Blog

Kategorie

Blog

Czym usunąć tłuste plamy na blacie w kuchni?

Granit i substancje oleiste to złe połączenie Granitowe powierzchnie są niezwykle estetyczne i wytrzymałe, ale nie trudno o ich zabrudzenie. Są niestety podatne na działanie środków oleistych, które mogą pozostawić szpecące plamy, trudne do wywabienia. wystarczy jedna do tego, aby od razu rzucała siew oczy i obniżała walory...(czytaj dalej)

DO KAMIENIA


Do kamienia

Sklep internetowy do-kamienia.pl posiada szeroki asortyment produktów przeznaczonych do kosmetyki i obróbki kamienia. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy towar sprawdzony i godny polecenia. Nasz sklep kamieniarski ułatwi Państwu znalezienie produktów, które sprawdzą się zarówno w domach czy budynkach użyteczności publicznej, jak i w zakładach kamieniarskich.

Chemia kamieniarska

W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości preparaty do kosmetyki kamienia. Produkty do pielęgnacji pozwolą przez długi czas zachować jego nienaganny wygląd, natomiast środki do czyszczenia ułatwią usunięcie powstałych zabrudzeń. Dostępne są również preparaty do impregnacji, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami. Oferowana przez nas chemia do kamienia doskonale sprawdzi się w przypadku blatów, schodów, posadzek, kominków czy też zlewozmywaków. Nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do różnorodnych kamieni, takich jak na przykład marmur, granit, piaskowiec czy gnejs.

Chemia do kamienia

W asortymencie naszego sklepu znajduje się nie tylko chemia kamieniarska, ale też maszyny, narzędzia oraz inne produkty przeznaczone do obróbki kamienia. Mogą Państwo kupić między innymi piły oraz frezy diamentowe, rzepy do polerowania, wiertła do kamienia, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Nasz sklep kamieniarski oferuje również produkty ułatwiające transport wyrobów z kamienia, takich jak na przykład blaty kuchenne czy parapety. Dostępny jest między innymi stojak transportowy oraz chwytaki samozaciskowe. Dlatego jeśli prowadzą Państwo zakład kamieniarski, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Sklep kamieniarski

Do-kamienia.pl sklep dla kamieniarzy, ale także dla wszystkich mających na co dzień styczność z kamieniem. Dlaczego zatem najlepiej wybrać produkty oferowane przez sklep? Ponieważ, każdy produkt, zanim trafi do sprzedaży, jest testowany w zakładzie kamieniarskim, prowadzonym od pokoleń przez właścicieli sklepu. Testowanie na różnych rodzajach kamienia, w różnych warunkach, porównywanie działania na przestrzeni czasu, obszerna wiedza dotycząca reakcji chemicznych oraz wieloletnia praca z kamieniem, to tylko kilka atutów przemawiających za wyborem produktów i preparatów oferowanych w do-kamienia.pl. Szukasz sprawdzonych środków do kamienia, zależy Ci na opinii i pomocy specjalistów z branży? Skontaktuj się już teraz.

Powrót do listy

Czym usunąć tłuste plamy na blacie w kuchni?

Kamień naturalny cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale kontakt z tłustymi substancjami może zakończyć się powstaniem nieestetycznych i trudnych do usunięcia plam. Mając granitowe blaty kuchenne, należy bardzo uważać, gdyż ze względu na swoją strukturę jest wrażliwy na wiele substancji. Najważniejszą kwestią będzie odpowiednie zabezpieczenie powierzchni kamiennej, czyi regularne impregnowanie jej. W ten sposób uchronimy się przed uporczywymi plamami, a jeśli już się pojawią, dużo szybciej i łatwiej się ich pozbędziemy.

Granit i substancje oleiste to złe połączenie

Granitowe powierzchnie są niezwykle estetyczne i wytrzymałe, ale nie trudno o ich zabrudzenie. Są niestety podatne na działanie środków oleistych, które mogą pozostawić szpecące plamy, trudne do wywabienia. wystarczy jedna do tego, aby od razu rzucała siew oczy i obniżała walory estetyczne kamienia. Czasami jednak nie można uniknąć kontaktu granitu z olejem czy inną tłustą substancją, dlatego trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Na szczęście na rynku dostępnych jest cała masa przeróżnych środków przeznaczonych do czyszczenia granitu z tego typu zabrudzeń. Tłuszcz ma to do siebie, że się rozmazuje i jednoczenie matowi powierzchnię kamienną. Dochodzi do zmiany jej koloru, zaczyna wyglądać nieestetycznie, sprawia wręcz wrażanie zaniedbanej. Warto mieć zawsze w zasięgu ręki specjalistyczny płyn odtłuszczający, oczywiście przeznaczony do granitu. Jeśli mamy do czynienia z bardziej uciążliwą plamą, należy sięgnąć po bardziej skoncentrowane środki odtłuszczające, które poradzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Warto wybierać takie, które dodatkowo ożywią kolor kamienia i przywrócą utracony połysk.  

Znajdujący się na powierzchni kamienia tłuszcz trzeba umiejętnie zetrzeć, do czego zleca się użyć miękkiej szmatki. Nie powinno się jednak w tym celu sięgać po te bawełniane, gdyż mogą pozostawić włókna, co z pewnością nie będzie ładnie wyglądało. Do czyszczenia granitu najlepiej sprawdzi się szmatka z miękkiego mikrowłókna, o bardzo dobrym właściwościach chłonnych. Zaabsorbuje zarówno tłuszcz, jak i wodę. Posiłkując się mikrowłóknami, można mieć pewność co do tego, że pozostawimy powierzchnię wolną od zacieków i odcisków.

Czym warto się wspomóc?

Sposobem na bezpieczne i skuteczne pozbycie się tłustych plam z powierzchni kamienia naturalnego jest użycie specjalnej pasty OIL FREE. Do jej zalet można zaliczyć samoczynne działanie i uniwersalne zastosowanie. Można ja używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Za jej pomocą możliwe staje się usunięcie tłustych plam od oleju, silikonu czy wosku i to bez niszczenia powierzchni. Ze względu na swoją gęstą konsystencję pasta może być stosowana nie tylko na powierzchniach poziomych, ale też pionowych. Dostępna tutaj pasta do tłustych plam

Wyczyszczoną powierzchnię granitową powinno się odpowiednio zakonserwować. Impregnacja zmniejsza wrażliwość kamienia na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Stosowanie środków konserwujących, odtłuszczających i ochronnych przełoży się na wydłużoną żywotność i trwałość granitu. Możliwe stanie się zredukowanie powstałych już rys i zapobiegnięcie powstawaniu nowych.

Moje ulubione produkty

close
close

BERO Lithofin...

close

COCO SOFT...

close

WEXA Lithofin

close
close

wizerunek Jezusa...

close

Zestaw do...

close

Głowa Jezusa mała

close

DYNASIL KLINKIER

close
close

Zestaw do...

close

AP-304...

close

Zestaw do...

close

Marmolit Solid...

close

AP-307 Silny...

close
close

AP-302 Łagodny...

close

AP-312 Pasta do...

close
close

SUPER MAR pasta...

close

LISTWA...

close

LATIO koncentrat

close

Otwornica...

close

! ZESTAW DO...

close

QUARTZ 560

close
close

JAGUAR J5-61 GCC

close

Blocker Flekk...

close

Krzyż z brązu...

close

Zestaw do...

close

MEBA MAX 10L

close

Hydrostone DEEP...

close

Dynasil WET...

close

Pasta OIL FREE

close

Dynasil OIL...

close

DYNASIL RENOWAL...

close

Piaskarka...

close

BLOCKER FLEKK do...

close
close

OCZYSZCZALNIA...

close
close
close

AGER impregnat

close

BETAWAX impregnat

close

POLITURA PASTA...

close

SOLVED krem do...

close

Frez diamentowy...

close

Dynasil Renowal...

close

KERAMIC CLEAN

close

FLEX CS 60 WET

close

Lithofin...

close

AP-101 Impregnat...

close
close

EGOPOXID 2000 Rapid

close

DYNASIL ST BRUK...

close

BlockerFlekkDEEP...

close

KRISTALIZER...

close

ADEX Koncentrat

close