Blog

Kategorie

Blog

Fornir kamienny – lekki i elastyczny kamień naturalny

Tapeta kamień Fornir kamienny można z powodzeniem nazwać tapetą ponieważ klei się tak samo jak inne tapety ale ich wytrzymałość jest nieporównywalnie większa. Forniry kamienne są wykonane z prawdziwego kamienia naturalnego łupka, który można dopasować do każdego rodzaju aranżacji wnętrz oraz elewacji budynków. Zastosowanie...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Schody granitowe - wykonanie i pielęgnacja

Granit jest pięknym i wytrzymałym kamieniem nadającym się do wykonywania różnorodnych elementów wykończenia wewnątrz i na zewnątrz domu. Świetnie sprawdzą się granitowe płytki na tarasie i w ogrodzie, a także granitowe wykończenie schodów zewnętrznych i wewnętrznych. O czym warto wiedzieć, wybierając kamień na schody i wykonując schody granitowe? W jaki sposób można je czyścić i pielęgnować?

Rodzaje granitu

Efektowny i zróżnicowany wygląd granit zawdzięcza swojemu składowi - stanowi niejednorodne połączenie kwarcu, skalenia oraz miki i w zależności od ich rodzaju i procentowej zawartości występuje w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Najczęściej spotykane są szare granity, ale możemy znaleźć również kamień prawie czarny, błękitny, zielony czy różowy. Niezależnie jednak od koloru, granit jest twardą skałą o bardzo dużej odporności na ścieranie oraz szkodliwe warunki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w budownictwie. O wyglądzie i właściwościach granitu decyduje również sposób wykończenia. Granit polerowany cechuje się idealną gładkością oraz największą głębią koloru, ma też lśniącą, niemal lustrzaną powierzchnię.  Granit proszkowany, płomieniowany czy piaskowany mają z kolei nierówną, antypoślizgową powierzchnię o różnym stopniu chropowatości. Wymagają impregnacji. Innym rodzajem wykończenia jest szczotkowanie, które pozwala na uzyskanie granitu o gładkiej, matowej powierzchni.

Jak wykonać granitowe schody?

Granitu używa się do wykończenia schodów betonowych. Kamienne płyty układa się na warstwie kleju do kamienia albo zaprawy cementowej oraz mocuje kotwami kamieniarskimi, lub wykorzystując zaprawę z białego cementu portlandzkiego. Ważne, aby użyć odpowiedniego, dobrej jakości kleju, który nie spowoduje pojawienia się wykwitów na powierzchni płyt. Na stopnice należy użyć płyt granitu o grubości 3 do 5 cm, podczas gdy podstopnice mogą być cieńsze. Oprócz jednorodnych bloków granitu, schody można wykończyć kamiennymi płytkami. Rozmieszcza się je na stopniach i przykleja odpowiednim klejem podobnie jak płytki ceramiczne. Ciekawy efekt można uzyskać, wykorzystują stopnice i podstopnice lub płytki wykonane z różnych rodzajów granitu.

Schody granit - czyszczenie i pielęgnacja

Wykończone granitem schody są trwałe i mało wymagające w pielęgnacji. Wyszlifowany na gładko granit na co dzień wystarczy przecierać czystą wodą, wodą z niewielką ilością środka czyszczącego, a w wypadku trudniejszych zabrudzeń specjalistycznymi środkami do czyszczenia kamienia naturalnego, na przykład kremem Solved - delikatnym kremem do czyszczenia kamienia lub produktami marki Dynasil. Granity o chropowatym wykończeniu mogą absorbować wodę i łatwiej ulegać zabrudzeniom, co szczególnie uwidacznia się w przypadku schodów zewnętrznych, dlatego wymagają one zaimpregnowania środkami takimi jak AP-101 lub impregnatami marki Tenax. Warto zapoznać się z ofertą sklepów oferujących różnorodne środki do pielęgnacji kamieni naturalnych i wybrać te, które będą odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Moje ulubione produkty

close
close
close

LAMPION kamienny...

close

WEXA Lithofin

close

HYDROSTONE MAX...

close

Zestaw do...

close
close
close

AP-K2 Płyn do...

close
close
close

Szczotka do...

close

Zestaw do...

close

AP-302 Łagodny...

close

FLEX CS 60 WET

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close
close

ANTYPOLER

close

AP-209 Pasta...

close

DAYSTONE COVER...

close
close

przyssawka -...

close

AP-110...

close

Blocker Flekk...

close
close

HYDROSTONE ECO...

close

Zestaw do...

close

Zestaw do kominków

close

! ZESTAW DO...

close

AP-312 Pasta do...

close
close

Piła, tarcza...

close

Marmolit Solid...

close

Pasta OIL FREE

close
close
close

klej i szczeliwo...

close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL RENOWAL...

close

ALGES koncentrat

close

Piła, tarcza...

close

Chwytak ALIGATOR...

close

OCZYSZCZALNIA...

close

ADEX Koncentrat

close
close
close

Osłona dyszy...