Blog

Kategorie

Blog

Czym usunąć tłuste plamy na blacie w kuchni?

Granit i substancje oleiste to złe połączenie Granitowe powierzchnie są niezwykle estetyczne i wytrzymałe, ale nie trudno o ich zabrudzenie. Są niestety podatne na działanie środków oleistych, które mogą pozostawić szpecące plamy, trudne do wywabienia. wystarczy jedna do tego, aby od razu rzucała siew oczy i obniżała walory...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Polerowanie kamienia naturalnego. Czym wypolerować granit?

Granit jest kamieniem magmowym i jest wytwarzany przez ochładzanie lawy pod wysokim ciśnieniem. Granit jest jednym z twardszych kamieni. Polerowanie boków i krawędzi granitu jest częstym zadaniem dla każdego produktu projektu wytwarzanego z granitu. Jednak nie jest to takie straszne, wymaga niewielkich umiejętności mechanicznych, oraz odpowiednich narzędzi, jak   rzepy diamentowe  lub pady i segmenty diamentowe, aby uzyskać profesjonalne wykończenie krawędzi kamienia.

rzepy diamentowe

Polerowanie kamienia naturalnego

Do polerowania krawędzi kamienia potrzebny jest komplet diamentowych podkładek polerskich o ziarnistości 50, 100, 200, 400, 800, 1500 i 3000 oraz ostatni Buff. Musisz użyć ich jeden po drugim, aby osiągnąć doskonałe wykończenie. Podkładki mocowane są do uchwytu szlifierskiego na rzepy, do trzpienia  szlifierki do polerowania kamienia. Podkładki mocowane są do szlifierki za pomocą gwintu M14. Uwaga zawsze używaj szlifierki wolnoobrotowej, lub szlifierki o zmiennej prędkości do polerowania na sucho diamentem granitu, która ma możliwość chłodzenia wodą Jest ona niezbędna podczas polerowania.

Element kamienia musi być przymocowany do stołu obróbczego za pomocą ścisków kamieniarskich, aby się nie przesuwał. Upewnij się, że zacisk nie jest bezpośrednio na granicie, tylko jest podłozony kawałek czystego drewna, aby uniknąć uszkodzenia poleru na powierzchni granitu. Polerowanie rozpocznij od granulacji 50 równomiernie przechodząc po całej powierzchni parokrotnie do momentu, aż do lekkiej zmiany koloru powierzchni, w porównaniu do poprzedniej nieobrabianej. Zwracaj uwagę aby woda była dostarczana ciagle i wypłukiwała powstający szlam, nie zacierając na kamieniu.

Przed zakończeniem polerowania granulacją 50 upewnij się, że wszystkie ślady i rysy po pile  zniknęły.

Jeżeli nie masz już żadnych rys i przejechałeś całą powierzchnie przejdź do polerowania z granulacją 100. Kontynuuj ten sam proces jak poprzednio. Po udanym polerowaniu z ziarnem 100 na krawędzi nie powinny znajdować się widoczne ślady po pile i rysach. Kamień będzie nabierał barwy stopniowo coraz ciemniejszej. 

polerowanie kamienia naturalnego

Polerowanie Granitu

Po użyciu granulacji 100 przejdź do polerowania za pomocą granulacją 200 powtarzając kroki jak poprzednio. Po zakończeniu polerowania granulacji 200 powierzchnia powinna wyglądać bardzo gładko, ale przeważnie nie będzie jeszcze połysku. Teraz możesz przejść do grysu 400 i kontynuować ten sam proces. Na końcu ziarna 400 widać granit. Sprawdzaj po każdej granulacji susząc kamień czy powierzchnia równomiernie ciemnieje, a w przypadku jasnych kamieni powinna być coraz bardziej podobna do powierzchni orginalnej.

Kontynuować ten sam proces granulacją 400 oraz 800. Na tym etapie widać właściwy kolor granitu ale nie widać jeszcze właściwego połysku. Kamień zaczyna się lekko świecić. Następnie powtarzaj te same czynności granulacją 1500. Pod koniec tego etapu na granitowym brzegu musi być widoczny niski połysk a używając granulacji 3000 wygląd będzie już wysoki. Na jasnych kamieniach połysk powienien być już wysoki. W przypadku czarnych granitów konieczne będzie użycie ostatniego diamentu o nazwie buff.  Jest to końcowy segment podciągający kolor kamienia do bardziej czarnego oraz zwiększający połysk do lustrzanego.

Obecnie występują również rzepy do polerowania 3 step, które posiadają tylko trzy granulacje oraz czwarty właśnie buff. Wtedy jednym rzepem trzeba dłużej polerować, aby dokładnie wybrać wszelkie rysy na powierzchni kamienia w analogiczny sposób jak opisywaliśmy. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć połysk  zalecane jest użycie proszku polerskiego polerując filcem polerskim do zwiększenia połysku kamienia oraz krystalizatorów do wzmocnienia struktury kamienia, wyciągnięcia koloru kamienia oraz zabezpieczenia przed plamami i wodą. 

Moje ulubione produkty

close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

RZEPY Decores -...

close
close

wizerunek Jezusa...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa mała

close

KERAMIC CLEAN

close

DYNASIL KLINKIER

close
close

Zestaw do...

close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

Zestaw do...

close

Marmolit Solid...

close

AP-307 Silny...

close

Wet&Strong WS...

close
close

AP-302 Łagodny...

close

AP-312 Pasta do...

close
close

SUPER MAR pasta...

close

Silnik 3-fazowy...

close

LISTWA...

close

LATIO koncentrat

close

Otwornica...

close

! ZESTAW DO...

close

QUARTZ 560

close
close
close

JAGUAR J5-61 GCC

close

PRODARK MAX...

close

Krzyż z brązu...

close

KONIG

close

Zestaw do...

close

MEBA MAX 10L

close

PRODARK impregnat

close

Dynasil WET...

close

Pasta OIL FREE

close

Dynasil OIL...