Blog

Kategorie

Blog

Czym są konglomeraty? Gdzie są wykorzystywane? Czy warto wybrać konglomerat.

Czym są konglomeraty? Konglomerat jest to materiał składający się z cząstek innych surowców, jego potoczna nazwa brzmi zlepieniec. Wyróżnia się konglomeraty sztuczne oraz naturalne. Ten, który można znaleźć w naturze to skała lita osadowa, w której strukturze wyróżnia się okruchy różnych skał połączone spoiwem. Na rynku...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Czym usuwać tłuste plamy. Po oleju, wosku albo silikonie

Usuwanie tłustych plam pozostawionych na przykład po oleju, wosku albo silikonie jest nie lada wyzwaniem. W większości przypadkach bez specjalistycznych preparatów bardzo trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujący efekt czyszczenia, dlatego też warto dowiedzieć się na które produkty postawić w pierwszej kolejności i czym usuwać tłuste plamy.tłuste plamy

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o tłuste plamy to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby działać bardzo szybko. Świeże plamy po oleju wbrew pozorom są dość łatwe do usunięcia zwłaszcza, jak skorzystać się na przykład z pasty OIL FREE. Na tłuste plamy uważać muszą przede wszystkim właściciele kostki brukowej zrobionej z betonu. Niestety struktura tego materiału sprzyja pochłanianiu oleju. Gdy brudny olej silnikowy wsiąknie głęboko w porowate powierzchnie kostki brukowej lub granitowej, to niestety mogą pojawić się nieprzyjemne odbarwienia. Pamiętać należy także i o tym, że trwałość odbarwienia zależy również od jakości kostki.

Jak poradzić sobie z tłustymi plamami?

Jak powszechnie wiadomo na olejowe kleksy najlepiej sprawdzi się sorbent. Preparat ten od wielu lat wykorzystywany jest do usuwania oleju i paliwa z ulic. Sorbent doskonale wchłania tłustą ciesz i co najważniejsze jest ekologiczny. Pamiętać należy jednak o tym, że sorbent nie służy do czyszczenia plam, dlatego też nie można dzięki niemu pozbyć się wszystkich śladów zabrudzenia. W sprawdzonych sklepach można znaleźć jednak odpowiednie preparaty typu OIL FREE, dzięki którym będzie można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami zarówno świeżymi jak i starymi wyschniętymi.

Czym usuwać tłuste plamy?

Jak wspomniano powyżej do usuwania tłustych plam doskonale nadaje się pasta OIL FREE, która pochłania plamy nawet do 5 cm głębokości. Preparat ten jest bezpieczny w stosowaniu o delikatnym zapachu, dlatego też doskonale sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Dzięki gęstej konsystencji można usuwać nawet zabrudzenia z powierzchni pionowych. 

Moje ulubione produkty

close

ODLEW JEZUSA...

close

Uchwyt gumowy...

close
close

Zestaw do...

close

PRODARK impregnat

close
close

Szlifierka do...

close

Frez EVOGRES...

close

DYNASIL BETON

close

Lithofin...

close

Rzepy do...

close

HYDROSTONE ECO...

close

DYNASIL KLINKIER

close

ADAPTER 1/2 GAS

close

EGOPOXID 2000 Rapid

close
close

BLOCKER FLEKK...

close

Głowa Jezusa

close
close

KERAMIC CLEAN

close
close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

POLITURA PŁYN...

close

KLEJ I SZCZELIWO...

close

ADEX Koncentrat

close

Pasta OIL FREE

close

PERFECT FORTE...

close

FLEX LW 1202

close

Ławeczka składana

close

Tenax Solido...

close

WEXA Lithofin

close

DO GRUNTOWNEGO...

close

AP-307 Silny...