupić u Państwa jakieś środki do wyczyszczenia i zaimpregnowania schodów, wykonanych z granitu palonego.

Co do środków do czyszczenia wspomnianych plam to:

- plamy pochodzenia naturalnego (porosty, odchody ptaków itp.) preparat ALGES 1L

- rdzawe plamy - preparat BERO 1L

Z impregnatów z efektem "suchego" kamienia, czyli bez zmian zabarwienia kamienia, wybór mamy następujący:

- Lithofin PRZECIW PLAMOM 1L -

- Dynasil FS 1L

- Dynasil FX 1L

- VBV Sweden HYDROSTONE 1L

Przy wspomnianych 14 m2 zalecana ilość to min. 2L ze względu na różną chłonność materiałów polerowanych a płomieniowanych. Teoretycznie z 1L każdego z tych preparatów można zaimpregnować ok. 7-8 m2 powierzchni.

Doświadczenie jednak mówi, że będzie to ok.5-7 m2 z 1L.

 

Potrzebuję impregnatu do granitu płomieniowanego na schody zewnętrzne ok 50m2.

efekt mokrego kamienia

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-prodark-512

efekt suchego kamienia:

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Który z oferowanych przez Państwo środków do czyszczenia poradzi sobie

z zabrudzeniem kamienia naturalnego /biały piaskowiec/ położonego na schodach tarasowych na zewnątrz budynku ?

Do wyczyszczenia polecam MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNATRZ, natomiast do impregnacji HYDROSTONE

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Jaki środek do impregnacji zewnętrznych schodów granitowych w kolorze ciemny grafit, płomieniowanych ?

Polecam impregnat MN POGŁĘBIACZ KOLORU

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-poglebiacz-koloru-do-kamienia-524

 

CZYSZCZENIE NAGROBKA

 

Poszukuję skutecznych preparatów do oczyszczenia starych grobów z mchów i starości. Groby są wykonane z kamienia i piaskowca

Możemy zaproponować bardzo dobre rozwiązanie w postaci środka Dynasil ALK który działa samoczynnie i trzeba go pozostawić na ok 6 godzin po czym dopiero spłukać.

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-renowal-alk-743

Drugi preparat który działa szybciej i nie ma konieczności pozostawiania lecz jest troszkę mniej skuteczny to środek Alges

http://www.do-kamienia.pl/Alges-srodek-do-usuwania-zabrudze-naturalnych-478

 

Który środek do czyszczenia lastryko (szlifowane schody oraz niewielki murek przydomowy z lastryko nieszlifowanego) moglibyście Państwo polecić ?

do lastriko polecam środek DYNASIL KR

http://www.do-kamienia.pl/Dynasil-renowal-kr-700

 

Poszukuję super środka czyszczącego do lastryko.

Do wyczyszczenia lastrico polecam ADEX, jest to dość mocny środek, który powinien sobie poradzić z tymi schodami

http://www.do-kamienia.pl/Adex-srodek-do-usuwania-smug-cementu-i-rdzy-477

 

Na nagrobku wykonanym z zielonego kamienia najprawdopodobniej tropical green /zielony kamień z czerwonymi żyłkami powstał ciemny zaciek nie wiadomego pochodzenia.

jeżeli jest to tłusty zaciek, to proszę użyć środka OIL-EX.

 

Dorabiano mi tablicę do pomnika i kolor jest jaśniejszy niż cała reszta. Kamieniarz twierdzi, że sam się przyciemni. Proszę o radę, czym można by go przyciemnić?

Aby przyciemnić tablice należny użyć impregnatu do poleru nadający efekt mokrego kamienia. Wybór nie jest taki duży. Polecam

BETAWAX lub IDEA XC

http://wwindować-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-idea-xc-bellinzoni-688

 

Jaki impregnat wybrać do zabezpieczenia niewielkiej płyty z piaskowca z elementami nieobrobionymi. Zależy mi na impregnacie nie tworzącym powłoki, nie zmieniającym barwy kamienia.

jak najbardziej HYDROSTONE, to dobry wybór. Poleciłabym Pani ten sam impregnat

 

Mam prośbę o doradzenie jakim preparatem da się wyczyścić naturalny bazalt z plam powstałych z żywicy ( wokół las sosnowy), leżących jakiś czas liści dębu, odchodów ptasich itp. ?

zabrudzenia tego typu można usunąć środkiem MN DO CZYSZCZENIA NA ZEWNATRZ

Potrzebuję coś do

1)wyczyszczenia wosku

2)jakiś środek do czyszczenia i konserwacji nagrobka

1. do wyczyszczenia tłustych plam

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

2. do ogólnego wyczyszczenia z zielonych nalotów i ogólnych zabrudzeń

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

3. do impregnacji

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-hydrostone-510

 

Na płycie granitowej Impala po sezonie zimowym pojawiły mi się kilkucentymetrowe sztychy, małe pęknięcia długości włosa i wyczuwalne pod paznokciem. Poszukuje środka który trwale wypełni i usunie lub sprawi je niewidocznymi.

można zabezpieczyć i przepolerować sztychy pasta BELLINZONI w kolorze czarnym, jednak żeby całkiem były nie wyczuwalne i nie widoczne to nie ma takiej możliwości.

 

Potrzebuje dobry preparat do czyszczenia starego piaskowca.

Proszę o pomoc

najlepszym środkiem będzie MN DO CZYSZCENIA NA ZEWNĄTRZ

http://www.do-kamienia.pl/Mn-doczyszczenia-na-zewnatrz-491

 

Chciałbym kupić dobry środek do impregnacji nagrobka. Nagrobek jest nowy z granitu. Chodzi mi o dobre zabezpieczenie przed wodą i mrozem itp.

Do zabezpieczenia nagrobka polecam impregnat BETAWAX

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

 

Około 1 miesiąca temu wylał się gorący wosk ze znicza na płytę granitową i powstała dość duża plama o wymiarach 20 x 60 cm. Granit jest koloru jasnego, a plama ciemna.

proszę użyć preparatu do usuwania plam z kamienia np. oil-ex, on się na pewno poradzi

http://www.do-kamienia.pl/Lithofin-oil-ex-250ml-487

 

Jaki środek z Państwa oferty polecilibyście do usunięcia żywicy z drzewa iglastego z kamiennego nagrobka?

POLECAM środek MN DO GRUNTOWNEGO CZYSZCZENIA, a następnie impregnat BETAWAX

http://www.do-kamienia.pl/Mn-do-gruntownego-czyszczenia-490

http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-do-kamienia-naturalnego-betawax-508

 

Jakim środkiem mogę bezpiecznie usunąć żywicę sosnową z granitowego nagrobka?

Polecam preparat PERFECT FORTE do usunięcia żywicy, natomiast następnie należy zaimpregnować kamień np. impregnatem ANTYPLAMA
http://www.do-kamienia.pl/Perfect-forte-srodek-do-usuwania-tlustych-zabrudze-493
http://www.do-kamienia.pl/Impregnat-anty-plama-506

 

KAMIEŃ NA ZEWNĄTRZ

Czym mogę zabezpieczyć kamień aby nie wychodziły na nim ciemne plamy?
Do impregnacji kamienia przed połóżeniem polecamy specjalny impregnat izolacyjny HI 3000 , który nanosimy od spodu (tyłu) kamienia.
Preparat ten zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci, soli, rdzy i przebarwień od podłoża. Zabezpiecza on także przed przenikaniem wilgoci powstającej pomiędy podłożem a kamieniem w trakcie użytkownia.
 

Impregnacja kamienia na zewnątrz przed czy po ułożeniu. Jaki impregnat?
Kamień układany na zewnątrz wymaga większego zabezpieczenia niż ten który jest układany w środku domu.
Przed ułożeniem kamienia bardzo ważną rzeczą jest aby był on zabezpieczony przed wilgocią powstająca na zewnątrz na wsutek różnic tenperaturowych jakie wsytępują. Do tego celu powinniśmy użyć preparatu izolującego kamień od spody o nazwie HI 3000. Preparat ten poprawia również przyczepność kleju do kamienia na wskutek zamknięcia wszelich zabrudzeń wynikających z obróbki kamienia w zakładach produkcyjnych.
Preparat ten zabezpieczy przed przenikaniem wilgoci z kleju jaki używamy a takze wilgoci jak już wspomnieliśmy powstającej pomiędzy kamieinem a podłożem. Również bardzo istoną rzeczą jest wykonanie na podłożu betonowym hydroizolacji w postaci masy hydroizolacyjnej, która zabezpieczy przedstawaniu się wilhoci bezpośrednio w ziemii po fundamentach betonowych. W przypadku wykonywania montażu na podłożu z nasypu masa hydroizolacyjna nie będzie stosowana.
Trzecią ważną i zauważalną rzeczą jest impregnacja kamienia od strony widocznej, zewnętrzne w taki sposób aby uchronić kamień przed panującymi warunkami atmosferycznymi. Do tego celu polecamy impregnat Hydrostone (efekt suhego kamienia) lub impregnat   Hydrowet (efekt mokrego kamienia). Obydwa impregnaty są paroprzepuszcalne i bezpieczne w stosowaniu.
Sami widzicie ile więcej czas zejdzie z przygotowaniem kamienia naturalnego na zewnątrz. Ale system ten został już wielokrotnie sprawdzony i stosowany. Zapobiega on powstawaniu ciemnych przebarwień a także białych solnych wykwitów zauważalnych w wielu nieprawidłowo wykonanych pracach kamieniarskich.