Blog

Kategorie

Blog

Czym impregnować Amonit w postaci skamieliny?

Coraz więcej dostajemy zapytań od klientów czym tak naprawdę impregnować amonitowate zdobycze sięgające wieków lat p.n.e. Organizmowi żywemu do powstania skamieniałości potrzebne są dwa czynniki. Organizm, który już jest obumarły, musi się rozłożyć w bardzo krótkim czasie. Jeśli tempo rozkładu było zbyt wolne, głowonóg został...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Gdzie stosować beton architektoniczny i z czym go łączyć?

Beton architektoniczny jest mieszanką przeznaczoną do elementów konstrukcji, które są eksponowane. Jeśli pragniemy go wykorzystać, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie są jego parametry wytrzymałościowe. Ważne jest także odpowiednie dobranie betonu do efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Na ostateczny wygląd będą miały wpływ takie jego cechy jak porowatość, kolor, ilość przebarwień oraz faktura.

Czy beton architektoniczny nadaje się do kuchni?

Beton architektoniczny będzie wyglądał dobrze zarówno w kuchniach małych, jak i przestronnych. Jeśli dysponujemy dużą kuchnią, dobrze sprawdzą się ściany, które całe zostaną wykonane z betonu. Jeśli natomiast nasza kuchnia jest mała, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu jedynie na małym fragmencie ściany. Dobrą alternatywą dla betonu są wszelkie płytki imitujące beton lub farby.

Czy beton architektoniczny nadaje się do łazienki?

Beton architektoniczny bardzo dobrze sprawdzi się wykorzystany wewnątrz łazienki. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż naturalny kamień oraz łatwiejsze w obróbce, co nie oznacza wcale, że jest mniej efektowny. Do naszego wyboru pozostaje szeroka oferta zarówno samego betonu architektonicznego, jak i betonowych umywalek, blatów, okładzin, czy posadzek.

Czym czyścić beton architektoniczny?

Do czyszczenia betonu architektonicznego nie poleca się agresywnych środków chemicznych, które mogą wchodzić w reakcje z samym betonem lub impregnatem, którym jego powierzchnia została zabezpieczona. Odpowiednie będą łagodne detergenty i przemywanie betonu za pomocą ciepłej wody. Nie należy stosować amoniaku, środków wybielających oraz substancji, które mają właściwości ścierające. Po umyciu dobrym rozwiązaniem jest przetarcie go za pomocą suchej ścierki. Wszelkie zabrudzenia spowodowane tłuszczami, kawą, herbatą, sokami itp. powinny być przez nas usuwane od razu po rozlaniu. W sklepach znajdziemy szereg różnego rodzaju preparatów, które przeznaczone są do czyszczenia betonu z zabrudzeń i plam.

Czym impregnować beton architektoniczny?

Beton należy do materiałów bardzo chłonnych, na co wpływa jego wysoka porowatość. Wraz z wilgocią do jego wnętrza przedostają się wszelkie zabrudzenia, co ważne może on również podlegać korozji biologicznej. Z tego powodu powinniśmy odpowiednio często impregnować go za pomocą specjalnych preparatów. Dzięki temu stanie się on nie tylko trwały, ale również odporny na plamy i pęknięcia.

Z czym łączyć beton architektoniczny?

Beton architektoniczny bardzo dobrze wygląda w połączeniu z drewnem. Przez wielu to połączenie jest uznawane wręcz za idealne. Ciepły odcień drewna wprowadza do pomieszczenia domową atmosferę, jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo klasyczne. Jeśli pragniemy, aby nasze pomieszczenia nabrały industrialnego charakteru, dobrze jest połączyć beton architektoniczny z cegłą dekoracyjną. Wykorzystanie tego dodatku w odpowiednich ilościach sprawi, że mieszkanie nabierze nowoczesnego charakteru. Jeśli pragniemy, aby nasze wnętrze stało się przytulne i przyjazne dobrym, ale niecodziennym połączeniem będzie wprowadzenie miękkich tkanin do pomieszczeń, w których został zastosowany beton architektoniczny.

Moje ulubione produkty

close

LATIO koncentrat

close

Zestaw do...

close

HYDROSTONE MAX...

close

AP-110...

close
close

Dynasil OIL...

close
close

FLEX CS 60 WET

close

FLEKK OUT (...

close

SUPER TEC...

close

Lithofin...

close
close
close

AP-101 Impregnat...

close

AGER impregnat

close

KONIG

close

Wet&Strong WS...

close
close

Do usuwania...

close

DYNASIL SMART...

close

PRZECIW PLAMOM...

close

DAYSTONE COVER...

close

AP-209 Pasta...

close

HI-3000

close

QUARTZ...

close

QUARTZ PROTECT

close

POLITURA KREM...

close

SOLVED krem do...

close
close

CalxOut (dawniej...

close

ROSTEN odrdzewiacz

close
close

DYNASIL RENOWAL...

close
close

PERFECT FORTE...