Blog

Kategorie

Blog

Mozaika Kamienna: Sztuka Czasu i Cierpliwości

Mozaika kamienna jest techniką, której korzenie sięgają starożytnych cywilizacji. Wielkie mozaiki, które zdobią ściany i podłogi antycznych budowli, są dowodem na to, jak od wieków kamień służył nam do tworzenia piękna. Proces Tworzenia Mozaiki Kamiennej Stworzenie mozaiki kamiennej to proces wymagający zarówno precyzji,...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Sklep kamieniarski internetowy

Sklep kamieniarski online do-kamienia.pl to miejsce, w którym znajdziesz chemię i narzędzia kamieniarskie. Proponujemy między innymi szeroki wybór sprawdzonych produktów, takich jak piły, elektronarzędzia, wiertła, frezy, narzędzia szlifierskie, systemy do kamienia. Mamy cały dział poświęcony kosmetyce kamienia, a także nagrobkom, wyposażeniu wnętrz i nie tylko.

Sklep kamieniarski online

Z naszej strony możesz liczyć na fachowe doradztwo, bo o montażu kamienia wiemy wszystko. Chętnie dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem, szerzymy dobre praktyki wykonawcze. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni system montażu kamienia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nasz sklep kamieniarski internetowy zapewnia asortyment najwyższej jakości, który jest wykonany solidnie z dbałością o detale. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Starannie selekcjonujemy asortyment, stale poszerzamy ofertę, jednocześnie zapewniamy przystępne, konkurencyjne ceny. Jeżeli masz do nas jakieś pytania albo wątpliwości w zakresie oferowanego przez nas asortymentu, zachęcamy do kontaktu. Działamy na rynku od 1992 roku, jesteśmy ekspertami w swojej branży, gwarantujemy profesjonalizm, a także szybką realizację zamówień.

Powrót do listy

Mycie elewacji

Elewacje budynków narażone są na wpływ wielu czynników, które mogą powodować ich zabrudzenie. Czynniki jakie mają wpływ na zabrudzenie elewacji to zanieczyszczenia powietrza w postaci spalin samochodowych i przemysłowych czy emisje spalin. Pył i kurz osiadający na elewacji pochodzi głównie z ulic, a także z budów czy prac remontowych w okolicy. Woda  deszczówka może zawierać zanieczyszczenia, które osiadają na elewacji i z czasem powodują jej zabrudzenie. Woda deszczowa może także powodować rozwój glonów i mchu na powierzchni elewacji. Niektóre drzewa i rośliny powodują wydalanie pyłów nawet lepkich które mogą osadzać się na elewacji, co powoduje jej zabrudzenie.

Mycie elewacji to ważna czynność, która pomaga utrzymać czystość i estetykę budynku. Do czyszczenia elewacji można wykorzystać różne metody i środki, w zależności od rodzaju powierzchni i rodzaju zabrudzeń.

Oto kilka sposobów, jak można umyć elewację:

Mycie elewacji suchym lodem 

- jest to nowoczesna metoda czyszczenia elewacji, która polega na aplikacji drobnych granulek suchego lodu pod wysokim ciśnieniem. Ta metoda usuwa zabrudzenia bez użycia wody, co jest szczególnie przydatne, gdy nie ma możliwości stosowania tradycyjnego mycia wodą.

Mycie elewacji parą wodną 

- zwane również czyszczeniem parowym, to metoda czyszczenia, która polega na usuwaniu zabrudzeń z powierzchni za pomocą pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Para wodna jest wytwarzana w specjalnych urządzeniach, które podgrzewają wodę i wypuszczają ją pod wysokim ciśnieniem przez specjalną dyszę.

Para wodna działa na zanieczyszczenia mechanicznie oraz termicznie, a dzięki temu, że nie używa się przy tym detergentów.

Mycie ciśnieniowe elewacji 

- jest to jedna z najczęściej stosowanych metod mycia elewacji. Polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które pod dużym ciśnieniem wypuszcza wodę z dodatkiem środka czyszczącego. Mycie ciśnieniowe jest skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, takich jak kurz, brud. Należy jednak uważać przy myciu powierzchni wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne, takich jak cegła czy tynk.

Mycie chemiczne elewacji

 

- metoda ta polega na zastosowaniu specjalnych środków chemicznych, które skutecznie usuwają zabrudzenia, takie jak osady naturalne, glony, porosty czy mchy. Przed zastosowaniem takiej metody, należy jednak dokładnie sprawdzić, czy środek nie uszkodzi powierzchni elewacji, zwłaszcza jeśli jest ona wykonana z materiałów delikatnych.

Mycie ciśnieniowe i chemiczne można swobodnie połączyć ze sobą co będzie skutkowało lepszymi efektami. Jednak należy wybrać taki preparat, który będzie nie tylko mył ale także dezaktywował naturalne zarodniki aby w przyszłości samoczynnie się nie odbudowywały. Dlatego właściwy preparat czyszczący powinien być również bezpieczny dla człowieka, otoczenia i zwierząt a najlepiej jakby był biodegradalnych.

Moje ulubione produkty

close

Piła do marmuru...

close

QUARTZ PROTECT...

close
close

Zestaw do...

close

Płyty świetlne...

close

Zestaw do...

close

Piła, tarcza...

close

SEA B-CHEM

close
close

GREASY OUT (...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

PRZECIW PLAMOM...

close
close
close

Wet&Strong WS...

close

BLOCKER FLEKK do...

close

Pady diamentowe...

close

Klej poliestrowy...

close

Uchwyt, nosidło...

close

DYNASIL ST BRUK...

close

GRAVESTONE płyn...

close

DeSalin™ Rust...

close

RSG Lithofin...

close
close

Zestaw do...

close

GREINPLAST HR

close

Klej APOLLON...

close

Dynasil Renowal...

close

Szlifierka do...

close

Impregnat efekt...

close

klej i szczeliwo...

close

AP-110...

close

AGER impregnat

close

Ławeczka składana

close

AP-207 Pasta...

close

AP-312 Pasta do...

close

Anti-Fleck Akemi...

close

farbka do...

close

LATIO silny...

close

HYDROSTONE WET...

close
close
close
close

POLITURA PASTA...

close

Wiertło do...

close

SOLVED krem do...

close

KLAR