Cena

Cena

Llitery

Litery mosiężne

W ofercie naszego sklepu posiadamy litery na nagrobki między innymi  renomowanej włoskiej firmy Caggiatti, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania, wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwością w montażu. Litery wykonane są z najlepszej jakości materiałów. W asortymencie posiadamy litery w różnych wielkościach i w różnorodnych czcionkach do wyboru oraz specjalistyczne kleje i akcesoria niezbędne do szybkiego montażu na nagrobkach. Istnieje możliwość wykonania szablonu pod montaż liter.

Decydując się na wykonanie nagrobka lub grobowca dla najbliższej osoby, chcemy by wyglądał on estetycznie i elegancko. Musimy dokonać wyboru kamienia, jego faktury, koloru oraz kształtu. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. 

Bez względu na to czy nagrobek będzie wykonany z piaskowca, granitu, czy marmuru o ostatecznym efekcie decydują detale. Najważniejszym ich elementem są litery nagrobne.

Jakie napisy na nagrobkach?

Nagrobek zwieńczony jest płytą napisową. Umieszcza się na niej podstawowe informacje o osobie zmarłej, czyli imię, nazwisko, datę urodzenia i datę śmierci. Niektórzy dodają także tytuły naukowe lub stopnie wojskowe. 

Bardzo często na płycie umieszczana jest także sentencja lub cytat odzwierciedlający wyznanie i wartości odzwierciedlające osobowość zmarłego. Dodatkowo umieszczane są symbole wiary, ornamenty roślinne oraz zdjęcia. Wszystkie te elementy powinny być spójne w formie.

Jak wybrać napisy na nagrobki?

Wybierając napisy na nagrobku przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość miejsca, którą mamy do dyspozycji. Jeśli nagrobek przeznaczony jest dla więcej niż jednej osoby, to wielkość liter musi być odpowiednio mniejsza i zostawione miejsce na dodanie kolejnych.

Ważnym kryterium jest także kształt czcionki. Do prostych klasycznych nagrobków najlepiej będą pasowały litery o prostych kształtach, które będą także pasowały do nagrobków nowoczesnych. W przypadku nagrobków bardziej ozdobnych można wybrać litery pochyłe o kształtach zaokrąglonych.

Litery nagrobne z mosiądzu

Nasz sklep oferuje Państwu mosiężne litery nagrobne włoskiej firmy Cagiatti, lidera na rynku liter i ozdób nagrobnych. Litery są najwyższej jakości, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. 

Mosiądz odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, niskie i wysokie temperatury. Dodatkowo farby pokrywające metal odporne są na działanie promieni UV, dzięki litery nie blakną pod wpływem promieni słonecznych nawet w najbardziej nasłonecznionych miejscach. 

W naszym sklepie możecie Państwo wybrać litery idealnie pasujące do charakteru nagrobku. Różnią się kształtem, wielkością, grubością oraz kolorem. 

Każda litera posiada bolce do montowania na pycie napisowej. Dodatkowo oferujemy specjalny klej montażowy do samodzielnego przyklejania liter. Na zamówienie wykonujemy także szablon pod montaż liter, który umożliwia idealne ich rozmieszczenie. 

Napisy na nagrobkach

wykonane z mosiądzu można uzupełniać w dowolnej chwili, bez konieczności wymiany wszystkich liter.

Litery na nagrobki

Aktywne filtry

0
klej-do-liter-szybko-wiążący

Szybko wiążący klej do klejenia liter mosiężnych bezbarwny lub czarny.

50,00 zł
favorite_border
0
EGOPOXID 2100 bezbarwny

2-składnikowy klej epoksydowy wolnowiążący do klejenia liter mosiężnych, bezbarwny.

50,00 zł
favorite_border
0
Litery mosiężne DELTA

Litery na tablice nagrobne mosiężne 
włoskiej firmy Cagiatti.

11,00 zł
litery z brązu
favorite_border
0
litery-mosiezne-mundial-firmy-caggiatti

Litery nagrobkowe mosiężne firmy
Cagiatti powlekane lakierem.

14,50 zł
litery nagrobkowe cagiatti
favorite_border
0
Litery mosiężne PARK

Litery mosiężne PARK dostępne są w 3 rodzajach.

12,10 zł
favorite_border
5
5
litery mosiężne nagrobkowe

Literki nagrobkowe firmy Cagiatti 
z mosiądzu powlekanego lakierem.

7,40 zł
litery nagrobkowe cagiatti
favorite
0
litery-Toronto

Litery na tablicę, czcionka TORONTO dostępna w 4 rodzajach.

8,50 zł
favorite_border
0
Mieszadełko do kleju EGOPOXID

Końcówka z mieszadełkiem do kleju EGOPOXID 2000 Rapid i EGOPOXID 2100

6,00 zł
favorite_border
0
Pistolet do kleju do liter...

Pistolet dedykowany do kleju 2-składnikowego EGOPOXID 2000 Rapid i EGOPOXID 2100.

200,00 zł
favorite_border
Litery są wykonane z mosiądzu lakierowane aby zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Różny kolor liter. Istnieje możliwość wykonania szablonu pod montaż

Moje ulubione produkty

close

WORKI FILTRACYJNE

close

DYNASIL RENOWAL...

close
close

Klej-szpachla...

close

Marmolit Solid...

close

Marmolit Solid...

close

Zdjęcie na...

close

Szczotka do...

close
close

DYNASIL BETON

close

CalxOut (dawniej...

close

Pasta R52

close

PRZECIW PLAMOM...

close

DAYSTONE (...

close
close

Zestaw do...

close

! ZESTAW DO...

close

AP-312 Pasta do...

close

SOLVED krem do...