Blog

Kategorie

Blog

Jaki impregnat do kostki brukowej

Poprzez zaleganie wilgoci i wody w kostkę co jest nieuniknione ze względu na miejsce jej przeznaczenia powstają tam zarodniki pleśni, grzybów oraz różnych drobnoustrojów co prowadzi w dłuższym czasie do 
- rozkładu betonu i rozsypywaniu się kostki pod wpływem mrozów
- zielenieniu kostki na wskutek rozkwitu mikroorganizmów
-...(czytaj dalej)
Powrót do listy

Czym usuwać tłuste plamy. Po oleju, wosku albo silikonie

Usuwanie tłustych plam pozostawionych na przykład po oleju, wosku albo silikonie jest nie lada wyzwaniem. W większości przypadkach bez specjalistycznych preparatów bardzo trudno będzie osiągnąć satysfakcjonujący efekt czyszczenia, dlatego też warto dowiedzieć się na które produkty postawić w pierwszej kolejności i czym usuwać tłuste plamy.tłuste plamy

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o tłuste plamy to pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby działać bardzo szybko. Świeże plamy po oleju wbrew pozorom są dość łatwe do usunięcia zwłaszcza, jak skorzystać się na przykład z pasty OIL FREE. Na tłuste plamy uważać muszą przede wszystkim właściciele kostki brukowej zrobionej z betonu. Niestety struktura tego materiału sprzyja pochłanianiu oleju. Gdy brudny olej silnikowy wsiąknie głęboko w porowate powierzchnie kostki brukowej lub granitowej, to niestety mogą pojawić się nieprzyjemne odbarwienia. Pamiętać należy także i o tym, że trwałość odbarwienia zależy również od jakości kostki.

Jak poradzić sobie z tłustymi plamami?

Jak powszechnie wiadomo na olejowe kleksy najlepiej sprawdzi się sorbent. Preparat ten od wielu lat wykorzystywany jest do usuwania oleju i paliwa z ulic. Sorbent doskonale wchłania tłustą ciesz i co najważniejsze jest ekologiczny. Pamiętać należy jednak o tym, że sorbent nie służy do czyszczenia plam, dlatego też nie można dzięki niemu pozbyć się wszystkich śladów zabrudzenia. W sprawdzonych sklepach można znaleźć jednak odpowiednie preparaty typu OIL FREE, dzięki którym będzie można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami zarówno świeżymi jak i starymi wyschniętymi.

Czym usuwać tłuste plamy?

Jak wspomniano powyżej do usuwania tłustych plam doskonale nadaje się pasta OIL FREE, która pochłania plamy nawet do 5 cm głębokości. Preparat ten jest bezpieczny w stosowaniu o delikatnym zapachu, dlatego też doskonale sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Dzięki gęstej konsystencji można usuwać nawet zabrudzenia z powierzchni pionowych. 

Moje ulubione produkty

Brak produktów