Blog

Kategorie

Blog

Czyszczenie kostki brukowej. Jak czyścić? Jak aplikować

Jak czyścić kostkę brukową? Kostka jest narażona nie tylko na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ale również jest nawierzchnią dość mocno eksploatowaną. Kostka zatem nie tylko szybko się brudzi, ale narażona jest również na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak istotna jest systematyczna pielęgnacja i regularne...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Czyszczenie kostki brukowej. Jak czyścić? Jak aplikować

Kostka brukowa to materiał często wykorzystywany do zagospodarowania podjazdów i obejścia wokół domu. Z upływem czasu i w wyniku działania warunków atmosferycznych, traci ona swój estetyczny wygląd i nie prezentuje się tak jak na początku. Błoto, naloty, chwasty, plamy z oleju to najczęstsze problemy, z którymi zmagają się właściciele podjazdów i obejść wykonanych z kostki brukowej.

Jak czyścić kostkę brukową?

Kostka jest narażona nie tylko na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ale również jest nawierzchnią dość mocno eksploatowaną. Kostka zatem nie tylko szybko się brudzi, ale narażona jest również na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak istotna jest systematyczna pielęgnacja i regularne czyszczenie. Okres jesienno - zimowy to prawdziwy sprawdzian dla nawierzchni. Opadające liście, mróz, opady, śnieg znacząco wpływają na stan nawierzchni. Oprócz systematycznego czyszczenia kostki z opadających i gnijących liści za pomocą silnego strumienia wody, należy zastosować odpowiednie preparaty, które pomagają usuwać uciążliwe zabrudzenia. Dzięki temu uniknie się nieestetycznych przebarwień.

Kostka dobrej jakości zazwyczaj posiada duży współczynnik mrozoodporności, jednak jej systematyczne oczyszczanie i impregnacja zapewniają dłuższą żywotność i estetyczny wygląd.

Co przed impregnacją?

Zanim przystąpi się do konserwacji nawierzchni z kostki brukowej należy ją dokładnie oczyścić. W tym celu warto zastosować sprawdzony i wydajny koncentrat, który oparty jest na najnowszej technologii łączącej w sobie związki czyszczące oraz preparaty pianowe. Produkty takie muszą być bezpieczne zarówno dla mieszkańców, jak i dla zwierząt. Należy również wybrać środek, który nie zniszczy otaczającej roślinności.

Aplikacja środka czyszczącego

Preparat dostępny w naszej ofercie posiada formę piany, zatem charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Produkt jest koncentratem, który wymaga rozcieńczenia z wodą. Jest zatem niezwykle wydajny. Powierzchnię należy zwilżyć wodą i nanieść preparat po 5 minutach za pomocą szczotki. Tak naniesiony środek należy pozostawić na 10 minut do czasu reakcji piany z zabrudzeniem. W przypadku wyjątkowo uciążliwych zabrudzeń, można użyć preparatu bez rozcieńczania, a czynność powtarzać do czasu całkowitego usunięcia zabrudzeń. Po tym czasie należy powierzchnię spłukać wodą do czysta.

Zastosowanie odpowiednich środków czyszczących to nie wszystko. Należy również co kilka lat sięgnąć po impregnat, który zabezpiecza kostkę nie tylko przed działaniem warunków atmosferycznych, ale również wpływa na żywotność nawierzchni.

Moje ulubione produkty

close
close
close

Szlifierka do...

close

Frez EVOGRES...

close

DYNASIL BETON

close

Rzepy do...

close

HYDROSTONE ECO...

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close

Głowa Jezusa

close
close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

POLITURA PŁYN...

close

Ławeczka składana

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

AP-105 Impregnat...

close

RZEPY Decores -...

close
close

wizerunek Jezusa...

close

Dynasil OIL...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa mała

close

Otwornica z...

close
close

KERAMIC CLEAN

close

AGER impregnat

close

AP-104 Impregnat...

close

DYNASIL SMART...

close

CLEANER koncentrat

close

DYNASIL KLINKIER

close
close

SUPER TEC...

close

Zestaw do...

close

HI-3000

close

ALGES koncentrat

close

SOLVED krem do...

close

AP-304...

close

ROSTEN odrdzewiacz

close
close

Zestaw do...

close

BLOKKER SLIP...

close

Marmolit Solid...

close

AP-307 Silny...