Blog

Kategorie

Blog

Usuwanie tłustych plam z kamienia. Jak sobie z nimi radzić

Tłuste zabrudzenia. Jak z nimi walczyćPrzeszukując różnego rodzaju fora, udało nam się trafić na kilka ciekawych porad dotyczących domowych sposobów na tłuste plamy na kamieniu. Zacznijmy od tego, że kamień nie jest równy kamieniowi. Jeśli wiemy, że w naszym domu lub ogrodzie znajdują się elementy z kamienia i właśnie zostały...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Wskazówki poprawnego użytkowania nagrobka lub grobowca

Nagrobki wykonane są z naturalnego kamienia typu granit, który jest materiałem twardym, całorocznym i wytrzymałym na nasze warunki atmosferyczne. Jest to kamień w pełni naturalnym i niepowtarzalny w swoich wyglądzie. Kamień naturalny tak jak skóra człowieka wymaga pielęgnacji i poprawnego obchodzenia się z nim. W naszej firmie każdy wyrób posiada okres gwarancyjny zapisany w umowie. Zamawiający chcąc utrzymać gwarancję oraz poprawnie obchodzić się z wyrobem powinien dostosować się do poniższych wskazówek.

MYCIE NAGROBKA

Używać do tego celu wyłącznie czystą wodę a w przypadku nalotów naturalnych typu soki z drzew używać wyłącznie preparatów przeznaczonych do kamienia naturalnego i rekomendowanych przez naszą firmę. Delikatne płyny myjąco-pielęgnacyjne o ph pomiędzy 6-8. Nie wolno stosować płynów czyszczących , odtłuszczających lub z zawartością kwasów. Używanie przez dłuższy czas takich preparatów prowadzi do zniszczenia poleru kamienia, a także do destrukcji struktury kamienia naturalnego, a co za tym idzie nieodwracalnych odbarwień, plam, a nawet rozpadu kamienia. W sporadycznych przypadkach można zastosować do mycia parę kropel octu, co pomoże i ułatwi nam czynności związane z wyczyszczeniem nagrobka. Wszelkie bezpieczne i sprawdzone preparaty można zakupić poprzez sklep internetowy do-kamienia.pl

IMPREGNACJA NAGROBKA

Każdy kamień można zaimpregnować,, co poprawi jego wytrzymałość, zmniejszy nasiąkliwość oraz ułatwi mycie nagrobka. Impregnacja zapewni również, ochronę przez głębokim wnikaniem rozlanego wosku na płycie nagrobka co się często zdarza. Rozróżniamy dwa rodzaje impregnatów. Impregnat pogłębiający kolor tzw. efekt mokrego kamienia oraz impregnat z efektem suchego kamienia. O właściwy dobór impregnatu do wykonanego nagrobka prosimy się zwrócić do naszej firmy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek jak pojawienie się plam, ciemnych nalotów, mazaków itp. Nigdy i nawet NIE WOLNO używać past tak ogólnie przyjętych w naszym kraju do nagrobków z lastrika, które mogą po prostu zniszczyć wygląd nagrobka.

STAWIANIE ZNICZY ORAZ KWIATÓW

Ten dział zawiera bardzo ważne informację. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi. Stawianie zniczy bezpośrednio na płycie nagrobka może doprowadzić do powstania dużych, rozległych plam po pęknięciu lub przewróceniu się znicza. Do tego celu służą podstawki pod znicze, które bezpłatnie dodajemy do każdego grobu. Można również dokupić sobie większą ilości podstawek wykonanych z ceramiki, która wpływa obojętnie na kamień i nie powoduje reakcji z kamieniem. Istnieje możliwość przetrzymywania większej ilości zniczy na kostce przed nagrobkiem, co uchroni płytę nagrobkową przed zalaniem woskiem. Natomiast przed świętem zmarłych warto zabezpieczyć swój nagrobek ,dostawiając inne podstawki np. Plastikowe o większej powierzchni tylko na czas świąt.

Kwiaty można stawiać na płycie nagrobka, ale trzeba zwrócić uwagę, aby każda donica posiadała podstawkę. W przypadku deszczu przelewająca się woda opadowa wraz z kwasami z ziemi, aby mogła osadzić się właśnie w tej podstawce. W przypadku kwiatów sztucznych trzeba koniecznie zwrócić uwagę na obciążenie kwiatów, jakie znajduje się w donicy. Obciążenie to nie może być wykonane z cementu, betonu, gipsu czy szpachli różnego rodzaju. Można zastosować naturalne kamyczki, które doskonale spełnią tę funkcję i będą jednocześnie bezpieczne dla nagrobka wykonanego z kamienia naturalnego. Również stawianie sztucznych stroików na płycie nagrobka, które posiadają widoczne niezabezpieczone wystające druty. W połączeniu z panującą wilgocią w powietrzu lub wodą rdzewieją i niejednokrotnie rdza wchodzi z głąb kamienia, powodując plamy i przebarwienia. Plamy te w większości są bardzo trudno usuwalne lub nawet nie do usunięcia.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki były przydatne dla Państwa oraz pomogą w przyszłości uniknąć wielu niespodziewanych problemów. Natomiast jeżeli już coś się stanie na nagrobku to jak najbardziej służymy pomocą w zakresie usunięcia zaistniałego problemu a także doradztwem w tym zakresie.

Moje ulubione produkty

close

BERO Lithofin...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

CLEANER koncentrat

close
close

DO GRUNTOWNEGO...

close
close

SOLVED krem do...

close
close
close

HYDROWET...

close

KLIPARTY NAGROBNE

close
close

Wiertło palcowe...

close

TIX E PLUS 1,5kg

close

KLAR

close

COCO SOFT...

close

MEBA MAX impregnat

close

Tenax Solido

close

Obsadka dyszy...

close

PRODARK MAX...

close

DYNASIL MINERAL...

close

KONIG

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

NANO impregnat

close

NANO GOLD impregnat

close
close

Transformator...

close

ROSTEN odrdzewiacz

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL SOLID

close

FLEX CS 60 WET

close

DO ZMYWANIA I...

close

Jo Sonjas

close
close
close
close

OLEJ ŁUPKOWY...

close
close

Pasta OIL FREE

close

DYNASIL RENOWAL...

close

HYDROSTONE GOLD...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

ALGES koncentrat

close

PASTA POLERSKA...

close

POLITURA KREM...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

STONE FLEX PLUS

close

AGER impregnat

close

IDEA BLACK...

close

Fuga do kamienia

close

Uchwyt do...

close

Piaskarka...

close

BLASTER 2000

close

Zestaw do...

close
close

Pasta R52

close

Pasta polerska w...

close

QUARTZ PROTECT

close

SUPER TEC...

close

Wełna stalowa

close

SEA B-CHEM

close

TENAX BLACK 67