Blog

Kategorie

Blog

Jaki usunąć plamy - marmur, granit, konglomerat.

Gdzie znajduje się plama? Czy znajduje się w pobliżu zlewozmywaka, strefy gastronomicznej, czyli płyty grzewczej, obszaru, w którym stosuje się kosmetyki?  Jakiego to jest koloru? Co dzieje się w okolicy plamy? Itd.  Plamy na powierzchni można często usunąć, czyszcząc je odpowiednim środkiem czyszczącym. Głęboko osadzone lub...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Polerowanie kamienia naturalnego. Czym wypolerować granit?

Granit jest kamieniem magmowym i jest wytwarzany przez ochładzanie lawy pod wysokim ciśnieniem. Granit jest jednym z twardszych kamieni. Polerowanie boków i krawędzi granitu jest częstym zadaniem dla każdego produktu projektu wytwarzanego z granitu. Jednak nie jest to takie straszne, wymaga niewielkich umiejętności mechanicznych, oraz odpowiednich narzędzi, jak   rzepy diamentowe  lub pady i segmenty diamentowe, aby uzyskać profesjonalne wykończenie krawędzi kamienia.

rzepy diamentowe

Polerowanie kamienia naturalnego

Do polerowania krawędzi kamienia potrzebny jest komplet diamentowych podkładek polerskich o ziarnistości 50, 100, 200, 400, 800, 1500 i 3000 oraz ostatni Buff. Musisz użyć ich jeden po drugim, aby osiągnąć doskonałe wykończenie. Podkładki mocowane są do uchwytu szlifierskiego na rzepy, do trzpienia  szlifierki do polerowania kamienia. Podkładki mocowane są do szlifierki za pomocą gwintu M14. Uwaga zawsze używaj szlifierki wolnoobrotowej, lub szlifierki o zmiennej prędkości do polerowania na sucho diamentem granitu, która ma możliwość chłodzenia wodą Jest ona niezbędna podczas polerowania.

Element kamienia musi być przymocowany do stołu obróbczego za pomocą ścisków kamieniarskich, aby się nie przesuwał. Upewnij się, że zacisk nie jest bezpośrednio na granicie, tylko jest podłozony kawałek czystego drewna, aby uniknąć uszkodzenia poleru na powierzchni granitu. Polerowanie rozpocznij od granulacji 50 równomiernie przechodząc po całej powierzchni parokrotnie do momentu, aż do lekkiej zmiany koloru powierzchni, w porównaniu do poprzedniej nieobrabianej. Zwracaj uwagę aby woda była dostarczana ciagle i wypłukiwała powstający szlam, nie zacierając na kamieniu.

Przed zakończeniem polerowania granulacją 50 upewnij się, że wszystkie ślady i rysy po pile  zniknęły.

Jeżeli nie masz już żadnych rys i przejechałeś całą powierzchnie przejdź do polerowania z granulacją 100. Kontynuuj ten sam proces jak poprzednio. Po udanym polerowaniu z ziarnem 100 na krawędzi nie powinny znajdować się widoczne ślady po pile i rysach. Kamień będzie nabierał barwy stopniowo coraz ciemniejszej. 

polerowanie kamienia naturalnego

Polerowanie Granitu

Po użyciu granulacji 100 przejdź do polerowania za pomocą granulacją 200 powtarzając kroki jak poprzednio. Po zakończeniu polerowania granulacji 200 powierzchnia powinna wyglądać bardzo gładko, ale przeważnie nie będzie jeszcze połysku. Teraz możesz przejść do grysu 400 i kontynuować ten sam proces. Na końcu ziarna 400 widać granit. Sprawdzaj po każdej granulacji susząc kamień czy powierzchnia równomiernie ciemnieje, a w przypadku jasnych kamieni powinna być coraz bardziej podobna do powierzchni orginalnej.

Kontynuować ten sam proces granulacją 400 oraz 800. Na tym etapie widać właściwy kolor granitu ale nie widać jeszcze właściwego połysku. Kamień zaczyna się lekko świecić. Następnie powtarzaj te same czynności granulacją 1500. Pod koniec tego etapu na granitowym brzegu musi być widoczny niski połysk a używając granulacji 3000 wygląd będzie już wysoki. Na jasnych kamieniach połysk powienien być już wysoki. W przypadku czarnych granitów konieczne będzie użycie ostatniego diamentu o nazwie buff.  Jest to końcowy segment podciągający kolor kamienia do bardziej czarnego oraz zwiększający połysk do lustrzanego.

Obecnie występują również rzepy do polerowania 3 step, które posiadają tylko trzy granulacje oraz czwarty właśnie buff. Wtedy jednym rzepem trzeba dłużej polerować, aby dokładnie wybrać wszelkie rysy na powierzchni kamienia w analogiczny sposób jak opisywaliśmy. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć połysk  zalecane jest użycie proszku polerskiego polerując filcem polerskim do zwiększenia połysku kamienia oraz krystalizatorów do wzmocnienia struktury kamienia, wyciągnięcia koloru kamienia oraz zabezpieczenia przed plamami i wodą. 

Moje ulubione produkty

close
close
close

Wiertło palcowe...

close

TIX E PLUS 1,5kg

close

KLAR

close

COCO SOFT...

close

MEBA MAX impregnat

close

Tenax Solido

close

Obsadka dyszy...

close

PRODARK MAX...

close

DYNASIL MINERAL...

close

NANO impregnat

close
close

LATIO koncentrat

close

DYNASIL SOLID

close

FLEX CS 60 WET

close

DO ZMYWANIA I...

close
close
close

OLEJ ŁUPKOWY...

close
close

Pasta OIL FREE

close

DYNASIL RENOWAL...

close

HYDROSTONE GOLD...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

POLITURA KREM...

close

STONE FLEX PLUS

close

AGER impregnat

close

IDEA BLACK...

close

Uchwyt do...

close
close

Pasta polerska w...

close

QUARTZ PROTECT

close

Zestaw do...

close

BLOKKER SLIP...

close

Jo Sonjas

close

JAGUAR J5-61 GCC

close

Odkurzacz...

close

Dynasil OIL...

close

QUARTZ...

close

BLOCKER FLEKK...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Zestaw do...

close
close

DYNASIL® EFFECT...

close

GREINPLAST HR

close

Kompresor -...

close

FLEX LW 1202

close

PODSTAWOWA...

close

WORKI FILTRACYJNE

close

PRZECIW PLAMOM...

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

LÖSEFIX Lithofin

close

SEA B-CHEM

close

RR-1 Bellinzoni

close

WEXA Lithofin

close

PASTA POLERSKA...

close
close

DYNASIL BETON

close

COVER powłoka...

close

Szlifierka do...

close
close
close

BLOCKER FLEKK do...

close

Frez diamentowy...

close

HYDROWET...

close

ALGES koncentrat

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa

close

Głowa Jezusa mała

close
close

ROSTEN odrdzewiacz