Blog

Kategorie

Blog

Onyks – przepiękny kamień do aranżacji wnętrz

Onyks to półszlachetna odmiana agatu o zróżnicowanej kolorystyce warstw i misternych wzorach, które wzbogacają nowoczesne wnętrza. Nowoczesne pomysły na aranżację wnętrz różnią się między sobą zastosowaniem kolorów i wzorów kamienia. Onyksowe oprawy oświetleniowe, umywalki łazienkowe, onyksowe panele ścienne, oferują...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Wszystko co trzeba wiedzieć o granicie impala

Jest to jeden z wielu różnych rodzajów naturalnego granitu, którego ludzie używają na blaty kuchenne i inne powierzchnie - granit impala. Ten materiał posiada pewne charakterystyczne cechy, które czynią go wyjątkowym. W tym artykule nie będziemy jednak zbyt szczegółowo omawiać jego wyjątkowych właściwości, skupimy się za to na tym czym on w istocie jest, skąd pochodzi i jak go czyścić. 

Jest to jeden z wielu różnych rodzajów naturalnego granitu, którego ludzie używają na blaty kuchenne i inne powierzchnie - granit impala. Ten materiał posiada pewne charakterystyczne cechy, które czynią go wyjątkowym. W tym artykule nie będziemy jednak zbyt szczegółowo omawiać jego wyjątkowych właściwości, skupimy się za to na tym czym on w istocie jest, skąd pochodzi i jak go czyścić. 

Granit impala - skąd pochodzi i jaki to kolor? 

Granit impala pochodzi z Republiki Południowej Afryki. Wywodzi się wprost z okresu prekambryjskiego, czyli można powiedzieć z pewną dozą przesady, że jest stary jak świat. Ten kamień w skali międzynarodowej może być klasyfikowany jako granit, ale w obszarze stosowania Normy Europejskiej musi być uznawany za gabro, czyli zasadową skałą głębinową. 

Granity impala  charakteryzują się odcieniami ciemnych szarości i czerni, a kolory te często przenikają się wzajemnie. Generalnie wyróżnia się trzy rodzaje tego granitu w zależności od ich jasności i tonacji. Sam kolor wiąże się z budową strukturalną tego kamienia. Granit ten składa się bowiem głównie z szarawego skalenia i czarnego piroksenu.

Ten wytrzymały materiał jest zalecany do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz do różnych projektów, w tym podłóg, ścian, blatów granitowych i projektów krajobrazu. Jest również używany do projektowania i wykonywania nagrobków. Warto zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne tego materiału. Struktura kamienia jest bowiem mrozoodporna, wytrzymała na ciepło i ma stały połysk. Poza tym jest niesamowicie trudna do zarysowania i nie odbarwia się. 

Czym czyścić granit impala?

Niegdyś granit, czyszczono w konwencjonalny sposób, używając wody z niewielkim dodatkiem płynu do kamienia naturalnego. Nie przynosiło to oczekiwanych efektów. Na szczęście mamy znacznie skuteczniejsze i prostsze sposoby. Do blatów kuchennych, łazienkowych, parapetów i stołów zalecamy efektywne mycie wraz pielęgnacją, a dodatkowo z zachowaniem istniejącej impregnacji 3w1 płyn Clever do blatów. Spryskujemy, przecieramy szmatką i pozostawiamy do wyschnięcia. Bez smug, mazaków i z pięknym wypielęgnowanym połyskiem. 

Do nagrobków wykonanych z granitu impala, polecamy płyn do czyszczenia nagrobków, który wzmacnia kolor i pielęgnuje powierzchnię kamienia. Dzięki specjalnie dobranym aktywnym związkom płyn nie pozostawia smug. Wystarczy spryskać równomiernie czyszczona powierzchnię a następnie przetrzeć miękką szmatką. Pozostawić do wyschnięcia i nie spłukiwać. A dla uzyskania lepszego efektu pozostałość przetrzeć suchą szmatką.

W ofercie sklepu dostępny jest także preparat do mycia i pielęgnacji podłóg z kamieni naturalnych. Stosuje się go w rozcieńczeniu z letnią wodą w zależności od stopnia zabrudzenia. Płyn wzmacnia kolor oraz posiada działanie ochronne powierzchni impregnowanych oraz antypoślizgowe.

Ile kosztuje granit impala?

Chociaż impala granit jest materiałem o pochodzeniu dość egzotycznym, to jednak jest szeroko rozpowszechniony. Czyni go to zatem materiałem bardzo wdzięcznym i wymiernie tanim. Ceny granitu impala wahają się oczywiście w zależności od jego konkretnego rodzaju, ale zaczynają się już od 700 złotych za metr kwadratowy. To nadal wyższa cena w stosunku do innych odmian granitu dostępnych na rynku, jednak z pewnością jest to całkiem atrakcyjna alternatywa w porównaniu z drogim marmurem. Zyskujemy w końcu materiał wyróżniający się elegancją i cechami wytrzymałościowymi.

Moje ulubione produkty

close
close

DAYSTONE (...

close

QUARTZ CLEAN

close
close

DYNASIL KLINKIER

close

Lampion nagrobkowy

close

LAMPION kamienny...

close

Wysięgnik 2-...

close

WEXA Lithofin

close

MEBA CLEAN...

close

LATIO koncentrat

close

HYDROSTONE MAX...

close

Impregnat do...

close

Zestaw do...

close
close

ADEX Koncentrat

close

QUARTZ...

close
close

AP-K2 Płyn do...

close

ALGES koncentrat

close
close
close

Szczotka do...

close

CalxOut (dawniej...

close
close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

AP-307 Silny...

close
close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close
close

Pasta OIL FREE

close

ANTYPOLER

close

Pasta R52

close

AP-209 Pasta...

close

DAYSTONE COVER...

close

POLITURA PASTA...

close

Dynasil Renowal...

close
close

AP-207 Pasta...

close

BETAWAX impregnat

close

Dynasil OIL...

close

Klej-szpachla...