Sklep internetowy
baner
 

BLOG KAMIENIARSKI

Impregnacja kamienia na zewnątrz przed czy po ułożeniu. Jaki impregnat?
Kamień układany na zewnątrz wymaga więksego zabezpieczenia niż ten który jest układany w środku domu.
Przed ułożeniem kamienia bardzo ważną rzeczą jest aby był on zabezpieczony przed wilgocią powstająca na zewnątrz na wsutek różnic tenperaturowych jakie wsytępują. Do tego celu powinniśmy użyć preparatu izolującego kamień od spody o nazwie HI 3000. Preparat ten poprawia również przyczepność kleju do kamienia na wskutek zamknięcia wszelich zabrudzeń wynikających z obróbki kamienia w zakładach produkcyjnych.

 

Preparat ten zabezpieczy przed przenikaniem wilgoci z kleju jaki używamy a takze wilgoci jak już wspomnieliśmy powstającej pomiędzy kamieinem a podłożem. Również bardzo istoną rzeczą jest wykonanie na podłożu betonowym hydroizolacji w postaci masy hydroizolacyjnej, która zabezpieczy przedstawaniu się wilhoci bezpośrednio w ziemii po fundamentach betonowych. W przypadku wykonywania montażu na podłożu z nasypu masa hydroizolacyjna nie będzie stosowana.

 

Trzecią ważną i zauważalną rzeczą jest impregnacja kamienia od strony widocznej, zewnętrzne w taki sposób aby uchronić kamień przed panującymi warunkami atmosferycznymi. Do tego celu polecamy impregnat Hydrostone (efekt suhego kamienia) lub impregnat   Hydrowet (efekt mokrego kamienia). Obydwa impregnaty są paroprzepuszcalne i bezpieczne w stosowaniu.


Sami widzicie ile więcej czas zejdzie z przygotowaniem kamienia naturalnego na zewnątrz. Ale system ten został już wielokrotnie sprawdzony i stosowany. Zapobiega on powstawaniu ciemnych przebarwień a także białych solnych wykwitów zauważalnych w wielu nieprawidłowo wykonanych pracach kamieniarskich.


                      

 

Powyższe zdjęcia ukazują wykonane prace bez impregnacji izolacją HI 3000

Aktualności

projektowanie stron Katowice
Projekt i realizacja: BigCom