Blog

Kategorie

Blog

Świetlne płyty GLASS LIGHT

Oświetlenie kamienia naturalnego Tak dokładnie tylko takie rozwiązanie jest wykorzystywane w kamieniarstwie aby Jeszce bardziej uwidocznić piękno natury zaklętej w kamieniu. Do tej pory aby podświetlić kamień wykonywane było podświetlenie diodami led minimum w odległości ok 5 cm z zastosowaniem folii aluminiowej w celu...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Świetlne płyty GLASS LIGHT

Największy wymiar jednej płyty może wynieść do 2050 x 3050 mm. Przy czym musi być to płyta grubsza sięgająca 6 mm. Taka wielkość płyty świetlnej pozwoli na wyeksponowanie dużej części ściany. Bywają stosowane są takie wielkości płyt na posadzki podświetlane. W celu spotęgowania efektu świetlnego w pomieszczeniu. Wykonanie dowolnego kształtu w tych płytach nie sprawia problemu, możemy wykonać dowolny wzór wcześniej zaprojektowany w programie Cad.

Oświetlenie kamienia naturalnego

Tak dokładnie tylko takie rozwiązanie jest wykorzystywane w kamieniarstwie aby Jeszce bardziej uwidocznić piękno natury zaklętej w kamieniu. Do tej pory aby podświetlić kamień wykonywane było podświetlenie diodami led minimum w odległości ok 5 cm z zastosowaniem folii aluminiowej w celu odbicia światła. Teraz aż tak ekwilibrystycznych metod już się nie stosuje. Zostąpiły go płyty świetlne Glass Liga których maksymalna grubość to 6 mm. Drugą bardzo ważna rzeczą jest zmniejszenie ilości pasków ledowych, które do kamienia były montowane w odstępach od siebie ok 10 cm na całej płaszczyźnie kamienia naturalnego. Teraz takie rozwiązanie zastąpione zostało jednym lub maksymalnie dwoma paskami z odpowiednio dobranymi diodami ledowymi. Pozwoliło to mniejszych ilość źródła światła a tym samym zmniejszyć zużycie prądu w znaczącej ilości. Teraz podświetlenie kamienia stan się bardziej efektowne.

Reklama świetlna

Znamy taka formę zwrócenia uwagi jest na każdym kroku. Mało kto się zastanawia jak jest skonstruowana, ile prądu pobiera oraz czy wymaga specjalnego montażu. Na te wszystkie pytania nasza odpowiedź brzmi nie. Nie pobiera dużo prądu, nie wymaga specjalnego montażu i nie jest to konstrukcja z specjalistyczna. Może wymieńmy jej plusy ponieważ z minusami jest ciężko wyciągnąć. Podstawową dużą zaletą jest ekonomia. Zużycie prądu zminimalizowane jest do 40% mniej niż tradycyjny najbardziej enrgooszczędny led.  Jest bardzo cienka i lekka dlatego nie wymaga specjalistycznego montażu można ją zawiesić na innej rzeczy przytwierdzonej do ściany. Możliwy jest do wykonania duży format ponad 2x3 m. Natomiast dzięki bardzo nowoczesnej produkcji tej płyty stała się innowacyjnym produktem przyszłości. 

Reklama led 

Wszystkie reklamy są wykonywane teraz na diodach led nie ma już innego alternatywnego a zarazem korzystniejszego źrodła światła. Światło led jest ekonomicznym oświetleniem a także przy dzisiejszych nowych produkcjach również bardzo wydajnym. Reklama wewnętrzna czy zewnętrzna różni się wyłącznie zakresem ochrony opraw ledów w klasie szczelności o oznaczeniu symbolem IP.

Na zewnątrz ochrona przeciw wilgoci powinna wynosić IP 67 co oznacza pyłoszczelność oraz ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla opraw niższych niż 0,85 m. Wewnątrz budynków wystarczają jest ochrona o symbolu IP 44 co oznacza ochronę przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej a także ochronę bryzgoszczelny przed wodą z dowolnego kierunku.

Oświetlenie led

Oświetlenie led

Wszyscy teraz wiemy że forma oświetlenia Led jest najtańszą formą oświetlenie pod kątem zużycia prądu. Wiemy też że dobre oświetlenie led nie jest tanie ponieważ dobry Led zużywa mniej prądu jak jest wyprodukowany zgodnie z europejskimi dyrektywami. Tanie ledy nie są oszczędne, pobierają więcej prądu oraz ich żywotność jest znacznie krótsza.  A wyobraźcie sobie że jest na rynku płyta świetlna z wysokiej jakości ledami i zużywa prawie o połowę mniej prądu gdzie w dzisiejszych czasach jego oszczędzanie to temat pierwszorzędny. Ciekawe prawda? Dlaczego więc zużywa mniej prądu? Ponieważ opracowany sposób przenoszenia światła pozwoli na zmniejszenie w zastosowaniu ilości ledów. Teraz wszystkie reklamy led mogą być tak samo efektywne ale z dużo mniejszym zużyciem prądu. Jest to następny krok w rewolucji oświetlenie i reklamy led.

Ledy do pokoju

W dzisiejszych czasach jest to bardzo popularne zastosowanie oświetlenia typu led w pokojach u dzieci. Z jednej strony Ledy w paskach przyklejane są do ścian i sterowane poprzez pilota. Jest to fajna zabawa dla dzieci szczególnie jeżeli są to jeszcze diody RGB w których poprzez zastosowanie tylko trzech kolorów mieszających się ze sobą tworząc wielobarwne kontrasty. Układ ten posiada diody - czerwoną (Red), zieloną (Green) i niebieską (Blue). Takie rozwiązanie daje dzieciom nie tylko dobrą zabawę ale również oświetlenie w półmroku w nocy podczas ich snu. W płytach typu Glass Light stosowanie diod RGB jest również możliwe pozwoli to na sterowanie wieloma kolorami na całej płaszczyźnie.

Plafon led

Plafon jako płaski element świetlny posiada jeden niepodważalny atut. Jest płaski. Dlatego płyty świetlne  doskonale się wpisują w ten model. Ich grubość wynosi od 4- 6 mm więc niejednokrotnie mniej niż wiele plafonów dostępnych na rynku. Dodatkowo mniejsze zużycie prądu niż w standardowych plafonach wyprowadza je na lidera na rynku pod względem kosztów utrzymania takiego oświetlenia. 

Lampy sufitowe

Wygląd lampy na suficie to już kwestia gustu i upodobania. Jednak przyglądając się wnętrzu lampy dokładnie można określić jej zamysł oświetlenia pomieszczenia przez producenta. Nasze płyty świetlne spełniają wszelkie wymogi oświetleniowe i nadają się jako komponenty do lamp sufitowych. Nie wymagają dużo miejsca, są cienkie oraz ekologiczne. Jest to doskonały i nowoczesny sposób na korzystne żródło światła mieszczące się wewnątrz lampy. Ponieważ płyty świetlne nie posiadają ekstrawaganckiego wyglądu nie są stosowane bezpośrednio jako element ozdobny a wyłącznie jako Wnetrz i serce całej lampy sufitowej.

Sufit led

Płyty świetlne są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań niestandardowych. Tam gdzie jest potrzeba montaży w powietrzu czy właśnie na suficie. Płyty są wykonane z pleksy dlatego są lekkie. Można je montować poprzez sama płytę bez obawy o przerwanie wiązki światła. W danych czasach modne są sufity napinane, które wymagają równomierności święcenia. Płyty świetlne są wykonanie w wersji slim dlatego też obniżenie sufitu następuje minimalnie wyłącznie do grubości systemu napięcia w suficie podwieszanym. Na płytach świetlnych można bezpośrednio wykonać dowolny nadruk wówczas sama płyta będzie wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Panel led

Jest to najbardziej popularne nazewnictwo ostatnich lat. Wykorzystywane przemysłowo a także prywatnie. Nie mamiejsco w którym nie znalazłby takiego oświetlenia. Panele led złożone są z płyty PMMA oraz pasków led, które umieszczone są za płyta. Płyta pełni rolę rozpraszacza światła aby ni było widać diod led. Takie panie posiadają grubość od 3-5 cm. Istnieją panele cieńsze lecz nie przekraczające 2 cm  grubości.  Panele tego typu produkowane są w formach prostych kwadratów i prostokątów.  Panele led są najczęściej oprawami sufitowymi występujące w sufitach podwieszanych lubi zabudowach gipsowo-kartonowych.

GLASS LIGHT - Illuminating the future

Moje ulubione produkty

close

DAYSTONE (...

close

WEXA Lithofin

close

GREASY OUT...

close
close
close

Zestaw do...

close

GRAVESTONE...

close

AP-303 Mocny...

close

FLEX CS 60 WET

close

LISTWA...

close

STOJAK, KOBYŁKA...

close

UCHWYT DO PŁYT...

close

ADEX Koncentrat

close

LISTWA...

close

BERO Lithofin...

close

QUARTZ...

close

DEFROSTONE (Snow...

close

AGER impregnat

close
close

SOLVED krem do...

close
close
close
close

Kompresor -...

close
close
close

Zestaw do...

close

FLEKK OUT (...

close

AP-209 Pasta...

close
close

CalxOut (dawniej...

close

AP-207 Pasta...

close

ALGES koncentrat

close

Pasta OIL FREE

close

QUARTZ 760

close