Blog

Kategorie

Blog

Czym usuwać tłuste plamy.

O czym należy pamiętać? Jeżeli chodzi o tłuste plamy to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby działać bardzo szybko. Świeże plamy po oleju wbrew pozorom są dość łatwe do usunięcia zwłaszcza, jak skorzystać się na przykład z pasty OIL FREE. Na tłuste plamy uważać muszą przede wszystkim właściciele kostki brukowej...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Czym usuwać tłuste plamy.

Usuwanie tłustych plam pozostawionych na przykład po oleju, wosku albo silikonie jest nie lada wyzwaniem. W większości przypadkach bez specjalistycznych preparatów bardzo trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujący efekt czyszczenia, dlatego też warto dowiedzieć się na które produkty postawić w pierwszej kolejności i czym usuwać tłuste plamy.tłuste plamy

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o tłuste plamy to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby działać bardzo szybko. Świeże plamy po oleju wbrew pozorom są dość łatwe do usunięcia zwłaszcza, jak skorzystać się na przykład z pasty OIL FREE. Na tłuste plamy uważać muszą przede wszystkim właściciele kostki brukowej zrobionej z betonu. Niestety struktura tego materiału sprzyja pochłanianiu oleju. Gdy brudny olej silnikowy wsiąknie głęboko w porowate powierzchnie kostki brukowej lub granitowej, to niestety mogą pojawić się nieprzyjemne odbarwienia. Pamiętać należy także i o tym, że trwałość odbarwienia zależy również od jakości kostki.

Jak poradzić sobie z tłustymi plamami?

Jak powszechnie wiadomo na olejowe kleksy najlepiej sprawdzi się sorbent. Preparat ten od wielu lat wykorzystywany jest do usuwania oleju i paliwa z ulic. Sorbent doskonale wchłania tłustą ciesz i co najważniejsze jest ekologiczny. Pamiętać należy jednak o tym, że sorbent nie służy do czyszczenia plam, dlatego też nie można dzięki niemu pozbyć się wszystkich śladów zabrudzenia. W sprawdzonych sklepach można znaleźć jednak odpowiednie preparaty typu OIL FREE, dzięki którym będzie można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami zarówno świeżymi jak i starymi wyschniętymi.

Czym usuwać tłuste plamy?

Jak wspomniano powyżej do usuwania tłustych plam doskonale nadaje się pasta OIL FREE, która pochłania plamy nawet do 5 cm głębokości. Preparat ten jest bezpieczny w stosowaniu o delikatnym zapachu, dlatego też doskonale sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Dzięki gęstej konsystencji można usuwać nawet zabrudzenia z powierzchni pionowych.